2018’de Burçları Neler Bekliyor?

astroloji-medyum-1.jpg

 

KOÇ

2018 yılı hayatınıza iddia katacak! Yaşamınızı değiştirmek adına keskin kararlar alacaksınız. Duygularınızın karmaşasından kurtulacaksınız ve ilişkilerinizde sakin tepkilerinizle ön plana çıkacaksınız. Eğer evli bir Koç burcuysanız, son 3 yıldır yaşadığınız karışıklıkları çözeceksiniz. Son 7 yıldır burcunuzda misafir ettiğiniz Uranüs burcunuzdan taşınıp giderken, hayata karşı duruşunuzun da değiştiğini fark edebilirisiniz. 2018 yılının mayıs ayında, kariyerinizde değişmez diye düşündüğünüz konuların değiştiğine şahitlik edeceksiniz. Özellikle 1970 – 1984 yılları arasında doğduysanız, aşkta şans sizden yana olacak. 2018 retrolarının sizi yakından ilgilendirdiğini, belirsiz hiçbir ilişkiye hayatınızda yer vermeyeceğinizi işaret ediyor.  Sevmekten beslenen ruhunuz 2018 yılında yalnız kalmayacak! Yeni yılın en önemli tutulması şubat ayında gerçekleşirken, ilişkinizde net kararlar almanızı sağlayacak. İlişki kriterlerinizi yeniden gözden geçirirken, beklentilerinizin değiştiğini fark edeceksiniz. Bahar aylarında gök kubbe maddi alanlarınızı yönetmenizi sağlayacak ve yaptığınız işle çevrenizde hayranlık uyandıracaksınız.

BOĞA

Bu yıl cesaret sizden sorulacak. Yaşamınızı yeniden düzenlemek adına önemli kararlar alırken, son 7 yıldır hayata dair verdiğiniz mücadeleler artık gerçeğiniz olacak. Şubat ayında yılın en önemli günlerinden geçerken, devrim gezegeni Uranüs burcunuza doğru yola çıkmış olacak bu ağır misafir size önce itibar sonra şan şöhret katmayı hedefliyor. Evet, doğru duydunuz. 2018 yılında da konuşulan isimler arasında yer alırken, en çok girişimi de siz gerçekleştireceksiniz. 2018 yılında keskin kararlar alırken, geçmişten gelen aile problemlerini de çözme fırsatı bulacaksınız. Unutmayın siz paylaşmayı seven biri burçsunuz. Temmuz, Ağustos aylarında gerçekleşecek tutulmalarda, içgüdülerinize güvenerek hareket etmek sizi daha çok mutlu edecek. İkili ilişkilerde dikkatli gözlemlerinizle herkesi şaşırtacaksınız. Aynı zamanda ilişkinize müdahale etmeye çalışan kişilere tolerans göstermeyeceksiniz.  İnsanlara sınırlarınızı net bir şekilde çizeceğinizi söylüyor gök kubbe. Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ya da serbest zamanlı çalışan bir Boğa burcuysanız; kendi şirketinizi faaliyete geçirmek için girişimde bulunabilirsiniz. Geleceğiniz bu yıl adımlarla şekillenecek unutmayın.

İKİZLER

2018 yılı size huzur getirecek! Sizi yoran zorlayan ve çok şey öğreten Satürn döngüsünü uğurladınız. Bu da 2018 yılın en renkli simaları arasında yer alacağınızı işaret ediyor. Özellikle sosyal yaşamınızda daha hareketli günler yaşayacak ve ön plana çıkacaksınız. Kendinizi çok iyi ifade ettiğiniz bir yıl olacak diyor 2018! Gökyüzü, özgür ruhunuzu desteklerken bazı konularda detaylarda kaybolduğunuzu fark edebilir, birilerine şans vermek isteyebilirsiniz.  Bu kim olacak derseniz, geçtiğimiz yıl ayrıldığınız sevgilinizle yeniden bir araya gelebilirsiniz. 2018 yılında tutkularınızı yoğun yaşayacaksınız! Kendinizi yenilemek ve değiştirmek istediğiniz bir yıldasınız. 2018 yılında yanlış anlaşılmaları aşacak,  eksik diyalogları tamamlayacaksınız. Bunları yaparken yeni çevrelere girebilecek hatta risk alıp yaşam alanınızı tamamen değiştireceksiniz. Hayalinizdeki evi bu yıl ki tutulmalar sayesinde alabilirsiniz. Unutmayın; her Güneş ve Ay tutulmaları kişisel hayatlarda büyük kırılmaları getirir. 2018, öz güveninizi yükseltecek ve bir ilke imza atmanızı sağlayacak. Eğer geçtiğimiz yıl çok beklediğinizi düşünüyorsanız, bu yıl sizin için fırsatlarla dolu olacak, sadece karamsar olmayın.

