Doğum Aylarına Göre Karakter Analizi

astroloji3_burc_640-1.jpg

İnsanlar, doğum aylarına göre karakter ve kişilik değişikliği yaşamaktadır. Günden güne hatta saatten saate bile değişen bu özellikler, bazı aylarda belirgin ve genel kavramlarla çerçevelenmiştir. Doğum aylarına göre karakter analizi için artık çuvalla para dökmenize gerek yok. Sizler için hazırladığımız karakter analizini okuyarak kendinizin ya da sevgilinizin doğduğu aya göre karakterinizi tanımlayabilirsiniz.

karakter-analizi.jpg

Ocak Ayında Doğanlar

Ocak ayında doğan kişiler genel olarak, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, çalışkan ve üretken yapıdadırlar. Planlı ve programlıdır. İnsanları çok fazla eleştirir. Aşk hayatında zor heyecanlanır fakat romantiktir. Kıskanmaya meyillidir. Dikkatli ve iş konusunda titiz bir kişiliktir.

Şubat Ayında Doğanlar

Değişken yapıları vardır.  Daha çok somut şeylere önem verirler. Çok konuşkan olmayan, soğuk kanlı bir karakterdedirler. Özgürlüklerine çok düşkünlerdir. Biraz üşengeç ve sorumluluklarının çok üzerinde durmayan yapıdalardır. Kendilerini gizlemeyi severler. Paraya çok fazla önem verirler.

Mart Ayında Doğanlar

Hassas ve duygusal yapıdadırlar. Fakat her zaman duygularıyla değil mantıklarıyla da hareket etmeyi bilirler. Ön sezileri ve tahmin yetenekleri çok güçlüdür. Biraz ayran gönüllü olsalar da sevgilerini hissettirmekte çok zorlanmazlar. Fiziksel güzelliğe önem vererek kolay ilgi çekmeyi başarırlar.

tarih.jpg

Nisan Ayında Doğanlar

Genellikle sert mizaçlıdırlar. Soğukkanlı tavırları zamanla değişebilir. Lider özelliğe sahiptirler ve her konuda kendilerine söz hakkı verilsin isterler. Çoğu zaman mantıklarıyla hareket ederler ve duygularını içlerinde yaşarlar. Maceraya bayılırlar. Onları şaşırtmak çok zordur

Mayıs Ayında Doğanlar

Mayıs ayında doğan kişiler genellikle kendilerine olan özgüvenleriyle dikkat çekerler. İnsanlara karşı bazı duvarları vardır. Prensipleriyle yaşamayı tercih ederler. Gezmeyi, yeni şeyler denemeyi, yemek yemeyi çok severler. Paranın gücünü önemserler. İnatçıdır ama  ilişkilerinde sadık yapıdadır.

Haziran Ayında Doğanlar

Fazla kararsız bir yapıları vardır. Ruh hali değişken bir burçtur. Genel olarak çift karakterli olarak tanımlanır. Komik ve eğlenceli yapıdadır. Kafalarına bir sorunu çok uzun süre takmazlar. Nazik ve tatlı dillidir. Konuşmayı ve bir şeyler paylaşmayı çok severler.

Temmuz Ayında Doğanlar

Genellikle içe dönük yapıdadırlar. Ailelerine çok düşkünlerdir. Ev yaşamına çok önem verirler ve evde vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Arada sırada değişken ruh halleri gözlemlenebilir. Duygusal ve hassas yapılarını belli etmekten çok hoşlanmazlar. Edebiyata, müziğe ya da sanata önem verirler ve yatkındırlar. Yalnızlığı severler.

Ağustos Ayında Doğanlar

Kendi düşüncelerini herkesten üstün tutarlar. Kendilerine güvenleri çok yüksektir ve güçlü olduklarını her daim göstermeyi severler. Aşk hayatlarında sadık ama bir o kadar kıskanç bir burçtur. Üstünlük kurmayı sever ve karşılarında kendileri gibi olan kişilerle çok fazla anlaşamazlar. Bağımsızlığına çok düşkündür ve hırslı yapıları ile başarılı olmaları kaçınılmazdır.

Eylül Ayında Doğanlar

Huzursuzluktan hiç hoşlanmayan yapıları, sakin ve kararlı karakterlerinin yapıtaşını oluşturuyor.  Tarafsız düşünebilen uyumlu insanlardır. Gezmeyi çok severler. Kendi menfaatlerini herkesten önce düşünürler. Uysal ve güven duygusunu önemseyen bir kişiliktelerdir.

Ekim Ayında Doğanlar

Estetiğe ve güzelliğe çok düşkünlerdir. Sanata olan merakları, müzik, şiir, tiyatro gibi alanlara eğilimlerinin olmalarını sağlar. Planlı ve programlılardır. Ani sinirlenmeleri ve ruh hali değişiklikleri olabilir. Fakat bu karşılarındaki insandan kaynaklanmaktadır. Romantik ve duygusal yapıları hassa ve kırılgan olmalarına sebebiyet verir. Çoğu zaman mükemmeli ararlar. Detaycılardır.

Kasım Ayında Doğanlar

Çok tutkulu kişilerdir. Kıskançlıkları herkes tarafından bilinir. Biraz dikkat çekmeyi ve ön planda olmayı severler. Kinci yapıları sayesinde hiçbir şeyi kolay kolay unutmazlar. Melankolik bir yapıya sahip olmalarından dolayı sürekli kötüyü düşünmeye meyillilerdir. Çok dost canlısı kişilerdir.

Aralık Ayında Doğanlar

Aralık ayında doğan kişiler oldukça rahat tavırlarıyla bilinirler. Özgürlükçü ruhları onları biraz daha yalnızlık insanı yapmıştır. Genellikle evde vakit geçirmeyi severler. Sorumluluklarını çok fazla yerine getirmedikleri olur. Biraz daha salaş ortamları severler. Para harcamaya bayılırlar. Eğlenceli ve esprili kişilikleri vardır.

Kaynak:unimetre