İki Yüz Testi: İlk Hangi Yüzü Gördünüz? Her Yüzün Farklı Bir Anlamı Var

yuz-testi-758x402-1.jpg

Her bireyin yaşadığı hayat ve geçirdiği tecrübeler sonucu doğal olarak hayat görüşü ve etrafındaki olayları algılayış biçimi farklılaşır. Bu farklılıkların seçimlerimizin ve hayati kararlarımız üzerindeki etkisi mutlaktır. Bu seçimleri yaparken kullandığımız düşünce sistemini ve ardında yapan biliçaltını merak ettiniz mi?

İşte bu soruların cevabını bulmak üzere 1800’lü yıllardan bu yana negatif alandan faydanılarak çeşitli görsel testler uygulanıyor. Bu yazımızda sizinle paylaştığımız bu görsel de bu testlerin en bilinenine zemin oluşturmakta.

Şimdi aşağıdaki resmi inceleyin. Aşağıdaki tek resim içerisinde aslında iki farklı yüz bulunmakta. Siz ilk olarak hangi yüzü gördünüz;

 1. İlk Hangi Yüzü Gördünüz

  1. Yaşlı Bir Kadın
  2. Genç Bir Kız

İki Yüz Testi: İlk Hangi Yüzü Gördünüz? Her Yüzün Farklı Bir Anlamı Var

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Yaşlı Bir Kadın Gördünüz

  Yukarıda işaret edilen yönergeler doğrultusunda, sizde ilk olarak yaşlı bir kadın yüzü gördüyseniz. Bu hayatın tecrübeleriyle yoğrulmuş ve artık dünya görüşü mantık çerçevesinde şekillenmeye başlayan biri haline evrildiğinizi gösterir. 

  Önünüze gelen olayları doğruluk ve mantık süzgecinden geçirmeden yorumlamamaya özen gösteriyor. İnsanların ilişkileri hakkında yorum yaparken temkinli davranıyorsunuz. Bunlara ek olarak kendizi insanlara hemen açmıyor, hayatınıza birini almadan önce temkinli davranıyorsunuz. 

  Ancak yaşadığınız her olayı ve hayatınızda bulunan herkese, her daim mantık çerçevesinde yaklaşamazsınız. Geçmişte sizi üzen ve sizi böyle bir insan olmaya zorlayan tecrübeleri bazı durumlarda göz ardı ederek, bazı insanlara iç yüzünüzü göstermeli ve kendinizi açmalısınız.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  Genç Bir Kız Gördünüz

  Yukarıda kırmızı daire içine alınmış kısımda belli olan bir genç kızın yüzünü gördüyseniz bu duygusal yönü kuvvetli biri olduğunuzun sinyalidir. Çok fazla arkaşa sahip değilseniz bile, sahip olduğunuz arkadaşlarınız tarafından gerçekten sevilen biri olmanız gayet olası. 

  Duyusal olarak çok iyi niyetlisiniz ancak çevrenizdeki herkesi kendiniz gibi sanmanız bazen sizi üzecek durumların oluşmasına yol açıyor olabilir. Bu sebeple bazı zamanlar kendinizi koruma amaçlı olarak, öncelikli olarak kendi çıkarlarınızı düşünmelisiniz.

  Sonuçlarınızı Paylaşın