Kırmızı İplik Bir Mucizedir: Eldeki Kırmızı İpliğin Önemi Hakkındaki Gerçekler

C_Users_Lenovo_AppData_Local_Packages_Microsoft.SkypeApp_kzf8qxf38zg5c_LocalState_1efd42ca-4f47-468d-bd59-4fb0548f54ac-1.jpg

Sırrı ve şifa gücü nedir? Ünlüler, ciddi ruhani gurular tarafından giyilir, ama büyükannelerimiz onu çocuklarına ve torunlarına bağlardı.

İnce ve manevi boyut

Uzun kırmızı yün ipliğin herhangi bir büyüye karşı koruyabileceğine inanılıyordu.

Dünyadaki birçok kültür, düşüncelerimizle veya imrenilecek görüşlerle insanın başka bir kişiye zarar verebileceğine, hastalığına, yaralanmasına ve hatta ölümüne neden olabileceğine inanmaktadır. Büyü, kıskançlığın ve bazen okların vurulduğu kıskançlığın ruhundan gelen ve bazen özleyen bir yıldırımdır.

“Kırmızı İplik”

Kırmızı ipliğin, insanın nazarın büyüsünü getirebileceğine dair kötü şansın “vazgeçireceğine” inanılır. İbranice, “Rojt Bind” adını verdiği bir dildir ve genellikle ince yünden yapılır. Bilezikle bağlanmış sol kola takılır.Kırmızı ipliğin muazzam bir güce sahip olduğuna inanılır ve bu iyi bir servet getirir ve takan büyülü korumayı garanti eder.

Büyülerin olumsuz etkilerinden korkan bazı Yahudilerin, bebeğin karyolası üzerinde kırmızı bir iplik bağlama geleneği vardır; bunun büyüleri caydıracağı ve Tanrı’nın lütfunu çağıracağı umuduyla, bu bebek her kötülükten korunacaktır.

Kalava, Hintçe’de “maul” olarak da adlandırılan kutsal Hindu ipliktir. Yajna ya da Pooh ya da sankalpa gibi Hindu ritüelleri sırasında çıkar. Ritüel dualara katılan sadıkların elinde rahipler tarafından bağlanır. Kalava sağ elini erkek, bekar kadın ve evli kadınların sol koluna bağlar. Bu iş parçacığı, kişinin istediği manevi vasiyetle tanıştığı, çoğunlukla bir sembolik niyet eylemidir.

Doksanların sonunda, kırmızı iplik Madonna, Michael Jackson, Rosie O’Donnell gibi ABD’deki müzik ve film yıldızları arasında popüler hale geliyor ve daha sonra Hollywood’un genç nesillerine aktarılıyor. Bugün kollarını çevreleyen kırmızı ipleri takanlardan Lindsey Lohan, Ashton Kutcher, Britney Spears, David ve Victoria Beckham, Demi Moore, Avril Lavigne, Rihanna, Charlize Theron, Mick Jagger, Zac Efron, Paris. Hilton, Vanessa Hudgens James Van Der Beek ve diğerleri.

Yün ipliği ne kadar sağlıklı çalışıyor?

Onun hakkında birçok efsane var

* Bilek çevresindeki yün ipliği eklem ağrısını azaltır ve kan dolaşımını arttırır.

* Yün ipliği, aynı zamanda dolaşımını da etkiler, çünkü enflamatuar reaksiyon kan akışını yavaşlatmaya başlar.

* Ayrıca küçük statik elektrik kaynağı olarak hizmet vermektedir.

Hijyenik sağlıklı termoregülatör malzeme yündür. Yapısı cildin nefes almasını sağlar. Dahası, iyileştirici özelliklere sahiptir.

Antik çağlardan beri insanlar, diş ağrısını, baş ağrılarını, sırt ağrısını, örneğin yara ağrısını serbest bıraktılar. Önemli olan, yünün doğal liflerinin, kırpılmış ve işlenmemiş herhangi bir kimyasal maddenin cilde mükemmel bir şekilde emilmesi ve yatıştırılmasıdır.

Doğal yünden çarşaflar kullanılıyorsa, oradan mevcut olan lanolin (vücut sıcaklığında eriyen), cilde nüfuz eder. Bu şekilde, kaslar, eklemler, omurga üzerinde faydalı bir etki yaratır, ağrıyı hafifletir ve kan dolaşımını artırır. Yünün ısıl iletkenliği birçok tekstil malzemesinden daha düşüktür.