Burcunuza Göre Farkında Olmadığınız Gizli Yeteneklerinizi Söylüyoruz!

astroloji11-1.jpg

Her insanın kendi değerleri, kendi doğruları vardır. Herkesin kendi yolunda özel yapabilecek yetenekleri vardır. Fakat bazen bu yeteneklerimizi fark etmeyiz veya görmezden geliriz.

İşte tam da kapana kısılmış hissettiğiniz anda burcunuz kendinizi keşfetmeniz için ayna olabilir size. Farkında olmadan sizi idare ederek ve yeteneklerinizi keşfetmeniz için doğru yolu gösterebilirler.

Şimdi bakalım hangi burç hangi yeteneğe sahipmiş?

 1. 1 Koç


  Hepimizin bildiği gibi Koç burcunun yönetici gezegeni Marstır ve ateş grubu burçlarındandır. Dolayısıyla, en belirgin özellikleri çabuk öfkelenen agresif bir kişiliğe sahip olmalarıdır. Ayrıca etraftaki en güçlü ve cesur karakterler olmalarına ve sevdiklerini korumak için ellerinden geleni yapmalarına şaşırmamalı. Tüm bu sert görünümleriyle tezat oluştururcasına çok eğlenceli, sevecen ve mutlu bir kişiliğe sahip olmaları ve bunu başkalarına da yansıtabilmeleri işte onların henüz keşfedemedikleri cevherleri.

  Koçlar, ilham veren bir peri misali rol model olurlar çevrelerine. Onlardaki sonsuz bağlılık ve cesaret kendilerinden başka pek çok kişi için de ateşleyici olmaktadır. Bir durumun sorumluluğunu üstlenmekten ve yeni girişimlerde bulunmaktan kaçınmazlar. Onlara sıradan gelen ve farkında olmadıkları bu yetenekleri aslında başarılı olmalarının en önemli anahtarıdır.

 2. 2 Boğa


  Boğa, Venüs tarafından yönetilen bir toprak grubu burcudur. Toprak burçlarının genel özellikleri olan pozitiflik ve güvenilirlik boğa burçlarında da kendini gösteriyor. Güçlü iradeli ve çalışkan bir yapıya sahip olan boğalar bir o kadar da dost canlısı.

  Sahip oldukları en güçlü ve önemli yetenekleri ise kararlı yapıları ve estetiğe bağlı kalma istekleridir. Kuralları çiğnemeyi hiç sevmedikleri gibi yaptıkları işe kalpleri ve ruhlarıyla bağlanmaktadırlar. Değişikliklerden hoşlanmamaları ve güvenilir olmaları onları, özveri ve kararlılık gerektiren işler için vazgeçilmez yapmakta.

 3. 3 İkizler


  Hava burcu gruplarından olan İkizler Merkür tarafından yönetilmektedir. İkizlerin ikili kişiliği onları değişken bir yapıya sokmaktadır ve yaptıkları her şeyde çoğu zaman kafaları karışıktır. Fakat bu çoklu kişilikleri aynı zamanda onlara keskin zekâlarını vermektedir. Bu da onların hayattaki başarılarının sırrıdır. 

  Zihinsel becerileri onlara olayların olası tüm sonuçlarını tahmin etmelerine ve buna
  göre mantıklı ve bilinçli karar vermelerine olanak sağlar.

  Tüm bu özelliklerinin yanı sıra onlar aynı zamanda başkalarının anlamayı zor bulduğu kavramları hızlıca kavrayabilmektedirler. Zihinleri, bu alanlarda mükemmel olmak isteyen herkesin gıpta edeceği muhteşem bir okuma ve yazma becerileri ile donatılmıştır. Bunların dışında genellikle insanlara yardım etmeyi ve insanları memnun etmeye istekli olmaları onları da mutlu bireyler yapar. Oldukça konuşkan oldukları için gittikleri yerde arkadaş bulmaları onlar için hiç de zor değildir.