YENGEÇ

Sevginizin anlam bulacağı bir yıla giriyorsunuz. Evet, doğru duydunuz seven, insanları incitmemeye özen gösteren siz; son yıllarda haksızlıklardan dolayı kabuğunuza çekilmek zorunda kalmıştınız. 2018 yılında kalbinizi kıranlar, sizi haklı bulacakları gibi geçmişten birçok kişi de sizden af dileyecek. Bu da yeni ilişkiler kurarken, keskin ve net adımlar atmanızı sağlayacak. Sorgulamalardan kurtulurken, gökyüzü kariyerinizde de önünüzü açacağı bir yıl yaşayacaksınız. Son 7 yıldır yapmak istediğiniz ama fırsat bulamadığınız işlere yöneleceksiniz. Bu döngüde farklı sektör ve çevreden teklifler de alabilirsiniz. Gökyüzü, sizi detaylı düşünmeye teşvik ediyor. İlişkinizle ilgili her konuyu kafanızda büyütmediğiniz sürece aşkta yüzünüz gülecek diyor gök kubbe. Yaşam alanınızda ufak detayları ileriye taşımamanız halinde kaygılandığınız süreçlere, olaylara dâhil olmayacaksınız. Güvenizi sarsan kişileri ise hayatınızdan tamamen çıkaracaksınız. Çünkü 2018 yılı tıpkı 2016 gibi 5 tutulmayı barındırıyor. Bu da sizin hayatınızda yine büyük ama bu sefer topalayıcı ve ön plana çıkaran rahat bir yıl yaşacağınızı işaret ediyor. Yılın ilk günlerinde sizi mutlu eden, motive eden ne varsa onu yapmaya çalışın.  Çünkü kendinizle artık barış imzalama vaktiniz geldi!

ASLAN

Aşkta en şanslı yılınız 2018 olacak! Gök kubbe bu yıl size birçok konuda destek olmaya hazırlanıyor. İlişkilerinizde; bir küs bir barışık konular, geçmişin tozlu sayfalarına karışırken, ilişkilerde toparlayıcı yanınızı tam anlamıyla ortaya koyacaksınız. Hem kendinize hem de ailenize gerekli özeni gösterecek, özelikle nisan ayındaki Retrolarda aile bireylerinizin sağlık sorunlarının üstesinden el birliği ile geleceksiniz. Eğer yalnız bir Aslan burcuysanız, 2018 yılının her hangi ayı olursa olsun size uygun birini karşınıza çıkaracak. Çünkü tutulmalar burcunuzda gerçekleşirken, yapınıza, düşüncelerinize, yaşam stilinize uygun birinden etkilenip, evlilik kararı almayı başaracaksınız. Sizin için evlilik kararı almak, hayatınızın en önemli kararlarından biri.  Bu yıl her konuda ön ana çıkan burçları arasında yer alıyorsunuz. Eğer geçmişi geçmişte bırakmayı gerçekten istiyorsanız, yeni bir ilişkiye adapte olmakta zorlanmayacak, hiç tahmin etmediğiniz bir anda gönlünüzün kapılarını sonuna kadar açacaksınız. Yeter ki kendinizi baskı altında hissetmeyin.

BAŞAK

Emeklerinizin karşılığını, başarılarınızla taçlandıracağınız bir yıla giriyorsunuz. 2018 yılına tecrübe ettiğiniz konuları kazanca dönüştürerek başlayacaksınız. Emek vermeyi seven yegâne burçlar arasında yer alıyorsunuz. Son yıllardaki çabalarınızın karşılığını alırken, Satürn’ün değişken burçlardaki seyrinden siz de etkilendiniz. Aklınıza gelmeyen konuların başınıza geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu konuda gökyüzü yüreğinizde oluşan yaraları sarmaya hazırlanıyor. Önce maddi kazançlarınızı arttıracağınızı söylüyor gök kubbe. Kalbinizi de es geçmeyecek ve sevdiğiniz kişiyle anlaşamadığınız konuları daha iyi çözümleyeceksiniz. Güçlü duygularınız, kararlı kişiliğinizle buluşunca her şeyin yoluna girdiğini fark edeceksiniz. Gökyüzü, güven konusundaki beklentilerinizi tamamıyla karşılayacak bu yıl. Kalbim bir türlü doğruyu bulamadı diyen bir Başak burcuysanız, 2018 yılından umudunuz olsun. Çünkü gökyüzünün size güzel sürprizleri olacak.

