Bilinçaltının Sizinle Haberleştiğini Gösteren 5 Şey

Bilincalti-3.jpg

 

Düşüncelerimiz bilincimizde oluşur. Ama bilinçaltı tüm düşünce ve fikirlerin ana kaynağıdır. Bilinçaltına ulaştığınızda, aradığınız tüm cevapları alabilirsiniz. Bilinçaltı yaşam kaynağının anahtarını elinde tutar. Bilinçaltımız bize rehberlik eder ve bizimle haberleşir. Bilinçaltının sizinle haberleştiğini gösteren 5 önemli ipucunu sizin için sıraladık.

1- Tahminleriniz Çıkmaya Başladıysa.
Hepimiz hayatımızla ilgili bazı konularda tahmin yürütürüz. Eğer bilinçaltınız devreye girdiyse içinizdeki ses yoğun şekilde sizi bazı konularda uyarmaya çalışır. İçinizdeki sesi dinlemek önemlidir. Bazen içimizde yoğun bir duygu yaşarız. Kötü bir şey olacağını hissederiz. Bir olay hakkında kesin bir tahminde bulunuruz ve gerçekleşir. Bu bilinçaltınızın sizinle haberleştiğini gösteren önemli kanıtlardan biridir.

2- Dejavu – O anı daha önce yaşamış gibi hissetmek.
Eğer bir anı daha önce yaşamış gibi hissediyor ve arkasındaki olayın nasıl olacağını hissediyorsanız, bilinçaltınız sizinle haberleşmeye başlamıştır. Dejavu bilim tarafından tam olarak açıklanamayan bir his durumudur.

3- Hislerinizde tanıdık duyular hissediyorsanız.
Bir koku size anılarınızın kapılarını açar. Bilinçaltınız yeni tanıştığınız bir insan hakkında 8 saniye içinde bir karara varır ve bu karar %90 doğru çıkmaktadır. Kısaca bir insan hakkında hissettiğiniz ilk duygular genellikle doğrudur ve bilinçaltının sizinle haberleşmesi sayesinde ortaya çıkar. Bilinçaltınız 5 duyu organınızın hisleriyle sizinle haberleşebilir. Bu tanıdık bir koku veya çok sevdiğiniz bir şarkının aklınıza gelmesi gibi olabilir. Bir kişiyi çok sevdiğiniz bir insana benzetmek veya o kişinin size çok tanıdık gelmesi de aynı şekilde bilinçaltınızın haberleşme yöntemlerinden biridir.

4-  Rüyalar
Bilinçaltı size rüyalarınızda bazı cevaplar verir. Sadece rüyanızı doğru yorumlamanız yeterlidir. Rüyada objeler kadar hissettiğiniz duygularda önemlidir. Gergin ve depresyon dönemlerinde daha az rüya görülmektedir. Rüyalarınızı hislerinizle yorumlayın. Ne hissettiğinizi düşünün. Mesela rüyada erik yediğinizi gördünüz. Diyelim erik çok sevmediğiniz bir meyve siz bunu yerken mutsuz hissettiniz. O halde bunu şöyle yorumlayabiliriz. Hayatta bir şeyler sizi zorluyor ve gerginlik yaratıyor. Bilinçaltınız size rüyalarınızda doğru cevapları verir.

5- Cevaplar karşınıza çıkıyorsa
Bilinçaltı ile haberleşmeye başlayan insanların başına çok ilginç şeyler gelmeye başlar. Mesela sabah sorduğunuz bir sorunun cevabını akşam haber bülteninde veya facebookta görebilirsiniz. Hem de hiç bir araştıma yapmadan öylece karşınıza çıkar. Sadece dikkatinizi verin ve bilinçaltının şaşırtıcı gücüne şahit olun…

Kaynak