Her Gün Uygulandığı Takdirde Hayatınızı Değiştirebilecek 8 Davranış


551634-spiritual4-1.jpg

Hepimiz belli alışkanlıklara sahibiz. Sabah kalkıp telefona bakmak, su içmek, dişleri fırçalamak, vs… Bu küçük davranışlar bile hayatımızı değiştirebiliyor. İşte hayatınızı değiştirecek bazı davranışlar:

Okuyun
Ne kadar uzun veya kısa olduğu önemli değil. Size bir şeyler katıyorsa ve bir şeyler öğretiyorsa okuyun.

Selam verin
Bizler sosyal varlıklarız arkadaşlar! Sokakta yürüyoruz, bir yerlerde oturuyoruz ve her tarafımız insanlar ile çevrili. İnsanlarla selamlaşın. Tanımadığınız insanlara merhaba demeyi öğrenin.

Sağlıklı beslenin
Televizyonlarda, haberlerde sürekli çıkıyor ve bunu kendinizde biliyorsunuz. Bir arabaya kötü yakıt koyarsanız faciaya dönüşür. Sizin için de öyle.

Daha fazla hareket edin.

Hareket etmeyen bireylerseniz, psikolojiniz bundan olumsuz etkilenir. Fikirlerin en güzeli, siz dinamik bir vücuda sahip olursanız aklınıza gelir. Dinamil birey demek, üretici bir birey demek!

Kahkaha atın.
Bebekken, belki 90-100 kere kahkaha atan bizler, yetişkin olunca bu kahkaha sayısını 4-5’e indirdik neredeyse. Bakın kendimden örnek vereyim. Ben her gün en az 25-30 kere kahkaha atarım ve çoğunlukla uzun sürer bu kahkahalar. Sizde kahkaha atın. Mutluluk bulaşıcı sonuçta.

Dinleyin
Karşınızdaki insanı bilinçli bir şekilde dinleyin. Dinlerken öğrenin ve soracağınız soruları bir şey öğrenmek için sorun. Tabi bunu her insanla da yapmayın ama dinlemek önemli bir unsur.

Paylaşımcı ve yardımsever olun
Deneyimlerinizi ve bilginizi ihtiyacı olan insanlar paylaşın. İnsanlara ufakta olsa bir yardımınız dokunsun. Sonuçta, hayat paylaştıkça güzel!

Öne çıkın
Korkmayın, utanmayın, çekinmeyin… Bu yazdığım duyguların hepsi sinir bozucu şeyler…. Öz güvensiz, tembel olmak istiyorsanız yapmaya devam edin tabi, sizin tercihiniz sonuçta. ”Hayır! Ben korkak değilim, utangaç değilim!” diyorsanız, kalkın ayağa ve bir adım önce çıkın. Bu duygulara esir olmayın!

Kaynak:

Her Gün Uygulandığı Takdirde Hayatınızı Değiştirebilecek 8 Davranış

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı