Epifiz Bezinizin Yeteneklerini Güçlendirmek İçin 5 Besin Takviyesi

pineal-woman-1.jpg

Beyinde bulunan endokrin bez olan epifiz bezi ruhun koltuğu olduğu söylenir. Üçüncü Göz olarak da adlandırılan bu küçük bezin, beyin tarafından oluşturulan gerçekliğimizin ötesinde ki boyutlara bir geçit olarak hareket ederek daha yüksek bilinç seviyesine ulaşmaya dahil olduğuna inanılmaktadır.

Ruhsal potansiyellerini tam olarak etkinleştirmeye çalışan ve epifiz bezinin gücüne dokunan insanlar için doğru beslenme çok önemlidir.

Araştırmacılar, birçok insanda, pestisit,kimyasal yüklü gıdalar ve suda bulunan florid gibi çevresel toksinler ile zayıf beslenmemiz nedeniyle, epifiz bezinin tamamen kireçlendiğini söylüyorlar.

Aşağıda, epifiz bez fonksiyonunuzu artıracak,  kişisel ve ruhsal yolculuğunuzda size destek olacak 6 besin takviyesinin bir listesi var.

1. Kekik Yağı Ve Neem Özü

KEKIK.jpg

Hem kekik yağı hem de neem özü saflaştırma işlemine yardımcı olarak, vücut sistemlerini, özellikle endokrin sistemini saflaştırmanın yanı sıra, epifiz bezi içindeki mevcut kalsifikasyonun giderilmesine yardımcı olur.

Nem binlerce yıldır Hindistan’da bu şekilde kullanılmıştır. Batı dünyasında, kekik yağı da bağışıklık sistemini güçlendirmek için bütünsel bir yol haline geliyor.

Daha uzun vadede, bu takviyelerin her ikisi de, nanobakteriler tarafından oluşturulan yeni kalsiyum kabuklarına karşı doğal bir antibiyotik olarak hareket edecektir.

2. Ham Kakao

KAKAO.jpg

En saf haliyle ham, organik kakao, kakaonun yüksek antioksidan içeriği nedeniyle epifiz bezinin detoksifiye edilmesine yardımcı olabilir. Kakao ayrıca üçüncü gözü uyarmaya da yardımcı olacaktır.

3. Ham Elma Sirkesi

SIRKE.jpg

Doğal bir detokslayıcı, çiğ elma sirkesi, malik asit özelliklerine bağlı olarak epifiz bezinin aktive edilmesine yardımcı olur.

Malik asit, meyvelere ekşi tat veren organik bir bileşiktir. Ek olarak alındığında, sindirim sistemini destekler ve vücudun detoksifiye olmasına yardımcı olur.

Satın aldığınız markanın bir cam kapta ham ve paketlenmiş olduğundan emin olun.

4. İyot

IYOT.jpg

Birçoğumuz su sistemlerimizin florlanması nedeniyle sodyum florite maruz kaldık ve bu da epifiz bezinin kalsifikasyonu ile sonuçlandı.

Deniz yosunu gibi bitkilerde doğal olarak oluşan iyot, idrar yoluyla sodyum floridin uzaklaştırılmasını etkili bir şekilde geliştirir.

İyot takviyeleri alırken kalsiyum eksikliğinden kaçınmak için, lahana, brokoli, badem, portakal, keten tohumu, susam, dereotu, kekik ve diğer kuru ot gibi birçok organik gıda içeren bir diyet tavsiye edilir.

5.Kırmızı Pancar

PANCAR.jpg

Florürü insan vücudundan çıkarmak için kullanılabilecek bir başka iyi takviye, mineral Bordur.

Doğal olarak, çiğ, buharda pişirilmiş, yenebilen pancarlarda bulunur. Ayrıca kuru erik gibi diğer gıdalarda da bulunur.

Kırmızı pancar çoğu markette satın alınabilecek ucuz bir bor kaynağıdır.