Arkeologlar, Suudi Arabistan’da cehennem kapısı buldu


Suudi Arabistan’da arkeologlar yeni bir keşif yaptı ve bitki örtüsü ve sudan yoksun bir alan buldu.

Araştırmacılar antik insanlar tarafından inşa edilen yapıların ve yerleşimlerin kalıntılarını aradıklarında, genellikle insan yaşamına misafirperver alanlara odaklanırlar. Suudi Arabistan’da arkeologlar yeni bir keşif yaptı ve bitki örtüsü ve sudan yoksun bir alan buldu. Bu alan, eski lav kubbeleri içinde ve etrafında bulunan yüzlerce taş “kapının” varlığını ortaya koyuyor.

Binlerce yıllık aşınma ve yıpranma ile sonuçlanan kaba kaya parçaları ile inşa edilen yapılar, neredeyse her yerde 40 feet ila 1,700 feet uzunluğunda ölçüye sahip yapılar. İlginç olan şey, bu yapıların üzerine inşa edilmiş olan lav alanlarının o zaman hala aktif olduğu ve katılaşmış lavların kapıların bazılarına aktığının gözükmesidir.

 

Keşif, uydu görüntüleri kullanılarak yapıldı ve araştırmacılar, kuş gözü görünümünü, aynı bölgedeki kapıların yaklaşık 400’ünü tanımlamak için kullandılar. Tuhaf duvarlarla birlikte, hayvan tuzakları ve görünen tekerlek şeklindeki nesneler de dahil olmak üzere, açıkça görülen diğer yapılar tespit edildi. İnşaatın yaşı ile ilgili şimdiki en iyi tahmin 9,000 yıllık bir mahalle olduğuna yönelik.

Araştırmacılar için bir sonraki adım, siteyi araştırmak için bir çeşit keşif gezisi başlatmak ve belki de yapıların neden mevcut oldukları ve neye kullanıldıklarına dair bir açıklama aramak. Bu inanılmaz bir keşif, ancak yapılar ve tehlikeli konumları öyle gizemli ki anlatılması beklenen daha büyük bir hikaye olmalı.

Arkeologlar, Suudi Arabistan’da cehennem kapısı buldu

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı