8 Psikolojik Teknikle Zengin Olma İpuçları

 

Hepimiz, düşüncelerimizin maddi olduğunu ve hayatımızı etkileyebileceğini biliyoruz.

Bilim insanları insanların düşüncelerinin ve duygularının titreşimlerini ölçtüler. Sevgi ve takdir gibi olumlu, neşeli düşüncelerin çok çabuk titreştiklerini buldular.

Ancak korku, hayal kırıklığı ve kıskançlık gibi düşünceler çok yavaş titrer.

Çekim Yasası denilen bir olgu, düşüncelerinizle gerçek yaşamınız arasındaki bağlantıyı açıklar.

Maddi durumumuzun bile düşünce tarzına bağlı olduğu ortaya çıktı, zengin olmak için önce para konusundaki düşüncenizi değiştirmelisiniz.

Olumsuz düşünceleriniz var mı? O zaman acilen onlara karşı olan tutumunuzu değiştirmelisiniz.Zengin olmak istiyorsanız, her türlü olumsuz düşünce ve düşüncelerden kurtulun.

İşte bunu yapmanın 8 yolu:
1.Zenginliğe Layık Olduğunuza İnanın

Maalesef birçok insanın özgüveninin düşük olması zengin olmalarını engelliyor.

Ve bu şaşırtıcı değil. Sonuçta, sürekli olarak başkalarının değerlendirmesine ve mahkum edilmesine maruz kalıyoruz ve yeterince iyi olmadığımızı düşünmeye başlıyoruz.

Ancak, dünyaya sunacak bir şeyin olduğuna inanmayı öğrenmek önemlidir. Ve kesinlikle zengin olmana yardım edecek özel bir yeteneğin var.

Kural olarak, zengin insanlar kendilerini, hizmetlerini veya işlerini tanıtmakta hiçbir sorun yaşamadılar. Çünkü kendilerini en yüksek iyiliğe layık görüyorlar.

Belki de bunun içinde bir örnek almalı. Kendiniz hakkında her zaman iyi düşünmelisiniz.

2. Bunun Mümkün Olduğuna İnanın

Ailenizin size kaç kere söylediğini duydunuz: “Para ağaçta yetişmiyor”. Veya: “Para gökten düşer mi sence?”

Çocukluğumuzdan beri, çoğumuz çok az para olduğu yönündeki olumsuz düşüncelere programlandı. Bu hayır değil. Para var Burada çok önemli olan doğru tutumdur. Sadece “pasta parçanı” hakettiğine inanmana ihtiyacın var.

Hayatta her şey mümkün. Ama en önemli şey, sana gelmeden önce ona inanmak.

3. Şu Anda Sahip Olduklarınızı Takdir Edin

Oturup düşünürseniz: “Evimi sevmiyorum ve daha büyük, daha geniş ve daha akıllı bir konut istiyorum”. Veya: “Arabamın daha iyi olmasını beklerim, çünkü bu bana yakışmıyor”, düşüncelerinizle otomatik olarak negatif titreşimler gönderirsiniz.

Böyle bir mesaj sizin lehinize çalışmayacaktır. Çekim Yasasına göre, olumsuz, yavaş düşünceler olumlu bir şey yaratmaz.

Bunun yerine, evinizi, mevcut işinizi ve şu anda sahip olduğunuz her şeyi sevmeye çalışın.

Başınızın üstünde bir çatı, uyumak için bir yatak, masanızda yemek yediğiniz için şimdiden minnettar olmalısınız. Zaten sahip olduğunuza ne kadar değer verirseniz, en iyisini elde etme olasılığınız o kadar yüksek olur.

4. Zengin İnsanlarla Konuşun

Zengin ve başarılı insanlara hitap eden çılgınca sözler duyarız. Ne yazık ki, birkaç kişinin diğer insanların başarısından ve mutluluğundan zevk alabileceğini itiraf etmeliyiz.

“Zengin insanlar züppedir” veya “Zengin insanlar dürüst olmaz” veya “Zengin insanlar bencildir”.