 4. 4 Yengeç


  Yönetici gezegeni Ay olan Yengeçler su grubu burçlarından. Yengeçlerin en belirgin özellikleri her türlü problem karşısında duruma ayak uydurabilmeleri. Sahip oldukları bir diğer önemli yetenek ise sınırların ötesinde sevgileri ve ilgileri. Sevgiye ihtiyacı olan herkese kapılarını açmaktan gocunmuyorlar.

  Çevrelerindeki insanlar için kendi mutluluklarını feda etmekten kaçınmamaları da su burçlarının özelliklerinden. Çünkü onlara göre fedakârlık gerçek ve kısıtlanmamış sevginin ve saygının nihai kanıtı. Güçlü önsezileri onları, diğer insanların görüş ve duygularına duyarlı hale getiriyor. İşte Yengeçlerin en önemli yetenekleri de bu. Başkalarını onlardan daha iyi tanımak ve ruhlarının derinliklerine inebilmek.

 5. 5 Aslan


  Aslan burcu Güneş’in yönetimi altındadır ve ateş grubundadır. Diğer ateş grubundaki burçlar gibi çabuk sinirlenirler. Genellikle herkesten kendilerine kraliyet ailesindenmiş gibi davranmalarını beklerler. Aynı zamanda nazik bir kalbe ve güçlü bir iradeye de sahipler. Kimse onlarla veya sevdikleriyle uğraşmaya cesaret edemez. Arkadaşlarına ve ailesine de asla ihanet etmezler.

  Tüm bu özelliklerinin dışında Aslanların asıl yetenekleri ise mantıklı bir çözüme kavuşabilmek için durumu her yönüyle dikkate alabilmeleri. Genişletilmiş bakış açısına sahip oldukları için olayların görünen yüzü dışında görünmeyen yönlerini de çok rahat bir biçimde düşünebiliyorlar. Bu yüzden mükemmel bir lider olabilirler. Ayrıca bu enerji verici özelliklerinin yanında ilham verici bir sanat yönlerini de gizlerler.

 6. 6 Başak


  Başak, yönetici gezeni Merkür olan bir toprak grubu burcudur. Güvenilir ve mütevazilerdir. Başaklar karar verirken genellikle sadece kendi düşüncelerini dikkate alır. Kararlı bir yapıya sahip olan başaklar aynı zamanda mükemmeliyetçidirler.

  Zorluklara atılmak ve onlarla mücadele etmek onlar için günlük rutinin bir parçası. İşte onların gizli yetenekleri de bu. Sadece yanlışları kanıtlamak için değil, aynı zamanda kendi becerilerini de geliştirme şansı elde ettikleri için meydan okumayı seviyorlar. Ayrıca çok dinamik, özgür ve maceracı bir ruha da sahipler.

 7. 7 Terazi


  Venüs tarafından yönetilen Terazi hava grubu burcu ve tıpkı gezegenin kendine yaptığı gibi her şeyde denge arıyor. Doğayla arasında özel bir ilişki olan teraziler onunla sevgi ve uyum içinde olmayı her daim başarıyor. Ayrıca biraz da mükemmeliyetçiler. Hızlı düşünme yetenekleri onları grup projelerinde mükemmel bir takım üyesi yaparak muhteşem sonuçlar elde etmelerini sağlıyor.

  En güçlü zihinsel yetenekleri şüphesiz ise dinamik düşünceleri. Erdemli oldukları gibi sorumluluk sahibidirler. Hatalar yaparken bile hatalarından çekinmeden söyler ve onları kurtarmak için ellerinden geleni yaparlar. Herkese ilham olan bir diğer
  özellikleri ise çok çalışkan olmaları.

 8. 8 Akrep


  Mars ve Plüton tarafından yönetilen bir su grubu burcudur. Bu durum özellikle anlatılmaksızın herhangi bir şeyi algılamasını sağlayan gizemli bir kişiliğe yol açmaktadır. Onlara ne yapmaları ve kime güvenmeleri gerektiğini söyleyen güçlü sezgilere sahiptirler.

