Ruhunuzu Özgür Kılacak 14 Kızılderili Yaşam Kuralı!

1. Şans Paylaşımı Bizi Daha İyi Yapar.

Hayır, yalnızca yardım ettiğimiz insanları zenginleştiren bir şey değildir, aynı zamanda ruhsal olarak kendimize de yardım eder. Diğer insanlara yardım ederek kendimize de yardım ediyoruz.

2.Kendin Ol

Eğer bir kişi gerçekte olduğu kişiye karşı dürüst olamazsa, başka birine karşı dürüst olamayacaktır. Yani, her şeyden önce, kendin olmalısın!

3. Ruhunla Konuş

Sadece sizin ruhunuz sizin için neyin en iyi olduğunu bilir. Doğru yolu bulmak için ruhunuzun neyin merkezi olduğunu da anlamanız gerekir. Sezginizi de dinlemeli ve güvenmelisiniz.

4. İnsanlara Acı Değil, Barış Sunmalısın

Her şeyden önce, bir barışcıl olmalısın.

5. Doğaya ve Gezegenimize Saygı Duymak.

Gezegenimiz ve doğamız, bu dünyaya gelmeden çok önce vardı. Dünya gezegenimize özen göstermeli ve saygı göstermeliyiz. Evrenin bize öğretebileceği dersleri öğrenmeliyiz.

6. Çocuklara İyi Bakın

Çocuklar bizim geleceğimizdir, bu yüzden tüm bilgimizi onlara aktarmaktan sorumlu olacağız.

7. Hatalarınızı Kabul Edin

Kimse mükemmel olamaz. Bir insan her zaman yaptığı hatalardan ders çıkarmalıdır.

8. Negatiflikleri Reddedin

Olumsuzluluğun sonuçları stres, endişe ve depresyon yanı sıra diğer bazı fiziksel hastalıklardır. Tüm olumsuzları bırakmalısın.

9. Diğer İnsanları Anlamaya Çalışın.

Bu, başkalarının düşüncelerini dinlemeniz, soru sormanız ve anlamaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Aynı şekilde, bu, insanları olduğu gibi kabul etmemiz gerektiği anlamına gelir.

10. Hoşgörülü Olun

Sırf kimseyi anlayamıyor olmanız, inançlarını daha az layık görmeniz gerektiği anlamına gelmez. Hoşgörü uygulamanız gerekir, böylece ruhsal olarak büyümeye devam edersiniz.

11. Yaşamınız İçin Sorumluluk Alın.

Diğer insanların hayatınızı kontrol etmelerine izin vermemelisiniz, ancak ruhunuzun ve kalbinizin size ne söylediğini duymalısınız.

12. Mevcut Memnuniyet

Bu, size ait olanı kabul ettiğiniz ve size ait olmayan bir şeyi kabul etmeye çalışmadığınız anlamına gelir. Sahip olduklarınızdan ve kim olduğunuzdan memnun olmalısınız!

13. Gerçeği İzleyin

Gerçek, yaşamımızda gerçekten önemli olan şeydir. Yalan söylemek bize fayda sağlamaz.

14. Geçmişinize Saygı Gösterin

Ailene ve tüm atalarına saygı duymalısın, çünkü onların tecrübeleri sana çok şey öğretebilir!