TERAZİ

Yaşamınızın en önemli 7 yıllık döngüsü başlıyor, hazır mısınız? 2018 yılında zaman sizin için su gibi akıp geçecek. Ruhunuzu besleyecek insanlarla kuracağınız yeni ilişkiler, kariyerinizde size fırsatlar yaratacak. Son bir yıldır Jüpiter burcunuzda size yenilikler getirmekle kalmadı, geçmişten gelen sorunları da görmenizi sağladı. Şans gezegeni burcunuzda etkili olurken,  maddi gelirleriniz için farklı yatırımlar yapacaksınız.  Eğer uzun süredir kalbim boş diyorsanız; geçmişin izlerini tamamen sileceksiniz. Belki biraz zor olacak ama nisan ayında başlayacak ve tam 5 ay sürecek Jüpiter Retrosu; hem görünüşünüzü değiştirmenizi sağlayacak hem de geçmişin geçmişte kaldığını fısıldayacak size. Gezegenlerin seyri herkesin hayatında farklı alanlarda değişimlere tabi tutarken, size ise büyümeyi ve çoğalmayı vaat ediyor. Eğer evli bir Terazi buruysanız, 2018 yılında çocuk sahibi olma ihtimaliniz olduğunu da vurguluyor. Eğer uzun süreli bir birlikteliğiniz varsa sevgilinizle ilgili beklentileriniz artacak. İlişkinizi geleceğe taşıma konusunda kararlı olacaksınız diyor gök kubbe. Siz siz olun, kalbinize bu sene daha çok kulak verin.

AKREP

2018 yılında çevrenizin aranılan ismi olacaksınız! Yeni yılda neredeyse herkes sizinle birlikte olmak, fikirlerinizin ışığıyla aydınlanmak isteyecek. Gökyüzünün şans ve bolluk gezegeni burcunuzu 12 yıl aradan sonra yeniden ziyaret ederken,  hayatınızın belki de en önemli kararları bu dönemde alabilirisiniz. Özellikle mayıs ayı ise sizin için büyük fırsatlarla dolu olacak. Çok sevdiğiniz arkadaşlarınızla ilgili büyük bir olaya tanıklık edebilirisiniz. Sizin için büyük duyguları 2018 yılında yaşarken, kendi doğrularınıza uygun ama her zamankinden daha hızlı karar alacaksınız. Tabii bu ailenizin sizden habersiz aldıkları kararlarla uğraşmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelmiyor.  2018 yılında rehavete kapılmayacak, yılın en hızlı hareket eden burçlarından biri olacaksınız. Eğer bekâr bir Akrep burcuysanız, yaşamıma anlam kattı diyebileceğiniz bir kişiye kalbinizi teslim edeceksiniz. Ve bu kişi dikkat çeken biri olabilir diyor gök kubbe. Yeni yılda; karar alırken, ne duygularınızdan ne de aklınızdan vazgeçeceksiniz. Böylelikle attığınız her adım sizi mutlu edecek.

YAY

Üzerinizdeki tüm yüklerden kurtuluyorsunuz! Doğru okudunuz öyle bir yıl düşüşünün ki sizi yoran en küçük sorumluluklardan dahi kurtuluyorsunuz. Bu durumu Satürn’ün burcunuzdan gitmesine borçlusunuz. Satürn’ün 2018 yılında gökyüzündeki konumu paranızın geçen yıllara oranla artmasını hatta geçmişte üstünü çizdiğiniz bazı ödemelerinizi geri almanızı da sağlayacak. Yaşamınızda tertemiz bir sayfa açmanızı sağlayacak Satürn toprak döngüsü 2,5 yıldır öğreten gezegen Satürn’ün burcunuzdan uzaklaşmasıyla birlikte, kazandığınız tecrübelerle birlikte yolunuz adeta açacak. 2018 yılının en şanslı burcu olurken, yılın ikinci yarısında kendi yönetici gezegeniz Jüpiter’i burcunuzda misafir edeceksiniz. Böylelikle ilişkinizle ilgili geçmişten gelen yaraları da bir bir saracaksınız. Kırgınlıkların üstesinden gelecek, geleceğe ve hayallerinize daha rahat odaklanacaksınız. Sizin zamanınız başlıyor, gökyüzünün sunacağı fırsatları kaçırmamak için aklınızı da, kalbinizi de yeniliklere kapamayın. 1984 – 1998 yıllarında doğan bir Yay burcuysanız, kariyer hayatınızda destek göreceksiniz, fikirleriniz hayata geçirilirken, hep ön planda olacaksınız diyor 2018 seyri.

