Enerjinizi Doğru Kullanabilmeniz İçin Bilmeniz Gereken, Günlere Göre Astrolojik Gezegenler

plato_exoplanets-600x387-1.jpg

Bazen bir günümüz bir günümüzü tutmaz. Neyse ki sorun aslında bizde değil gezegenlerde! Haftanın belirli günlerini etkileyen farklı gezegenler o günkü ruh halimiz üzerinde etkili oluyor.

İlk olarak gezegen günleri nedir ona bir göz atalım…

Klasik astrolojiye göre temel olarak kullanılan yedi gezegen vardır (Güneş,Ay,Merkür,Venüs,Mars,Satürn,Jüpiter). Haftanın her günü bir gezegen tarafından yönetilir. Bu gezegenlerin sembolize ettiği konularla ilgili uygulamalar yaptığımızda zamanın kalitesini daha doğru bir şekilde kullanmış oluruz.

PAZAR: Güneş günü

Sun_Signs.jpg

Özgüven gerektiren ve kendimizi göstermek istediğimiz işler için uygundur. Ayrıca önemli organizasyonlar, düğün, nişan vs. bu güne denk getirilebilir.

PAZARTESİ:Ay günü

noKaorgVQV9x-600x300.jpg

Duygusal olarak kendimizi daha rahat ifade edebiliriz. Aile ziyaretleri ve beslenmeye yönelik konularla ilgilenebiliriz.

SALI: Mars günü

mars-805x503-600x375.jpg

Cesaret gerektiren işler için harekete geçilebilir. Ayrıca enerji yüksek olacağından sportif faaliyetler için de uygundur.

ÇARŞAMBA: Merkür günü

az_mercuryretro-600x335.jpg

İletişime yönelik işler, anlaşmalar, sözleşmeler için uygundur. Yeni bir eğitime ya da projeye başlamak için de gayet uygun bir gündür.

PERŞEMBE: Jüpiter günü

420x0xlandscapewhich-moon-signs-will-benefit-576942756970d.jpg

Şans gezegeni olarak nitelendirilen ve birçok insanın uğurlu günü olması Jüpiter’in iyicil enerjisinden kaynaklanıyor olabilir. Bugün şans gerektiren işler yapılabilir, uzak seyehatlere çıkılabilir. Meditasyon ve enerji çalışmaları için de uygun bir gündür.

CUMA: Venüs günü

venus_astro.jpg

Haftanın son iş günü olması nedeniyle sevilesi bir gündür Cuma! Keyif veren konular Venüs’ün ilgi alanına girer. Bugün biraz abartıp hayattan zevk alma günü de ilan edilebilir! Sevdiklerimize hediyeler alabiliriz, estetik konularla ilgilenebiliriz. Güzelleşmek ve bakım yaptırmak için de uygundur.

CUMARTESİ: Satürn günü

GettyImages-85758302-58990f833df78caebcff9ffe-600x370.jpg

Her ne kadar tatil günü olarak düşünülse de bugün bitirilmesi ve toparlanması gereken işler için kullanılabilir. Satürn disiplini sever. Cumartesi günü başlanılan diyetler daha uzun soluklu olur.

Kaynak