Bu 10 İşarete Dikkat Edin! Size Musallat Olan Negatif Bir Enerji Sarmalı Olabilir

negatif-enerji-758x424-2.jpg

Kendinizi mutsuz hissettiğiniz bazı zamanlar olur. Kendinizi sürekli perişan bir haldeymiş gibi hissedersiniz ve bunun arkasındaki sebebi anlayamazsınız. Bu da muhtemelen negatif enerjiden etkilendiğinizi ve bu yüzden hayatın tadını tam anlamıyla çıkaramadığınız anlamına geliyor.
Negatif enerjinin birçok şekilde hayatımıza girebilir. Negatif insanlarla çok fazla zaman geçirme bunlardan biridir. Zamanınızın bir kısmını feda edip hayatınızı analiz etmeye çalışırsanız bu sebepleri bulabilir ve başınızın etini yiyen negatiflikten kendinizi kurtarabilirsiniz.

 1. 1 Uyumak size zor gelir


  Sürekli başınızın etini yiyen endişeleriniz ve negatif düşünceleriniz varsa uykuya dalmak size oldukça zor gelir. Ne zaman gözünüzü kapatsanız tekrar bu şeyler yüzünden strese girersiniz. Ve bunları düşünmeye ne kadar çok zaman harcarsanız o kadar etkilenirsiniz.

 2. 2 Eleştirileri biraz fazla ciddiye alırsınız

  Çocukluğu bırakın! Sizi eleştiren herkes size kabalık etmiyor. Bunu moralinizi ve motivasyonunuzu düşürecek bir şey gibi düşünmektense kusurlarınızı düzeltmek için bir fırsat olarak görün.

 3. 3 Aşırı duygusalsınız


  Duygularınız tarafından biraz fazla yönetilmeye meyillisiniz. Duygular ayaklarınızı yerden keser ve kim olduğunuz bilincini kaybedersiniz. Ancak zaman duygularınızın sizi yönlendirmesine izin vermeyip sizin onları yönetmenizin zamanı.

 4. 4 Rahat ettiğiniz alandan çok nadir dışarı çıkıyorsunuz

  Başkalarının sizin hakkında düşündüklerinin ve iyimser biri olmanın korkusu sizi içinize kapanık biri olmaya iter. Yeni insanlarla etkileşim kurmaya pek sıcak bakmazsınız. Ancak ortada bir gerçek var ki: hiçbir şey yapmadan boş boş oturarak hiçbir şey elde edemezsiniz.

 5. 5 Artık hiçbir şey sizi heyecanlandırmıyor


  Sadece geçmişte yapmaktan zevk aldığınız şeyleriniz var ve yalnızca onlardan zevk aldınız. Ancak onların hepsi şu an çok uzak görünüyor. Sizi artık hiçbir şey mutlu etmiyor.

 6. 6 Sürekli bir endişe içindesiniz

  Endişelerinizin sizi sıkmadığı huzurlu bir an bulamıyorsunuz. Bu bitmeyen endişe deryasının içindesiniz ve bunu ne zaman yenmeye çalışsanız başarısız oluyorsunuz.

 7. 7 Kendinizi daima başkalarıyla kıyaslarsınız.


  Kusurlarınızı ve eksikliklerinizi takıntı haline getiriyorsunuz. Fazlası, kendinizi çok fazla yargılıyorsunuz. Kabul edin, herkesin bir kusuru var ve her insan hata yapar. Hiç kimse mükemmel değildir.

 8. 8 Başkaları ne yapmanız gerektiğini söyler

  Size ne yapmanız gerektiğini söyleyecek en iyi kişi kendinizdir. Kimse sizi sizden iyi tanıyamaz. Yine de başkalarının size söyledikleriyle mutluluğu bulacağınıza inanıyorsanız inanın çok yanılıyorsunuz.

 9. 9 Her şeyin neden sizi bu kadar derinden etkilediğini anlayamazsınız


  Kendi kabuğunuzda bir şeylere endişelenerek yaşarken zaman da akıp gider. Hayatınızdaki birçok şeyi kaybediyorsunuz ve kaybedilen zamanı asla geri getiremezsiniz. Kendinizi ‘’negatifliğe’’ karşı bağışıklı hale getirin.

 10. 10 Daima yorgunsunuz

  Tüm bu stres ve endişe canlılığınızı alıp götürüyor. Nadiren enerjik ve istekli oluyorsunuz. Negatif düşünme sağlığınızdan bir şeyler almaya başlamış olabilir.

  Bekleyin! Negatifliğe karşı bir savaşa girmek istiyorsanız önce rahatlamaya ihtiyacınız var. Zamanınız var, duygularınızı anlamaya çalışın. Sizi nelerin mutlu ettiğini öğrenmek için kendinize biraz zaman ayırın. Kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeyi öğrenin. Negatif insanlardan kurtulun ve hayatınızdaki pozitif şeylere odaklanın.

  Kaynak: filoji.com/bu-10-isarete-dikkat-edin-size-musallat-olan-negatif-bir-enerji-sarmali-olabilir/