Büyümeniz ve bir insan olarak ortaya çıkmanız sırasında bu tür ifadeler duyduysanız, düşüncenizin olumsuz yönlerden ve zengin insanlar hakkındaki kötü düşüncelerden oluşması muhtemeldir.

Ve bilinçaltınızın zengin olmanıza izin vermemesi oldukça muhtemeldir, çünkü elbette, aynı “züppe”, “dürüst olmayan” veya “bencil” olmak istemezsiniz.

Bu tür düşünceler yerine, birçok zengin insanın çok iyi insanlar olduğu fikrini kabul etmek gerekebilir.

Sadece çoğunun sahip olduklarını hakettiğine inanın. Onları arayın ve sizin için de zengin olma fırsatı için şimdiden teşekkür edin.

5. Onayları Veya Görsel Teknikleri Kullanın.

Olumlu ifadeler oluşturmak ve bunları tekrar tekrar zihninizde tekrarlamak beyninizi yeniden programlamanıza yardımcı olur.

4. paragrafta, zengin insanların züppe olduğunu okuyorsanız, tersini tekrarlayın; örneğin: “Zengin insanlar cömert, kibar ve sevgi dolu insanlardır deyin. Bir gün onlardan biri olacağım için minnettarım.”

Görsel efektler de başarıya giden yolda çok yararlı bir araç olacaktır.

Bir dergi veya poster alın ve istediğiniz şeylerin sözcüklerini veya resimlerini kesin. Bu yeni bir araba, büyük bir ev, özel bir jet veya kendi yatınız olabilir. Başka bir deyişle, arzularınızı ve hayallerinizi görselleştirin.

Maksimum pozitif sonuç elde etmek için olumlu ifadeler ve bir görselleştirme sistemi kullanın.

6. Parayı Sevin

Genelde bazılarından şu ifadeyi duyuyoruz: Paradan nefret ediyorum!

Bu tür ifadeler şaşırtıcı olamaz. Paradan nasıl nefret edebilirsin? Belki de paradan nefret etmelerinin nedeni, sahip olmadıklarıdır.

Ancak, bu parayı sevmedikleri anlamına gelmez. Sadece para eksikliğinden nefret ediyorlar.

Bu nedenle, parayla ilgili olumsuz konuşmaları durdurmanız gerekir. Bunun yerine kendinize şunu söyleyin: “Evet, parayı seviyorum! Para arkadaşlarım! Bana büyük neşe getiriyorlar!”

Sevginizin nesnesine ne kadar olumlu titreşimler eklerseniz, karşılığında o kadar çok şey alacaksınız.

7. Faturalarınızı Ödediğiniz Zaman Sevinin

Elbette çoğumuz istemeden faturaları ödemek için son paramızı veriyoruz.

Bu şaşırtıcı değil. Bir yandan, tasarruflarınızdan nasıl mutlulukla ayrılabilirsiniz? Paradan ayrılırken, negatifliklere odaklandığımız açıktır.

Fakat ne kadar zor olursa olsun, bu tutumu tekrar gözden geçirmeniz gerekir. Paradan ayrıldığınızda veya faturalarınızı ödediğinizde pozitif olmaya çalışın.

Sahip olduğunuz ve bazılarının ödeyemeyeceği bir şey için ödeme yapabildiğiniz için minnettar olun.

8. Zengin Olmak Ve Çok Çalışmak İçin Kendinize Bir Söz Verin.

Son olarak, yapmanız gereken son şey sadece zengin olmaya karar vermektir.

Pes etmeyin! Hayattaki her şeyi başarmak için planladığınız şeye bağlı kalmanız gerekir.

Bir hobi veya anlamsız bir şey gibi zengin olma hayalini alamazsınız. Bu tutum işe yaramıyor.

Kural olarak, zengin insanlar para kazanmak için ihtiyaç duydukları her şeyi yapma eğilimindedir. Hayallerini gerçekleştirmek için çok çalışıyorlar.

Tek yapmanız gereken örneklerini takip etmek. Başarı yolculuklarına nasıl ve nereden başladıklarını anlamak için zengin ve başarılı insanların biyografisini okuyun.

Zengin olma hedefine bağlı kalın, bu size banal gelebilir, ama er ya da geç fark edeceksiniz.