  Akreplerin en önemli yetenekleri her insanın iradesini bükebilecekleri manipülasyon güçlerine sahip olmaları. Onların başarıyla arasında duran tek şey kendi benlikleri. Yaptıkları hataları ve seçtikleri tercihleri bir öğretmen gibi görürler ve bunları kendilerini iyileştirmek için kullanırlar.

 9. 9 Yay


  Yay, Jüpiter’in egemenliği altında bir ateş grubu burcudur. Her zaman yeni şeylere açık olan ve yeni deneyimler arayan ihtişamlı insanlardır. En önemli yetenekleri yeni insanlara ve durumlara kolayca uyum sağlayabilmeleri ve onlardan bir şey öğrenme yetenekleridir. Yayların canını sıkmak zordur çünkü her durumda kendilerini eğlendirecek bir şey bulurlar.

  Ayrıca başkalarına yardım etmeye hazır olan nazik bir ruha sahiptirler. Umutlarının ve hayallerinin peşinden gitmesini bilen yaylar hayal kırıklığı yaşasalar bile vazgeçmiyorlar. Bu da onların en büyük silahı.

 10. 10 Oğlak


  Oğlak burcu Satürn’ün yönetimindedir ve toprak grubudur. Diğer toprak grubu elementlerini sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Güçlü zihinleri, zorluklarla karşı karşıya kaldıklarında muzaffer olmalarını sağlar. Aynı zamanda çok çalışkan olan oğlaklar asla ideallerinden vazgeçmezler.

  Bütün bu muhteşem özellikler dışında, oğlaklar çok da sabırlıdır. Onları başarılı kılan şey de işte bu yetenekleridir. Detaylı bir analiz yapmadan hiçbir şeye rastgele atlamazlar. Ayrıca güvenilir olan oğlak burçları boşa zaman geçirmeyi de hiç sevmezler. Onların en iyi özelliği belki de bu organize yaşam biçimidir. Günlük işlerini bile planlamaktan kaçınmazlar ve bu rutini izlerler.

 11. 11 Kova


  Kova burcunun yönetici gezegenleri Satürn ve Uranüs’tür ve hava grubundandır. Dünyanın en cömert yüreklerine sahip oldukları bilinmektedir. Diğer insanların mutluluklarına adarlar hatta kendilerini çoğu zaman. Bu yüzden onlar için barış ve uyumdan başka bir şey istemeyen gerçek insanlar derler hep. Bu özelliklerinin yanı sıra onların ilerici zihniyetleri başkalarının bakış açılarını da görmelerini sağlar. İşte bu da onların en önemli yeteneklerinden biridir.

  Kovalar problemlere karşı bilimsel ve akılcı çözümler bulmak için çabalarlar hep. Eleştirel düşünürler ve genellikle kolaylıkla bir çözüme ulaşırlar. Ayrıca,mükemmel toplumsallaşma becerilerine sahip oldukları için insanlarla iletişim kurmak onlar için hiç de zor değildir.

 12. 12 Balık


  Jüpiter ve Neptün tarafından yönetilen Balık burcunun grubu sudur. Tipik su elementi burçları gibi aşırı derecede hassas ve duygusaldır. Başkalarının ihtiyaçlarını hep kendilerininkinin önüne koyarlar. Onlar severek mutlu olurlar ve tüm dikkatlerini sevdiklerine verebilirler. Güçlü sezgileri ile neyin iyi neyin kötü olduğunu ayırt etmek onlar için çok kolaydır.

  Balıkların en önemli yetenekleri çok güçlü bir hayal gücüne sahip olmalarıdır. Sanatsal yönleri de bir hayli gelişmiştir. Her zaman tüm olumsuzluklarla yüzleşmek için güçleri vardır ve bu gücü de kendilerine, ailelerine ve arkadaşlarına olan inançlarından alırlar.

  Kaynak