Sosyallik Türünü Öğren! İnsanlarla Aran Nasıl?

Toplumda iletişim çok önemli bir faktördür. Hayatımızın birçok alanı bu beceriye bağlıdır. Bugün ne tür iletişim becerilerine sahip olduğunu öğrenebilir ve iletişim becerilerini geliştirmek için pratik tavsiyeler alabilirsin.

En doğru sonucu alabilmen için buradaki talimatları izlemelisin:

• Başlangıç ​​için sadece rahatlamalısın.
• Hiçbir şey düşünmemeye çalış.
• Herhangi biriyle yaptığın en ilginç sohbeti tekrar düşün.
• Kafanda oyna ve detayları hatırlamaya çalış.
• Mevcut kuş resimlerine bir göz at.
• Altı kuştan birini seç

Yalnızca içsel içgüdülerine dayalı bir seçim yapman gerektiğini unutma. Mantık bu konuda yardımcın değil!

Bir Kuş Seç

Sosyallik Türünü Öğren! İnsanlarla Aran Nasıl?
1.Kuşu Seçtin
İnsanlarla iletişim kurarken herhangi bir zorluk yaşamıyorsun. Sohbete kolayca katılır ve tanımadığın bir yerde asla kaybolmazsın. Ancak, sıklıkla bir konudan diğerine atlıyorsun ve bu senin en büyük dezavantajın.
2.Kuşu Seçtin
İletişimin en başında zorluklar yaşıyorsun. Bir diyalog başlatmak senin için zor, ama gelecekte dökülüyorsun. İletişim becerilerini geliştirmek istiyorsan, bu senin psikolojik eşiğindir.
3.Kuşu Seçtin
İnsanlarla konuşurken daima lider konumda olmaya çalışırsın. Genellikle sertsin, yüksek sesle konuşuyorsun ve hatta alay konusu olmana izin veriyorsun. İnsanlarla ilişkilerde daha ölçülü olmalısın, aksi takdirde kendine çok fazla düşman kazandırabilirsin.
4.Kuşu Seçtin
Genellikle yalnızca duygusal bir ihtiyaç hissettiğinde iletişime başlarsın. Bu nedenle çevrendeki insanlar senin sürekli 'yeleğine ağladığını' düşünebilir. Duygusal kontrol üzerinde çalışmaya değer.
5.Kuşu Seçtin
Utangaçlık, iletişimde alçakgönüllülük içindedir. İnisiyatifi asla ele geçirmiyorsun ve tam tersine ondan vazgeçmeye hazırsın. Bazen sessizlik gerçekten altındır, ancak yine de bazen 'dizginleri' kendi eline almak için çalışmaya değer.
6.Kuşu Seçtin
İletişim sırasında her zaman dokunsal temas kullanırsın! Ya muhataba dokunursun ya da sık sık el hareketi yaparsın. Bazı insanlar bu diyaloğu hiç sevmezler. Jest kullanmadan konuşmayı öğrenmelisin.