DOĞUM YILINIZIN SON RAKAMI HAYATINIZIN GİZEMİNİ ORTAYA ÇIKARACAKTIR

Doğum yılınızın önceden belirlenmiş olduğuna inanılmaktadır. Ve ruhu tesadüfen değil gerçekten seçer. Doğum yılınızın son basamağı özellikle önemlidir.

Beş temel unsurdan biri tarafından himaye ediliyor. Ve elementiniz kaderinizdeki önemli noktaları belirler. Tabi bunu ciddiye alamazsınız. Ama kontrol ilginç, değil mi?

Doğu burçlarının yönlendirildiği eski Çin takvimine göre, Dünya üzerinde herhangi bir zamanda beş temel unsurdan biri – Ağaç, Ateş, Toprak, Hava, Su. Astrologlar, bu unsurların sadece doğa üzerinde değil aynı zamanda insan doğası üzerinde de güçlü bir etkiye sahip olduklarından emin. Zihinsel organizasyonunu, alışkanlıklarını ve tercihlerini belirler.

Hangi yılda doğdunuz? Doğum yılınızın son rakamını alın ve kendiniz hakkında yeni bir şeyler bulun!

1. Toprak (doğum yılının son basamağı 8 ve 9’dur)

Toprak elementinin insanları güvenilir ve sabırlıdır. Toprağın güçleri onlara sevdiklerine karşı sorumluluk verir. Çok fazla hırsları var, ama aynı zamanda idealistler. Sorunlarını aşamalar halinde ve iyi bir akılla çözerler. İyi gelişmiş sezgileri var.

Etraftaki insanlar, iyi gelişmiş ahlaki ve etik değerlere sahip olduklarından “topraklarla” eşit olmaya çalışırlar. Dünyadaki insanlar etik ve disipline değer verir ve aynı zamanda kendi muhafazakar yapıları nedeniyle kendi kaynaklarını akıllıca kullanmayı bilirler. Potansiyel olarak birçok şeyi nasıl göreceklerini biliyorlar. Duygularında tutarlıdırlar, fakat aynı zamanda sevilmeleri gerekir.

Her şeyi kontrol etmek istiyorlar ve çoğu zaman yalnızca kendi çıkarları tarafından yönlendiriliyorlar. Hayattaki her şeyden önce, bilinmeyenden, panik ataklardan ve depresyonun başlangıcından korkuyorlar.

Toprak mevsim değişikliğinden sorumlu bir merkezdir. Toprağın rengi sarı ve sindirim sistemi, özellikle de dalak ve mide ile ilişkilidir. Buna ek olarak topraklar yüksek nem ile bataklık arazilerden uzak kalmaları tavsiye edilir.

2. Ateş (doğum yılının son rakamı 6 ve 7’dir)

Ateş Halkı her zaman maceraya açtır ve yeni bir şeyi keşfetmeyi asla reddetmez. Bunlar, mükemmel liderlerin kazancıyla çok aktif ve enerjik kişiliklerdir, rekabet etmeyi ve kazanmayı severler.

Ateş İnsanları, bir kural olarak, çekicidirler ve yalnızlığa dayanamazlar, kendilerini insanlarla çevrelemeyi tercih ederler ve sürekli hareket ederler.

Ateş insanları yüksek öz saygı ve özgüven ile ayırt edilir, zeki ve arkadaş canlısı, kararlı ve etkilidirler. Aynı zamanda sözlü yetenekleri yoktur. “Ateş” insanlarının dezavantajları, saldırganlıkları ve herhangi bir şekilde hedeflerine ulaşmak için aşırı arzularıdır. Buna ek olarak, aşırı duygusal ve sabırsızlardır. Bencil ve aşırı hırslılardır.

Ateş, yaz mevsimini temsil ediyor. Ateşin rengi kırmızıdır, vasküler sistem ve kalp ile ilişkilidir. Ateş insanlarının kendilerini aşırı sıcaktan uzak tutmaları ve duygu dalgalanmalarına maruz kalmamaları önerilir.

3. Ağaç (doğum yılının son rakamı 4 ve 5’tir)

Ağacın himayesinde doğan insanlar çok cömertlerdir. Etik davranış açısından ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalıyorlar, dünyayı keşfetmeyi ve bilgiyi analiz etmeyi seviyorlar, ancak yine de nadir bir inanç gücü ile ayırt ediliyorlar.

Ağaç insanları çok sanatsal ve yaratıcıdır, bu da ellerini tutabilecekleri her şeyde kendini gösteriyor. Çok çalışkanlar ve her zaman kendileri için bir tür meslek arıyorlar, sürekli meşgul olmaya çalışıyorlar ve çalışmanın güçlerini en iyi şekilde kullandıklarını düşünüyorlar. Kendine güven, en iyi özelliklerinden biridir. “Ağaç insanları”, sahip oldukları her şey için her zaman minnettardır ve ilgi alanları çok geniş ve çeşitli olmasına rağmen, aşırılıkların peşinden koşmaya çalışmazlar.

