Resimde Gördüğün İlk Şey Kendini Tanımana Yardımcı Olacak

Bazen narsist gibi davranmak için narsist olmana gerek yok. Bugün benlik saygısı bizi çok endişelendiren bir şeydir. Eğitim, gelişme, depresyon vb. hakkında konuşurken tekrar eden bir temadır. Ancak bazı durumlarda benlik saygısı -ya da fazlalığı- bir narsisizm biçimi gösterebilir ya da olabilir.

Gölgelerimizin kabulü acı anlamına gelebilir, aynı zamanda evrim, değişim ve benliğimizin kabulü anlamına da gelebilir. Bu nedenle, kendini tanımayı ve yaşamda sağlıklı bir benlik saygısı geliştirmeyi ima eder. Her şey ışık değildir, ışıklar her zaman hayatımızı aydınlatmaz, ışıklar bazen yolumuzu kör eder ve gölgeler bize cevaplar verebilir.

Şimdi, resme dikkatlice bir bak ve dikkatini çeken ilk şeyin ne olduğunu cevapla.

Resimde İlk Olarak Ne Gördün?

Resimde Gördüğün İlk Şey Kendini Tanımana Yardımcı Olacak
1.Kadın Gördün
Resimde ilk gördüğün şey bir kadınsa, bu fiziksel görünümüne aşık olduğun anlamına gelir. Bazen kendini beğenmişsin ve başkalarının gözünde iyi görünmek istiyorsun. İltifatları seversin, özellikle de kişisel tarzını geliştirmek içinse. Bu, insanları dış görünüşlerine göre yargıladığın veya kendine takıntılı olduğun anlamına gelmez, ancak bunu yapmak kesinlikle senin için çok önemli bir şeydir. Kendini sık sık başkalarıyla karşılaştırırsın ve bu karşılaştırma senin lehine değilse, ruh halini bozabilir ve güvensizliklerinin çoğunu ortaya çıkarabilir.
2.Nehir Gördün
İlk gördüğün şey bir nehirse, işine aşıksın demektir. Sevdiklerine daha fazla özen göstermen ve mahremiyetin ile işini dengelemen gerektiğini biliyorsun ama işin aslı sen işkoliksin. Sevdiğin insanlar için kendi kariyer hedeflerini değiştirmekte zorlanabilirsin. Sosyal ve maddi statü senin için çok önemli, bu yüzden asla pes etmiyorsun.
3.Köprü Gördün
Eğer ilk gördüğün şey köprü ise empati eksikliğinle öne çıkıyorsun demektir. Soğuk ve duygusuz bir kalbin olduğundan değil, sadece başkalarının duygularına dikkat etmediğinden veya kendini onların yerine koyamadığından. Bunu bilerek değil, düşünmeden yapıyorsun. Biri sana sorun olmadığını söylediğinde, sadece onlara inanırsın ve konuya girmezsin. Arkadaşlarına nasıl olduklarını nadiren sorarsın. Mesele şu ki, en duygusal kişi olmadığını biliyorlar ve bu nedenle seni umursamıyorlar. Başkalarının duygularına daha fazla dikkat etmeyi ve böylece ilişkileri geliştirmeyi öğrenmelisin.
4.Gemi Gördün
İlk önce gemiyi gördüysen, o zaman büyük bir egon var ve kendini mükemmeliyetçi olarak nitelendiriyorsun. Her şeyle uğraşmayı seviyorsun, başkalarına kolay güvenmiyorsun ve görevlerin çoğunu yaptığın için ekip çalışmasını sevmiyorsun. Gerçekten harikasın ama süper güçlerin yok. Zor zamanlarda arkadaşlarına güvenebileceğini ve utanılacak bir şey olmadığını unutma.

Share your Results: