Bu 7 Yolla Ortalama Bir İnsandan Daha Fazlası Olacaksınız!

john-wick-758x426-1.jpg

Herkes kendi hayatının başrolüdür. Aslında herkes hayalini ve gerçekleştirmek istedikleri şeyleri zirve olarak görür. Herkesin hayallerine ulaşmada varacağı son nokta zirvedir. Bu, çok para kazandırmayan bir iş bile olsa böyledir. İnsan, hayalleriyle kendi çıtasının yüksekliğini belirler. Oraya ulaştığında ise artık zirveyle bütünleşmiştir. Sadece hayal kurmak veya zirveye ulaşmak sizi ortalamanın üstüne çıkarmaz. Kendi değerinizi bilmeden, merak etmeden, araştırmadan, hayatı koklamadan zirveye çıkan biri aslında diğerlerinden farklı olmaz her zaman. Bazen hayalini zorlanmadan gerçekleştirebilirsin. O zaman seni değiştirebilecek zorluklarla savaşmadan o zirveye oturmuş olursun. Bu da seni o zirveye ulaştığında, yola başlarken ki kişiden farklı biri yapmayacaktır. Fakat herkes ortalamanın üstünde olmak, farklı görünmek ister.

Sizi diğerlerinden farklı kılacak 7 alışkanlıkla, ortalamanın üstünde olma yolunda adımlar atabilirsiniz.

 1. 1 Kendinizin farkına varın ve sizi neyin motive ettiğini bulun.


  Herkes farklı yollarla motive olur. Bazı insanların hırsları, bazılarınınsa sadece ihtiyacı olduğu için zorunda olmaları işlerini iyi yapmada ya da hayallerini gerçekleştirmede kamçı görevi görür. Nasıl bir insan olduğunuzu keşfedin. Şu an olduğunuz yerde mutlu musunuz? Hayat çok kısa ve yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek için çabuk adım atmanız gerekiyor.

 2. 2 Çizgi roman veya manga okumaya başlayın.


  İnsanların çoğu artık bir ortamda konuşulduğunda fikri olması için herkesin okuduğu romanları okumaya çalışıyor. Metroda çoğu insanın aynı kitapları okuduğunu görmüşsünüzdür. Fakat çizgi roman ve manga okuyan insanlar çok azınlıkta. Elinizde bir çizgi roman gören biri sizin farklı zevkleriniz olduğunu düşünecektir. Hatta elinizde manga gören biri tersten okunan bir çizgi romanı okuyan birini mutlaka ilgi çekici bulacaktır.

 3. 3 Tek başınıza aktivitelere katılın.


  Yalnız vakit geçirin. Tek başınıza konsere gidin veya bir müzeye. Orada çevrenizdeki ilgi çekici anları fotoğrafların ve bir kolaj oluşturun. Bunları evinizin bir bölümünde sergileyebilirsiniz. Eviniz sadece koltuklar ve sandalyelerden ibaret değildir. Orası sizi yansıtan bir yaşam alanıdır. Mağazaları gezin. Antikacılara gidin. Yalnız vakit geçirmek ruhunuzu dinlendirmenizi ve zihninizin temizlenmesini sağlar.

 4. 4 Her gün farklı bir şey deneyin ve öğrenin.


  Her hafta farklı bir mutfak türü deneyin. Uzak doğu mutfağıyla başlayabilirsiniz. Türkiye’de menüsünde çeşitli uzak doğu yemekleri olan mekanlar mevcut. Basit olarak noodle yiyerek başlayabilirsiniz. Mutfak kültürünüzü genişletirseniz kendinize de farklı bir kültür kazandırmış olursunuz. Farklı şeyler hakkında bilgi sahibi olmak her zaman çok çekicidir.

 5. 5 Sizinle aynı amaçları olan kişilerle bir araya gelin.


  Aynı amaçlar uğruna çabaladığınız insanlarla bir arada olmak motivasyonunuzu arttıracaktır. Vazgeçmeye başladığınızda sizi motive edecek insanların etrafınızda olması size iyi hissettirir ve hevesinizin kaçmasını engeller.

 6. 6 Kendinizi ödüllendirin.


  Mesela bir işe başladığınızda aldığınız ilk maaşla kendi istediğinizin bir şey alın. Ya da yorucu bir günün ardından sevdiğiniz bir yemeği evinize sipariş edin. İzin gününüzde alışverişe çıkın ve kendinize sevdiğiniz bir kıyafeti hediye edin.


 7. 7 Bir enstrüman edinin.


  Sevdiğiniz müzik tarzının bir parçası olan bir enstrüman edinin ve onu öğrenmeye çalışın. Bütçenize uygun değilse internette online ve ücretsiz kurslar var. Videolu anlatımlardan enstrümanınızı çalmayı öğrenebilirsiniz. Piknik veya kamp yapmaya gittiğinizde enstrümanınızı da yanınızda götürüp arkadaşlarınızla keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

  Kaynak: filoji.com/bu-9-yolla-ortalama-bir-insandan-daha-fazlasi-olacaksiniz/