Resimde Fark Ettiğin İlk Şey Kendini Biraz Daha Fazla Anlamana Yardımcı Olacak

Kişisel kimliğin, kendini nasıl gördüğündür, genellikle hayattaki ilk deneyimlerinle belirlenir.

Belki harika bir çocukluk geçirdin ve her zaman sağlıklı bir öz imajın oldu. Öte yandan, belki de ebeveynlerin, değerinden şüphe duymana neden olan şeyler söyledi ve yaptı.

Kimlik, benlik duygusu yaratan anıları, deneyimleri, ilişkileri ve değerleri kapsar. Bu kaynaşma, zamanla kim olduğuna dair sürekli bir his yaratır.

Freud’un psikanalitiğine göre zihin, içgüdü ve arzu tarafından yönlendirilen özdeşleşme, ahlak ve değerler tarafından yönlendirilen süperego ve kendi kimliğini yaratarak ikisini yumuşatan egodan oluşur. Algı, bilgi, empati ve amaç dahil olmak üzere birçok özellik egonun işleyişine katkıda bulunur.

Bugün sana kendini biraz daha anlamana yardımcı olabilecek bir test sunuyoruz. İlk başta bir resme bakıyormuşsun gibi görünebilir, ancak aslında üç unsur var. Fotoğrafa dikkat et. Resimde ilk olarak dikkatini ne çekti.

Resimde İlk Olarak Ne Gördün

Resimde Fark Ettiğin İlk Şey Kendini Biraz Daha Fazla Anlamana Yardımcı Olacak
1.Köpek Gördün
Sen basit ve sakin bir insansın. Dramadan kaçınırsın, rahat yaşamak istersin ve her duruma uyum sağlayabilirsin.Kimisi seni esnek, bilge ve dürüst biri olarak görüyor, kimisi de seni zayıf biri olarak algılıyor.Aslında, kendi problemlerini çözme yeteneğine sahipsin. Ailen ve arkadaşların, seni takdir ettikleri için genellikle tavsiye ve fikir almak için sana başvururlar.
2.Fare Gördün
Dürtüsel ve dışa dönük bir insansın. Başkalarının ne düşündüğü hakkında endişeleniyorsun ve bazen başkalarının senin hakkında ne düşündüğü konusunda çok fazla düşünüyorsun.Sen çekingensin, bu yüzden başkaları belirli durumlarda ne düşündüğünü öğrenemez. Duygularını saklamakta iyisin ve genellikle etrafında birçok 'arkadaşın' olmasına rağmen, sadece birkaçı seni gerçek ve dürüst bir arkadaş olarak görüyor.Dışarıdan hoş görünebilirsin ama içeride çok güçlüsün ve istediğini nasıl elde edeceğini biliyorsun. Hedeflerine ulaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmayacaksın.
3.Kedi Gördün
İlk görüşte kedi gördüysen, sakin ve ılımlı bir insansın demektir. Çok fazla dikkat çekmek istemiyorsun. Özellikle yapıcı eleştirileri kabul etmekte iyisin ve çevrendekilere ilham vermek için çok çalışıyorsun.Bağımsız, odaklanmış ve sorumlu olmana rağmen, aynı zamanda yaptığın her şeyde son derece disiplinlisin. Birisi seninle tanıştığında, senin hakkında sahip oldukları ilk izlenim, herhangi bir özel yeteneğin veya yenilikçi niteliklerin olmayan normal ve ortalama bir insan olduğundur.Ancak, seni daha iyi tanıdıklarında, çok özel ve son derece yetkin olduğunu fark ettiklerinde izlenimleri değişir.

Share your Results: