Psikolojik Yaşınızı Belirlemek İçin Resimde Kaç Tane Köpek Gördüğünüzü Söyleyin

Kimliğinize göre gerçek yaşınız ile psikolojik yaşınız tamamen farklı iki kavramdır. Aynı zamanda zihinsel yaş olan zihninizin yaşı, gerçek yaşınızdan birkaç, hatta bir düzine yıl önce olabilir veya tam tersine, gerisinde kalabilir. Bütün bunlar kısmen kişilik özellikleriniz ve çevrenizdeki dünyayı nasıl algıladığınız tarafından belirlenir.

Kaç yaşında olduğunuzu öğrenmek için psikologlar özel testler, illüzyonlar, optik bulmacalar icat etti ve geliştirdi.

Resme dikkatlice bakın ve kaç tane köpek gördüğünüzü söyleyin.

Kaç Tane Köpek Gördünüz

Psikolojik Yaşınızı Belirlemek İçin Resimde Kaç Tane Köpek Gördüğünüzü Söyleyin
En Fazla 4 Köpek Gördünüz
Psikolojik Yaşınız 20-25 arası Hayatta, bardağı her zaman yarı dolu olan bir iyimsersiniz. Edebiyat konusunda tutkulusunuz, sanatı biliyorsunuz, sanat sergilerine ve konserlere gitmekten hoşlanıyorsunuz. Kitap okumak insana eşsiz duygular verir. Şu anda, kahramanın hayatını yaşayan başka bir dünyaya dalmış görünüyorsunuz. Hayal gücünüz ve fanteziniz harika çalışıyor. Düşüncelerinizle ve fikirlerinizle baş başa olmaktan rahatsınız ama gürültülü toplantılar size göre değil. Bu konudaki hoşnutsuzluğunuzu hiçbir zaman dışsal ve sözlü olarak ifade etmeyecek olsanız da, iç dünyanız bu yerde olmaktan tiksintiyle dolacaktır.
5 Köpek Gördünüz
Psikolojik Yaşınız 25-30 arası Siz basitliğin ta kendisisiniz. Hayatınızda zaten ciddi yetişkin problemleriyle karşı karşıya kaldınız, ancak aynı zamanda hayati şeylere “temiz” bir bakış açısı sağlamayı başarıyorsunuz. Kendinizi sarmayı, bir şeyler düşünmeyi, canınızı sıkmayı, hayatınızı zorlaştırmayı sevmiyorsunuz. Hem insanlarla ilişkilerde, hem de bir ortakla ve örneğin akşam yemeği pişirmek gibi sıradan günlük aktivitelerde hayattaki her şeyin basit olması gerektiğini düşünüyorsunuz. Sosyal çevrenizde çok fazla insan yok, bu yüzden bir tür belaya girme şansınız çok az. Aileniz sizin sosyal çevrenizdir. Gerçek mutluluğunuzun sırrı basitlikte yatıyor. Ve hayatınızı her türlü kaos ve güçlükten ancak siz kurtarabilirsiniz.
6 Köpek Gördünüz
Psikolojik Yaşınız 30-40 arası Kalbinizde hala oldukça genç olsanız da, hayatta biraz eski moda bir bakış açısına sahipsiniz. Arada sırada dikkatli olmaya alışkınsınız. Ama aynı zamanda güvenilecek birisiniz. Hayata karşı oldukça olgun bakış açıları nedeniyle, arkadaşlarınız genellikle yardım ve tavsiye için size başvurur. Spontane kararlar vermeye alışık değilsiniz. Bu nedenle, hayatınızdaki her adım tartılır ve değerlendirilir. Adım adım, her şeyi önceden düşünerek, yavaş ama emin adımlarla hayalinize doğru ilerliyorsunuz. İyi çalışmaya devam edin, başarılı olacaksınız.
7 Köpek Gördünüz
Yetişkin Çocuk Yetişkin bir çocuk gibi davranıyorsunuz. Saflık, sadelik, nezaket ana kişilik özelliklerinizdir. İnsanlarla iletişim kurmaktan kaçınıyorsunuz. Ve hepsi alçakgönüllülüğünüz yüzünden. Ama herkes sizin iyi bir insan olduğunuzu biliyor.

Share your Results: