Bu 10 Özellikten En Az 4’üne Sahipseniz Dünya Üzerindeki Nadir İnsanlar Listesine Dahilsiniz

en-basarili-insanlar-758x398-1.jpg

 1. 1 Önemli Şeyler Üzerine Odaklananlar


  Bu insanlar her zaman gerçekten önemli olan şeylere konsantre olmayı başarırlar, zorluklarla başa çıkarlar, zor durumları mücadele etmeleri gerekse bile, kontrol altına alırlar ve işler planlandığı gibi gitmediğinde ise, hedeflerine ulaşmanın yeni yollarını aramaya koyulurlar. Birçok kaşif ve mucit bu gruptan çıkmıştır.

 2. 2 Çok Çalışanlar


  Diğer kişilik tiplerinden birçoğu özünde tembeldir. Ancak bu tip insanlar gerçekten çok sıkı çalışanlardır. Hayatta hiçbir şeyin kolay olmadığını bildikleri için hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına daima ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Bu uğurda kimi zaman sosyal hayatlarından, eğlenceden ve birçok şeyden feragat edebilirler. Nadir bulunan bir insan tipidir.

 3. 3 İç Seslerine Güvenenler


  Bu insanlar güçlü bir sezgilere sahiptirler ve kötü bir şeylerin yaşandığını ya da yaşanacağına dair bir şey hissedince, hemen bununla ilgili bir şeyler yapmaya başlarlar. Ayrıca, hayatlarında bir şeyler değişip değişmeyeceklerini çoğu zaman önceden hissedebilirler. İçgüdüsel olarak hareket eden bu insanların kararları tamamıyla hislerine dayanır ve bu hislerinden çok az yanılırlar.

 4. 4 Az Sayıda Arkadaşa Sahip Olanlar


  Bu insanlar yakın arkadaşlarını dikkatle seçerler. Yalnızlardır çünkü yalnızlıklarından zevk duyarlar ve büyük sosyal gruplarda takılmak hoşlarına gitmez. Onlar sessizliği ve sükuneti benimsemişlerdir. Etraflarında genellikle en fazla 1-2 arkadaşları olur. Bu arkadaşları ise çok dikkatli seçerler ve onlarıda kendileri gibi görüp benimserler. Felsefi yönleri vardır ve yalnız başlarına düşüncelere dalarak yoğun bir gece geçirmeleri onlar için gayet sıradandır.

 5. 5 Duygularıyla Hareket Edenler


  Onlar her şeyi duygularla anlamlandırır. Ne zaman birinin yardıma ihtiyacı olsa, el uzatan kişi onlardan biridir. Başkalarının yerine kendilerini koyup ne hissettiklerini anlayabilirler  Empati yapabilme yetileri üst düzeydir. Fakat bu onları manevi açıdan ister istemez yorar ve dinlenebilmeleri için sessiz ortamları tercih etmelerine sebep olur. Bu tip insanlar arasında nedensiz hüzünlenme veya ağlama gibi durumlar gayet yaygındır. Bunun sebebi üstlerinde taşıdıkları duygusal yüklerdir.

 6. 6 İnsanları Okuyabilenler


  İnsanların zihinlerini duygularıyla okuma yeteneğine sahiptirler. Birilerinin yalan söylediğinde fark etmeleri çok kolaydır onlar için . Bu özellik, kötü niyetli kişilerle birlikte olduklarında kendilerini güvence altına almalarına yardımcı olur. Güvendikleri insanlara karşı böyle bir şey yaşadıklarında ise büyük hayal kırıklığına uğrayabilirler. 

 7. 7 Vizyonerler


  Yalnız kaldıkları sürece bu insanlar zihinlerinin beyin fırtınası yapmasına olanak tanırlar. Sonuç olarak, dünya ile paylaşabilecekleri bir sürü yeni ve yaratıcı fikir sahibi olurlar. Vizyonerler birçok büyük firmanın kurucusu kişilerdir. Steve Jobs, Mark Zuckerberg gibi sıfırdan bir markayı varetmiş birçok kişi vizyonerler grubundadır.

 8. 8 İlham Verici


  Bu insanlar vizyon sahibi, idealist ve yaratıcı oldukları için çevresindeki herkese, özellikle yakın arkadaşlarına ilham verebilirler. Kendilerine has tarzları ve stilleri vardır. Diğer insanların yargılarına aldırmazlar. Onları sevenler tam sever sevmeyenler ise genellikle nefret eder. Bildiğini okuyan kimselerdir.

 9. 9 Yazmayı Sevenler


  Düşüncelerini ve yaratıcılığını yazarak ifade etmek, bu insanların yaşam biçimidir. Ancak, genel olarak, yalnız olmayı tercih ettikleri için, yazıları kendilerini bir ifade biçimi olarak seçerler. Dolayısıyla düşündükleri ve hissettiklerini yazdıkları zaman kendilerini daha huzurlu ve sakin hissederler. Olağan bir şekilde birçok usta yazar bu gruptadır.

 10. 10 Problem Çözmede Usta Olanlar


  Problemleri çözmek istediklerinde çok doğaldırlar çünkü her zaman daha büyük resmi görürler. Dolayısıyla bu yetenekleri, neyi doğru neyin yanlış olduğunu fark etmelerine ve sorunu düzeltmenin bir yolunu bulmalarına yardımcı olur. Genellikle bir problemle karşılaşıldığında grup içerisinde en önce çözüm yolunu bulan ve öneren kişiler bu gruptadır. 

  Kaynak