Her Burcun Bir Tanrısı Ya da Tanrıçası Vardır.

TANRICA-BURC-1.jpg

Antik mitoloji astrolojiyi incelemek çok önemlidir ve ortak noktaları olan pek çok şey arasında, kesin olarak bir şey vardır: ikisi de zamansızdır.

Astroloji mitolojik bileşenlerle doludur. Burçlaronunla birlikte giden bir tanrıya veya tanrıçaya sahiptir.

Çoğu astrolog, psikolojik gözlem üzerine çalışmalarını temel alır; bu, konunun incelenmesinin en etkili yollarından biridir. Bununla birlikte, antik tanrıların nihayetinde bir rol oynadığı başka bir yaklaşım var.

Fark etmediğiniz takdirde mitoloji bir resim çiziyor ve astrolojiye bir arka plan hikayesi sunuyor.

Koç: Ares, Savaş Tanrısı

Koç hem evcilleştirilmemiş hem de son derece tutkuludur. Bu işaret, aşırı cinsel ve fiziksel olarak saldırgan olduğu için de bilinir.

Boğa: Afrodit, Aşk Ve Güzellik Tanrıçası

Cinsellik aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit, beyaz köpükten doğmuştur.

Boğa, sevgi, güzellik ve zevk gezegeni Venüs tarafından yönetilir.Bu işaretin altında doğanların muhteşem görünümlerle kutsanmış olması ve hayatın zevklerine düşkün olmaları tesadüf değildir.

İkizler: Athena, Bilgelik ve Askeri Zaferin Tanrıçası

Athena çok yönlü bir tanrıçadır. O bilgelik, cesaret, ilham, matematik, güç, strateji ve daha fazlasını temsil eder. Bazıları muazzam bir baş ağrısı yaşadıktan sonra Zeus’un alnından çıkmış olduğunu söylüyor.

İkizler gibi, bu tanrıça entelektüel bir bukalemundur. Bu işaret altında doğanlar, inanılmaz derecede bilgili olan acımasız düşünürler olma eğilimindedir.

Yengeç: Artemis, Ay Ve Vahşi Yaşam Tanrıçası

Zeus’un kızı olan Artemis, ayın, avın ve bekaretin tanrıçasıdır. Küçük çocukların koruyucusu ve kadına şifacı olup, ok ve yay taşıyan bir avcı olarak tasvir edilmiştir.

Tanrıça Artemis’ten daha fazla Yengeç benzeri olmaz. Ana ay tarafından yönetilen Yengeç burcu, zodyakın besleyicisidir. Bu zodyak işareti altında doğanlar, atalarından kalma şifa yetenekleriyle kutsanmışlardır.

Aslan: Apollo, Güneşin Tanrısı ve Işığı

Apollo güneşin, ışığın, müziğin, şiirin ve bilginin tanrısıdır. Mitolojide, Apollo’nun altın lirinde çalan melodileriyle eğlendirdiği biliniyor.

Aslan, Apollon gibi Zodyak’ın eğlendiricisidir. Güneş tarafından yönetilen, bu işaret altında doğanlar sıcak, sevgi dolu ve karizmatiktir. Bu bir tesadüf mü? Bence değil.

Başak: Demeter, Tahıl Ve Tarım Tanrıçası

Demeter toprağın hasat ve bereket tanrıçasıdır. Tüm insanlığa mısır yetiştirme ve kullanma sanatını ortaya koyduğunu söyleniyor.

Tanrıça Demeter, Başak’ın doğurganlığının ve hasadının tam bir temsili.,

Terazi: Hera, Kadın ve Evliliğin Tanrıçası

Olympian tanrılarının kraliçesi Hera, evlilik ve doğum tanrıçası olarak bilinir. Bazıları, sürekli olarak Zeus’la işlerinde savaştığı için kıskanç biri olduğunu söylüyor.

Tıpkı Terazi gibi, Tanrıça Hera, adalet ve ilişkilerin bir temsilidir. Bu işaret altında doğanlar, Venüs, sevgi ve güzellik gezegeni tarafından yönetildikleri için çekici olma eğilimindedirler.

Akrep: Kali, Ölüm ve Cinsellik Tanrıçası

Kali, Hindu dininin en karmaşık tanrıçalarından biridir. Birinin egosuna dönüşüm getirdiği için ölüm ve cinsellik tanrıçası olarak bilinir.

Tanrıça Kali, Akrebin her şeyinin özüdür. Bu su burcu ayrıca ölüm, dönüşüm ve cinsiyetin bir temsilidir.

Yay: Zeus, Gökyüzü ve Göklerin Tanrısı

Zeus tanrıların kralı olarak da anılan gök tanrısıdır. Bazıları, yeminini koruyan kişi olduğu için yalancıları açığa vurduğunu söylüyor.

Tanıdık geliyor mu? Yay,  gerçek ve bolluk gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir. Zeus’un oku, Yay’ın okçusuna denktir.

Oğlak: Persephone, Hasat Tanrıçası ve Yeraltı Dünyası Kraliçesi

Tanrıça Persephone, Demeter’in kızı ve yeraltı dünyasının kraliçesi idi. O genellikle tahıl ve yanan bir meşale tutan genç bir tanrıça olarak tasvir edilir.

Oğlak’a benzer şekilde, Persephone hem açık hem de karanlık bir temsilidir. Hades ona aşık oldu ve onu kışla birlikte gelen karanlığı da temsil eden yeraltı dünyasına götürdü.

Kova: Prometheus, Forethought ve İnsanlığın Tanrısı

Prometheus, insanlığın kilden kalıplanması görevini üstlenmiş olan ileri görüşlü ve kurnaz bir avukat olan Titan tanrısıdır. Tıpkı Kova gibi, tanrı Prometheus da bir isyankârdı. Onun yetenekleri ve kaosu da Kova’nın iktidar gezegeni Uranus’a benziyor.

Balık: Ishtar, Doğurganlık ve Evrensel Aşk Tanrıçası

Ishtar daha önce doğurganlığın tanrıçası olarak biliniyordu, ancak daha sonra daha karmaşık bir karaktere ve çelişkili çağrışımlar ve güçlerin tanrıçasına dönüştü. Ishtar’ın enerjisi değiştirilebilir ve çelişkilidir. Tıpkı balık gibi, karmaşık ve evrenseldir.