Bu Bir Daire Mi? Vereceğiniz Cevap Siyasi Yöneliminizi Ve Hayat Görüşünüzü Açığa Çıkarıyor

bu-bir-daire-mi-testi-758x426-1.jpg

“Basit bir soru kişiliğiniz ve hayat hakkındaki bakış açınız ile ilgili birçok şey ortaya koyabiliyor ve doğruluk oranı da oldukça yüksek.”

Araştırmacılar, ‘Bu bir daire mi?’ Sorusuna verilen cevabın, politik duruşunuzun daha liberal veya muhafazakar olup olmadığını ortaya koyduğunu savunuyor.

Kişilik ve Sosyal Psikoloji Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya göre; soruya “evet” cevabı verenler, siyasi açıdan liberal ve toplumdaki farklı kültürel etmenleri ve grupları daha fazla kabul etme eğilimindedir. Bunun bir daire olmadığı görüşündeki insanlar ise, siyasi bakımdan daha muhafazakâr olarak nitelendirilebiliyor.

 1. Sizce Bu Bir Daire Mi?

  1. EVET
  2. HAYIR
  3. KARAR VEREMEDİM

Bu Bir Daire Mi? Vereceğiniz Cevap Siyasi Yöneliminizi Ve Hayat Görüşünüzü Açığa Çıkarıyor

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  “Evet, elbette bir daire.”

  Öyleyse muhtemelen politik olarak liberalsiniz. Evsizler ve işsizler için hükümetin yardımı fikrini kesinlikle destekliyorsunuz. Ayrıca, eşcinsellere karşı herhangi bir tavır içerisinde değilsiniz. İnsanların hayat tarzına müdahale edilmemesi fikrinden yanasınız. Betonlaşma karşıtı ve doğal alanların arttırılması yönünde gelişen bir fikir yapınız var. Ülkenize olan sevginizi, yaşam alanlarının iyileştirilmesi yoluyla gösterme taraftarısınız.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  “Hayır, elbette bir daire değil.”

  O zaman muhtemelen politik olarak muhafazakârsınız. Milli savunma ve güçlü bir orduya sahip olmak fikrine kuvvetle destek veriyorsunuz. Yeri geldiğinde, ülke gelişiminin doğa ve çevreden daha önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Etnik farklılık gösteren nüfus ile ilgili rahatsızlık duyduğunuz konular olması da kuvvetle muhtemeldir. Alkol kullanımı konusuna mesafelisiniz. Ülkenize olan sevginizi ona hizmet ederek gösterme taraftarısınız.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  Daire olup olmadığına bir türlü karar veremediniz

  Eğer bu şeklin daire olup olmadığına bir türlü karar veremediyseniz, politik olarak ılımlı ve kararsız bir noktadasınız. Bu aslında politika ile o kadar da çok ilgilenmediğinizin ve denge çizgisini benimsediğinizin göstergesidir. Doğal kaynakların korunması gerektiğini düşünürken, bir yandan da ülke kalkınmasının gerekli olduğunu düşünüyor, insanların hayat tarzına karışılmaması gerektiğini düşünürken, bir yandan da eşcinsel çiftlerden hoşlanmıyor olabilirsiniz.


  Sonuçlarınızı Paylaşın