Tek Bir Hakkınız Olsa Bu Taşlardan Hangisini Seçerdiniz? Dikkat! Seçeceğiniz Taşı İyi Düşünün

Tek yapmanız gereken şey aşağıdaki tabloda yer alan taşlar arasından size en çekici geleni seçmek! En sevdiğiniz rengi seçmeyin, şu anda en fazla ilginizi çeken rengi seçin;

pick-a-crystal-1.jpg

1. Opalit Kristal (İnce Beyaz Amorf Silika)

tas-1.jpg

Hislerinizi sakinleştirmek ve iç sesinizi duyabilmek için özgür bir yer arayışındasınız. Çoğunlukla stresli mi hissediyorsunuz? Şu anda bulunduğunuz yoldan emin değil misiniz? İlerisi için kararlar alabilmek için biraz yalnız zaman geçirmeye mi ihtiyacınız var? Bu bulutlu taştan da anlaşılacağı üzere, günlük hayatınız nemli ve rutubetli duvarlarla çevrilmiş; nefes almaya ihtiyacınız var. Hayatınızda mutlaka bir şeylerin ‘yanlış’ olması gerekmez ancak, yeni bir yılın şafağına yaklaşırken, hayatınızda olanları değerlendirmek için kendinize zaman yaratın. Hedefleriniz hakkında düşünmeniz; onlara doğru emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacak ve size başarı getirecektir.

Düşünceler içinde sessiz anlar geçirdiğimizde vücudumuzun titreşimleri değişir: İlham veren düşüncelerin başımıza mavi çıkmasını sağlar (Bu taş, meleğin iletişimi ile bağlantılıdır: Derinleşince ‘diğer tarafla’ bir bağlantı hissediliyor ve sizinle konuşmaya ve size rehberlik etmeyi bekliyorlar.)

2. Malakit (Bakır Taşı Yeşili)

tas-2.jpg

Bu taş ilginizi çektiyse; hayatınızda büyük bir değişim sizi bekliyor ya da büyük bir yaşam dönüşümü geçiriyorsunuz. Bu dönüşüm, yaşamak ve çalışmak şeklinizi değiştirerek pratik olabilir, ancak aynı zamanda çok daha derinleşebilir. Bu, ruhsal gelişmeyle, aklınızdaki enerji tıkanıklığıyla ve vücudunuz geçmiş tecrübelerden ayrılıp serbest bırakılmış. Akıllı hale geliyorsunuz ve gerçek anlamda bazı şeyleri kendinizi değerlendirecek şekilde öğreniyorsunuz. Süreci rahatsız edici bulabilirsiniz, başlangıçta ne yapmak istediğinizden ziyade ne yapmak istemediğiniz şeyin farkına varırsınız.

Önce değişim ihtiyacını kabul etmeliyiz, ancak o zaman ancak alternatif aramaya başlayabiliriz.

Malakit, refah ve bolluk taşıdır, şans ve servet sizi beklemektedir. 

Zarar verici romantik ilişkilerin sonunu ve saf sevginin şafağını ifade edebilir. Bu taşı seçmeniz evrene sizin için sessiz mesajlar yollar:

  • Başarıya hazırım!
  • Kötü enerjileri ve negatiflikleri hayatımdan çıkarıyorum.
  • Hayatımdaki tutkulara bağlanmaya hazırım!

3. Güneş Taşı

tas-3.jpg

Bu taş sizi çektiyse, geleceğe ilişkin daha iyimser düşünmeye başlıyorsunuz. Belki büyük bir badire atlattınız ya da kötü günler yaşadınız ancak artık toparlanma ve güçlenerek yola devam etme zamanı. Güneşin gücü vücudunuza enerji veriyor, sağlığınızı güçlendiriyor ve korkuları ve stresleri kaldırıyor. Güneş taşı, iyi şansın bir işaretidir ve daha iyi bir dönüş yapılacak olayları belirtir. Bedeninizde hala nefesiniz var ve sizi hayatta seven insanlar var. Sorunların üstesinden gelmek için bunların farkında olmak size güç verecektir.

4. Kızıl Kahverengi (Maun Rengi) Obsidiyen Taşı

tas-4.jpg

Bu bir son verme taşıdır. Bilinciniz ‘Olumsuz alışkanlıklarımdan kurtulmaya ve mutlu olmaya hazırım’ diyor. Artık daha gerçekçisiniz ve ayaklarınız sağlam bir şekilde yere basıyor.

Ani bir açılım gibi sonunda diğerlerinin sizden daha şanslı veya daha şanslı olmadığını görebilirsiniz. Hissettiğin şeysin. Kıskançlık, acı, hayatın dolandırıcılık hissi, bu duygular sistemimizi zehir altına alıp, aşağılayıcı bir sefalet spiraline götürür. Sadece kendimize zarar veriyoruz. Neyse ki, sisteminizdeki enerji blokları hızla kayboluyor. Sonunda olumsuzluklardan (ve belki de olumsuz durumlardan veya insanlardan) vazgeçme ve barış kucaklamaya yönelik iradeyi kendinizde buluyorsunuz. Uzun süreli mutluluğa giden tek yolun, sahip olmadığınız şeyden çok, sahip olduğunuz şeyi takdir etmek gerektiğini fark edin.

5. Hovlit Taşı

tas-5-1.jpg

Bu taş ilginizi çektiyse; ya rüyalar, düşünceler mavi, vizyonlar ya da tekrar eden rakamlar ya da sözcükler görerek ‘diğer taraftan’ mesajlar alıyorsunuz. Sezgisel olarak belirli bir yönde yönlendirilirsiniz. Sezgilerinizi kabul edin ve onu dinleyin. Akışı kabul ederek ve devam ederek, hayatınızda manevi atılımlar meydana gelecektir. Hovlit kristali ruh dünyasından, yeni bir ruh rehberi sizi bekliyor mesajıdır: Rehberiniz sizi çılgın hayallerinizin ötesine taşıyacak.

Ek olarak : Hovlit taşı, bir bebeği umanlara veya zaten hamile olanlara şans getirir. Bu, sağlıklı, güçlü bir bebeğe ait bir işarettir.

6. Dalmaçyalı Jasper Taşı

tas-6.jpg

Hayatınıza eğlence ve mizah getirmenin zamanı! Bu kristali seçtiyseniz, içinizdeki çocuk  ‘tekrar oynayalım’ diye çığlık atıyor. Dalmaçyalı Jasper, bizlere fiziksel deneyime sahip olduğumuz manevi ruhlar olduğumuzu hatırlatıyor. Enerji formuna dönmeden önce bu gezegende çok uzun yıllarınız var, o yüzden tadını çıkaralım!

Durumların en kötü hali bile espri ile aydınlatılabilir. Mizah duygusu, aileleri ve arkadaşları bağlar. Gülmek, güçlüklerle baş etmemize yardımcı oluyor. Dünyaya ve Evrene bir mesaj göndererek mutsuz olmayacak ve bütün günlerinizi kazanacaksınız.

Kaynak