Sadık arkadaşlardır ve asla bencil davranmazlar, ideal ekip çalışanlarıdır ve diğer insanlara karşı çok şefkatlidirler. Ağaç insanının dezavantajları savurganlıklarına bağlanabilir. Başa çıkabildiklerinden daha fazla görev üstlenebilecekleri gerçeğiyle çoğu zaman işlere aşırı yüklenirler. Başka bir deyişle, ağaç insanları sınırları belirlemeyi ve kuvvetleri doğru hesaplamayı öğrenmelidir.

Belli koşullar altında, başkalarına aşırı bağımlı hale gelebilir ve kalabalığın içinde kaybolabilirler, birçok bakımdan bu ancak pasiflikleri ve yavaşlıkları nedeniyle mümkündür. Ağacın mevsimi bahardır, rengi yeşildir. Ağaç, safra kesesi ve karaciğer ile birbirine bağlıdır. Bu unsurun temsilcileri kuvvetli rüzgarların hakim olduğu alanlardan kaçınmalıdır.

4. Su (doğum yılının son hanesi – 2 ve 3)

Suyun insanları çekici ve duyarlı insanlar olarak kabul edilir ve ayrıca nasıl empati yapılacağını bilirler. Çok esnektirler ve akışa ayak uydurabilirler. Ayrıca, akıllı ve yeteneklidirler. Su insanlarının müthiş bir hayal gücü vardır ve kullanmaktan korkmazlar. Bunlar arasında birçok mükemmel filozof ve düşünür vardır, çok bağımsızdırlar ve çoğu zaman çeşitli mesleklerde ustalaşırlar.

Su temsilcileri ideal iletişim becerilerine sahiptir ve çok ikna edici olabilir. Diplomasi alanındaki üstün yetenekleri de not edilmelidir. Çok sezgiseldirler ve diğer insanların dikkatini çeken bir şeyi yakalayabilirler.

Bunlar iyi organizatörler ve eşit derecede iyi sanatçılardır, çevrelerindeki insanların özel yeteneklerini fark edebiliyor ve onları daha da geliştirmelerine yardımcı oluyorlar. Su insanları gizemli ve samimiyetsiz olabilirler ve sırlarını asla başkalarıyla paylaşamazlar. Ek olarak, manipüle etme eğilimleri de belirgindir.

Her zaman ve her şeyde basit ve kolay bir çıkış yolu bulmaya çalışırlar, çoğu zaman hem kendi hem de başkalarının şımartırlar. Öğrenmeleri gereken şey, sağlam bir şekilde kendi ayakları üzerinde durmak ve kendi yoluna gitmektir.

Ve yine de su insanları paradoksal olarak ses çıkarır gibi su alanlarından uzak durmalıdır. Suyun mevsimi kış, rengi ise siyahtır. Su, kemik ve boşaltım sistemleri ile ilişkilidir.

5. Hava (doğum yılının son hanesi 0 ve 1’dir)

Hava elementi insanları, güçlü karakter özelliklerinden dolayı çok inatçı ve bağımsızdırlar.

Kendilerini severler, ama aynı zamanda başkalarına nasıl bakım ve saygı gösterileceğini de bilirler. Kural olarak, oldukça kısıtlanırlar, ancak dış baskı ile aktif ve sarsılmaz bir şekilde kendilerini ve bakış açılarını savunurlar.

Bu unsurun temsilcileri düzen için gayret gösterir ve kelimenin her anlamıyla denge ve saflığı tercih eder. Bazen, kalabalığın bir parçası olmaya çalışmamalarına rağmen, kendilerini biraz uzakta tutsalar da güvenilirlik ve kararlılık ile ayırt edilirler.

Hava insanları ne aradıklarını ve ne istediklerini bildiklerinde, belirleyicileri kıskanabilir, çünkü engeller ve başarısızlıklar bu insanları asla saptırmaz ve tüm sorunları kolaylıkla çözebilirler. Yalnızlık korkusu yoktur ve toplumdan istedikleri tek şey başarılarının tanınmasıdır.

Hava halkının eksiklikleri arasında, periyodik dürtüselliklerine dikkat çekilebilir. Bilinçli olarak, hepsinin lüks, para ve güç gibi dayanılmaz bir yükü vardır. Genellikle inatçı olabilirler ve mantıksız davranabilirler.

Liderler olarak, hava insanları çok talep ediyorlar ve astlarının yüksek standartlarını ve beklentilerini mümkün olduğunca karşılamasını istiyorlar. Havanın mevsimi sonbahardır ve rengi beyazdır. Hava solunum sistemi ve akciğerlerle ilişkilidir.