Nikola Tesla Ne Hakkında Sessiz Kaldı


Nikola Tesla, “Her milimetrelik alanda istediğiniz kadar enerji var” dedi. Sorun şu ki: neden teknolojisini açığa vurmadı? Neden bugün gezegenin kaynakları tükendiğinde, teknolojiler ortak bir özellik haline gelmedi? Nikola Tesla, neler olup bittiğini mükemmel bir şekilde gördü ve bu teknolojilerin anında savaş amacıyla kullanılmaya başlayacağını söyledi.

Bu nedenle, son derece etik ve uzak görüşlü bir dahi, teknolojisini istenmeyen yüzlerden sakladı. Sadece enerjinizi harcamayı değil, aynı zamanda alandan çıkarmayı da nasıl öğreneceksiniz? Buna günlük, anlaşılır bir örnekle bakalım. Herhangi bir düşünce ve duygu enerjidir. Her şeyin maddi bir temeli vardır.

Söylediğiniz herhangi bir kelime bile enerjiye dönüştürülebilir. Ve bunlar sadece kelimeler değil, alışılmadık, önceden denenmemiş, yeni bilgilerin sizin için geldiğini düşünün. Bu bilgileri, kabul edip amaçlarınız için kullanmaya başlarsanız, hayatınızın gidişatını değiştirebilirsiniz. Peki akıl ne yapar? Sadece anladığı, zaten kontrol ettiği bilgiyi kabul eder.Bu örneği bir yetişkinin duymadığından emin olabilirsiniz. Akıl sadece bilgileri filtreler. Fiziksel olarak gerginseniz, aklınız korunuyorsa kelimelerin, düşüncelerin, bilgilerin enerjisini algılayamazsınız. Sadece çocuklar tamamen algılayabilirler. Çocuklarda muazzam miktarda güç olduğuna dikkat edin! Bu durumda enerjiyi nasıl elde edersiniz? En önemlisi: Zihniniz açık ve sakin olmalıdır. Ve yeni bilgiyi algıladığınız anda, sadece kabul etmelisiniz.

İnsan aklı, yeni olanın zaten kurulmuş olan sistemi yok edeceğinden korkuyor. Ama mantıklı düşünün: Sonuçta, yok edemez. Sadece zenginleştirip genişletebilir, eski bir Zen benzetmesi burada hatırlanır: Bir öğrenci bir kez Üstada geldi. Efendi onu eve girmeye davet etti ve çay teklif etti. Öğrenci, Zen hakkında okuduğu kitapları listeleyerek konuşmaya devam etti.

Usta, konuğuna çay dökmeye başladı, bardak ağzına kadar dolduğunda çay dökülmeye başladı, öğrenci şöyle dedi: “Usta, ne yapıyorsun, bardak zaten dolu ve su taşıyor!” Usta yanıtladı maalesef, bilinciniz bu fincana çok benzer. Her türlü bilgi ile doldurulur ve herhangi bir yeni bilgi geldiğinde taşar. Bir dahaki sefere boş bir bardakla geri dön.

Böylece Nikola Tesla’nın önerdiği şeye geri dönelim: ‘Her milimetrelik alanda istediğiniz kadar enerji var.’ Tıpkı sana seslenen her kelimede olduğu gibi. Bu nedenle, size neyin geldiğini basitçe algılamayı öğrenin. Boş bir bardak olmayı öğrenin. Yetişkin, pratik zihin hala fazladan bilgiyi kaldıracak ve önem taşıyacaktır. Öyleyse yapmasına ve size giden enerjiye dönüşmesine izin verin.

Nikola Tesla Ne Hakkında Sessiz Kaldı

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı