EVİNİZDE BU BİTKİLERDEN BİRİ VARSA, DİKKATLİ OLUN! BU BİR HAZİNE

 

Bitkileri seven insanlardan biriyseniz, belki de bu bilgiler sizi ilgilendirebilir, bu kez evde sahip olabileceğiniz inanılmaz bitkilerden bahsedeceğiz.

1. Kırmızı veya yeşil Aglaonema.

Bu bitki türüne göre farklılık gösterir, şeklini ve tonalitesini değiştirebilir. Yapay ışıkla beslenir.

Banyo ve mutfak için mükemmel bir dekorasyondur. Ev içindeki havanın temizlenmesine yardımcı olur. Zehirli bir bitki olduğundan tüketilmesi tavsiye edilmez, ayrıca çocukların erişemeyeceği bir yere yerleştirilmelidir.

2.Antoryum

Farklı türlerin yaprakları ve çiçekleri sayesinde çok çarpıcı bir bitkidir.

Nemli toprak ve güneş ışığını seven bir bitkidir, bazı temizlik ürünleri, sigara dumanı, ağartıcılar tarafından üretilen amonyağı emebilir. Bu bitki banyo ve mutfaklarda mükemmel bir dekorasyondur.

3. Kasımpatı

Bu bitki Japonya’nın ulusal çiçeğidir, farklı renkleri nedeniyle yaygın olarak kullanılır.

Kolayca yetiştirilebilir ve güneş ışığı ile beslenmesi tavsiye edilir. Çok sayıda kasımpatı türü vardır, bu yüzden çok çeşitli ve renkli çiçekleri vardır.

4.Afrika Papatyası

Bu bitki papatyaya çok benzer ve nergis ailesine aittir. Kokusuz, lezzetsiz ve yenilebilir bir bitkidir, bu yüzden yemek ve tatlıları dekore etmek için kullanılır.

Mükemmel tıbbi özelliklere sahiptir, yanıkların giderilmesi için ya da yatıştırmak için bir çay olarak kullanılır. Havayı arındırmaya ve toksik maddeleri uzaklaştırmaya yardımcı olur.

5.Kurdele Çiçeği (Chlorophytum)

Bu bitki odaları ve mutfağı dekore etmek için idealdir, bunlar nem ve iç ışık bitkileridir. Havanın arındırılmasına ve karbon monoksitin giderilmesine yardımcı olurlar.

Bu bitki ile hazırlanabilen çay, anti kanserojenler gibi tüm organların hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.