OĞLAK

Güçlü bir yıla başlıyorsunuz! Yönetici gezegeninizin burcunuzdaki seyri size her anlamda güç verecek. Satürn 29 yıl aradan sonra burcunuzda seyrederken, sizin doğrularınıza ve değerlerinize destek verecek. Ne de olsa burcunuzun yönetici gezegenini misafir ediyorsunuz.  Aslında bir bakıma dünyanın ruh hali sizin değerlerinize bürünecek. Gökyüzü,  tüm Oğlak burçlarını desteklerken, yaşamınıza anlam katacak bir 3 yıl geçireceksiniz. Kaldı ki bununla da bitmiyor: 2018 torpiliniz Uranüs’ün toprak burcuna geçmesi ve Jüpiter’in burcunuza etkisi ile yaşamınızın en değerli 7 yıllık döngüye giriyorsunuz. Bu dönemi iyi değerlendirmeniz şart!  Gökyüzünün size sunduğu mucizeler 2018 Temmuz ayında saklı.  Adeta rotanızı daha yükseklere taşıyabileceğinizi gösterecek tutulma bu yıl 2000’lerin başından bu yana ilk defa gerçekleşiyor. İnandığınız, güvendiğiniz bir ilişkiniz varsa, geleceğe dair planlar yapacak, ilişkinizi daha ciddi bir boyuta taşıyacaksınız. Evlilik kararınızla yakınlarınızı şaşırtacak, aile büyüklerinizi sevindireceksiniz. En önemlisi ise 2018 yılında kafanıza ne koyduysanız onu yapacaksınız, hazır olun!

KOVA

2018 yılında her zaman son söz sizin olacak. İlişkilerinizi, kariyerinizi dilediğiniz gibi yönlendirebileceğiniz, cesur kararlar alabileceğiniz bir yıla giriyorsunuz. Yeteneklerinizle ön plana çıkacak, kendinizi tam anlamıyla göstereceksiniz.  Bu yıl tutulmalara ev sahipliği yapmaya devam ederken gecen yılardaki gibi müzakere etmeyecek ya da kendinizi sorgulamayacaksınız. Bu yıl size geride kalmak, olayları arkadan izlemek yok! 2018 yılında hayatın tam merkezinde olacaksınız. Hele bir de ailenizde 1999- 2011 doğumlular varsa onların hayatı ile yakından ilgili olacaksınız. Kendiniz ve aileniz için büyük adımları korkusuzca atmanız için 2018 yılı sizi destekleyecek. İlk tutulma ise 15 Şubat’ta burcunuzda gerçekleşecek.

Yalnız bir Kova burcuysanız yeni bir ilişkiye başlayacaksınız ve bu aşkın büyüsü kendinizi bulutlarda uçuyormuş gibi hissettirecek size. Eğer evli bir Kova burcuysanız, ilişkinizle ilgili değişimler yapabilir sorunları ise kökünden çözmek isteyebilirsiniz. Bu durum ilk etapta sizi yorsa da ve sonucu zor olsa da 2018 yılında aldığınız kararlarla kendinizle gurur duyacaksınız. Karakterinizi her anlamda ortaya koymaya, keskin kararlarınızla herkesi şaşırtmaya hazır olun.

BALIK

Yeni yıla başarılarınızla gurur duyarak girebilirsiniz! 2018 yılında sakinliğinizle herkesin hem dikkatin çekecek ve çevrenizde gelişen olayları yöneten olacaksınız. Yaşınız kaç olursa olsun, 2018 yılında yönetici gezegeniniz uzun bir aradan sonra tutulmalara dâhil olmadan kendi yolunda hareket edecek.  2018 yılında gerçekleşecek retrolar, Jüpiter’in gökyüzündeki seyri sayesinde yeni iş kurma fırsatını da bu yıl yakalayabilirsiniz. Zor sınavları geride bıraktınız, şimdi tecrübelerinizle birlikte yeni yolculuklar sizi çağırıyor! Kalbinizde sadece iyiliklere yer açın. Tarihte az rastlanan bir döngüden geçiyorsunuz. Yönetici gezegeninizi 2026 yılına kadar misafir edeceksiniz. Bu az rastlanan transit size gizli bir koruyuculuk yapmaya başlıyor. Emin olun, 2018 sizi üzmeyecek! Cazibeniz, çevrenizdeki insanları derinden etkileyecek ve sizin de hayır diyemeyeceğiniz biri olacak. Ve ona kalbinizin tüm sırlarını, kırgınlıklarını anlatacaksınız. Artık geçmişi değil, geleceği düşünüyorsunuz. Düşünce yapınızdan, arkadaş çevrenize kadar birçok alanda bakış açınız farklılaşacak. Yönetici gezegeniz Neptün artık sizin kazanmanızı istiyor.

Kaynak