AYAKLARINIZI LAHANA YAPRAĞINA SARIN VE ŞAŞIRTICI SONUÇLARI GÖRÜN!!!

LAHANA.jpg

Lahana, sağlık faydalarındaki bolluğuyla bilinen, turpgil sebzelerin ailesine aittir. Bu yapraklı sebze, C, K ve B6 vitaminlerinin mükemmel bir kaynağıdır ve çok iyi bir diyet lifi, folat, bakır, B1 vitamini, potasyum ve manganez kaynağıdır. Ayrıca lahana da B2, kalsiyum, demir, kolin, magnezyum, pantotenik asit, niasin, protein, fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir.

Alternatif tıp,  burkulmalar, şişme ve ülserler dahil olmak üzere çeşitli sağlık rahatsızlıklarının tedavisinde lahana, özellikle yapraklarını kullanır. Güçlü anti-inflamatuar özellikleri sayesinde lahana yaprakları da artrit veya spor yaralanmalarının neden olduğu eklem ağrısını hafifletmek için kullanılmıştır.

Bu tedavinin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da, lahana yaprakları yıllardır eklem ağrısı ve iltihaplanmayı tedavi etmek için ucuz ve doğal bir ilaç olarak kullanılmıştır.

Ağrıyı rahatlatmak için tamamen doğal bir yol olmasından dolayı, artritten muzdarip birçok kişi ilaçları azaltmak için kullanır.

Gut için lahana yaprakları

Bu ilacı deneyen gut hastası insanlar, durumlarından dolayı hissettikleri acıyı hafifletmeye ve hatta kurtulmaya gerçekten yardımcı olduğunu iddia ediyorlar. Yapmanız gereken şey birkaç lahana yaprağı almak, plastik bir poşete koyup dondurucuda saklamak.

Acı hissetmeye başladığınızda, donmuş lahana yapraklarını alın, ağrılı bölgeye koyun, ayaklarınızı bir havluyla sarın ve sıcak cildinizin bunları çözmesine izin verin.

Tedavinin gerçekten etkili olması koşuluyla, lahana yapraklarında bulunan gut ile mücadele kimyasalları cildinize girer ve ürik kristal birikintilerini çözer. Bu gerçekleşmemiş olsa bile, donmuş yapraklar en azından sakinleşecek ve iltihabı hafifletecektir.

Soğuk beyaz veya yeşil lahana, buzdolabında, soğutulup yine de esnek hale gelene kadar bırakın. Şişmiş ayaklarınızın etrafına sarın ve 30 dakika boyunca ayaklarınızla oturun. Lahana, büyük su emme özelliklerine sahiptir ve ayaklarda ki fazla sıvıyı çıkarır.

Uyarı: Lahana alerjisi yaşanması nadirdir, ancak lahana kümesinin bulunduğu yerde cildinize herhangi bir şişme veya kaşıntı varsa, yaprakları hemen çıkarın. Tahriş devam ederse veya kötüleşirse bir sağlık uzmanına danışın.

ŞİŞMİŞ AYAK TEDAVİSİ İÇİN LAHANA YAPRAKLARI

Beyaz veya yeşil lahanayı, buzdolabında, soğutup yine  esnek hale gelene kadar bırakın. Şişmiş ayaklarınızın etrafına sarın ve 30 dakika boyunca ayaklarınızla oturun. Lahana, büyük su emme özelliklerine sahiptir ve ayaklarda fazla sıvı çıkarır.

Uyarı: Lahana alerjisi yaşanması nadirdir, ancak lahana kümesinin bulunduğu yerde cildinize herhangi bir şişme veya kaşıntı varsa, yaprakları hemen çıkarın. Tahriş devam ederse veya kötüleşirse bir sağlık uzmanına danışın.