Maden Suyunun İnsan Sağlığı İçin Bir Mucize Olduğunu Kanıtlayan 9 Yararı

maden-suyu-600x399-1.jpg

 

İnsanların fazla merak etmediği ve alışkanlık haline getirmediği o kadar sağlıklı içecek var ki. Mesela maden suyu; eminiz ki bu bilgilerden sonra artık alışkanlığınız haline gelecek.

 1. 1 Maden suyu ve soda aynı şey değildir.


  Doğal maden suyu, aslında yağmur suyu olarak yeryüzüne ulaşır, yeraltına iner ve 60 yıla yakın süre boyunca yeraltındaki madenleri ve zengin kaynakları dolaşırken bünyesinde mineraller toplar. Bu yolculuk sonunda da kendiliğinden veya teknik usullerle çıkarılması sonucu elde edilir. Soda ise normal içme suyuna dışardan karbondioksit ilavesi yapılmış yapay bir içecektir.

 2. 2 Sağlık için çok faydalıdır.


  Doğal maden suyunda eriyik halde bulunan mineraller vücudumuzda birçok farklı sistemi destekler. Kemik, kalp, damar sağlığını ve sindirim sistemleri bunların başında gelir.

 3. 3 Vücuttan ödem atılmasına yardımcı olur.


  Sodyum, potasyum açısından dengeli maden suları özellikle kadınların hassas dönemlerinde vücutta meydana gelen ödemlerin atılmasına yardımcı olur.

 4. 4 Tonik olarak kullanabilirsiniz.


  Pamuk yardımıyla yüze uygulandığında içinde bulundurduğu zengin minerallerle cilt üzerindeki yağı, kiri temizleyerek doğal tonik etkisi gösterir. Mineraller ile ek besleyici özelliği gösterir. Cildinizi ferahlatır.

 5. 5 Maden suyu hafızanızı güçlendirmeye ve konsantrasyon gücünüzü arttırmaya yardımcı olur.


 6. 6 Hamileler için fazlalaşan mineral ihtiyacı sonucu doğabilecek kemik ve diş kayıplarını engeller. Yaşlılar içinse kemik erimesi riskini azaltır.


 7. 7 Vücuttaki gereksiz tuzun atılımını sağlar ve selülit oluşumunu engeller.


 8. 8 Bulunan mineral seviyesi ile Alzheimer’a sebep olabilen alüminyum etkisini azaltır ve beyindeki elektrotların dengelenmesini sağlar.


 9. 9 Spor yapan kişilerde kas gelişimine katkı sağlar


  İnsan kaslarının düzgün büyümesi ve işleyişi için gerekli olan magnezyum ve potasyum gibi minerallerin karışımı olan maden suyu fiziksel hareketleri kolaylaştırır ev kas kasılmalarını önler.

  Kaynak