Tüm Toksinleri Vücuttan Atmanın Yolları

En iyi detoks tarifleri!

1. Elma ve Tarçın.

İnce bir dilim elma dilimleyin, 500 ml saf su ve 1 çay kaşığı tarçın ekleyin ve kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın ve gün boyunca için. Elma ve öğütülmüş tarçın kombinasyonu metabolizmayı normalleştirmenize ve sindirim sistemini temizlemenize yardımcı olur.

2. Limon suyu ve Bal.

200 ml ılık suyla karıştırılmış 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 çay kaşığı doğal bal, bir tutam öğütülmüş zencefil ekleyin. Aç karnına kahvaltıdan yarım saat önce alın. Bu, sindirim sistemini temizlemeye, kan damarlarının duvarlarını güçlendirmeye ve hayati bir enerji harcamasına yardımcı olacak!

3. Zencefil İçeceği.

Az miktarda taze zencefil kökünü soyun (3-4 cm) ve ince ince doğrayın, 1 litre sıcak su dökün, kaynatın ve 10 dakika orta ateşte pişirin, daha sonra süzün. Soğuduktan sonra bir tutam tarçın ve birkaç çorba kaşığı kuşburnu şurubu ekleyin. Yemeklerden önce 100-150 ml için. Sindirim normalleşmesi, metabolizmanızın artmasına yardımcı olacaktır.

4. Pancar Suyu.

1 pancar, 2 elma ve 4 kereviz sapından taze sıkılmış meyve suyu hazırlayın. Yemeklerden yarım saat öne günde 2 kez (sabah ve akşam) 1 yemek kaşığı için.

5. Sağlık Kokteyli

1 portakal, 1 limon ve 1 havuçtan taze sıkılmış meyve suları hazırlayın, 100 ml maden suyu ile karıştırın. Yemeklerden yarım saat önce aç karnına için. Bu kokteyl yorgunluk için mükemmel bir ilaçtır, çok miktarda antioksidan içerir.

6. Salatalık ve Kereviz

1 salatalık ve 1 kereviz kökünü ezin, 300 ml su ekleyin. Bunu gün boyunca tüketebilirsiniz.