Düşünme Şeklini Ve Baskın Kişilik Özelliklerini Belirleyecek Görsel Bir Test

İnsan beyninin sol ve sağ yarım küreleri çok farklı şekillerde çalışır. Bu nedenle, nasıl düşündüğün doğrudan beyninin hangi yarım küresinin baskın olduğuna bağlıdır.

Bu konudaki araştırmalara dayanarak, psikologlar yalnızca düşünce türünü belirlemeyi değil, aynı zamanda temel kişilik özelliklerini belirlemeyi amaçlayan bir dizi test hazırladılar.

Resme dikkatlice bak ve ilk gördüğün hayvanı söyle…

Resimde İlk Olarak Ne Gördün?

Resimde İlk Olarak Ne Gördün?

Düşünme Şeklini Ve Baskın Kişilik Özelliklerini Belirleyecek Görsel Bir Test
Bir Kaplanın Kafasını Gördün
Bu, beyninin sol yarımküresinin sağdan daha aktif olduğunu gösterir. Analitik bir zihnin var. Ayrıca, bu seçim seni amaçlı ve düzenli bir kişi olarak nitelendiriyor. Herhangi bir yaşam zorluğunun ve probleminin çözümüne mantıklı, nesnel ve dengeli yaklaşırsın. Baskın Kişilik Özelliklerin: Organizasyon: Her şeyi net bir planla yapmaya alışkınsın. Her zaman hayata geçirdiğin bir görev listen var. Doğruluk: Kendin için net hedefler belirlemeye ve bu hedeflere ulaşmak için eşit derecede net yollar bulmaya alışkınsın. Rasyonellik: İstediğin bir şeyi elde etmen gerektiğinde duygular ve hisler arka planda kaybolur. Mantık: İyi gelişmiş matematiksel ve bilimsel becerilerin var. Bir fikir dizisine bağlı kalırsın. Gerçekçilik: Havada illüzyonlar ve kaleler inşa etmezsin. Fantaziye, peri masallarına inanmamaya ve havada kaleler inşa etmeye yer olmayan gerçek dünyada, gerçek zamanda yaşıyorsun. Ve kendine koyduğun hedefler oldukça gerçekçi ve kolayca ulaşılabilir, ancak başkaları sıklıkla onları sorgulayabilir. Bazen büyük kararlar vermekte zorlanabilirsin. İyice düşünür kararını ondan sonra verirsin. Ve verdiğin karar en doğru karar olacaktır. Hayata karşı bakış açın sarsılmazdır ve bu nedenle seni bir şeye ikna etmek oldukça zordur. Ancak bazen başkalarının görüşlerini dinlemek ve diğer insanlarla hesaplaşmak gereksiz olmaz.
Maymun Gördün
Yaratıcılıktan sorumlu olan beynin sağ yarım küresi daha aktif çalışır. Yenilikçi fikirlerin üreticisisin. Aniden yolda bazı sorunlar ortaya çıkarsa, son derece nadir durumlarda seni hayal kırıklığına uğratabilecek sezgine güvenerek çözümlerine yaklaşırsın. Doğru ya da yanlış attığın her adım sana ders oluyor ve her adımında amacına biraz daha yaklaşıyorsun. Ancak senin için asıl şey, hedefler değil, onları gerçekleştirme yolunda gitmen gereken maceralardır. Doğası gereği hayalperest bir insansın ve hayal dünyanda yaşamaya alışmışsın. Ama zaman zaman insanın birlikte yaşamak zorunda olduğu tüm bu varlık gerçeklerini görmek için gökten yeryüzüne inmekten zarar gelmez. Baskın Kişilik Özelliklerin: Dürtüsellik: Hayatındaki çoğu kararı tereddüt etmeden spontane olarak alırsın. Herhangi bir yaşam durumu için standart olmayan bir çözümü nasıl bulacağını biliyorsun. Duygusallık: Çevrende olan her şeyden sık sık rahatsız olursun. Duygularına ve hislerine göre hareket etmeye alışkınsın. Yaratıcılık: Müzik, sanat gibi yaratıcı alanlarda eşi görülmemiş bir başarı seni bekliyor. Sezgi: Plan yapmak ve yapılacaklar listesi seninle ilgili değil. Tüm meseleleri kendi sezgilerine göre çözmeye alışkınsın. Hayalperest: Hayal kurmayı seviyorsun ve her zaman tüm hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyorsun.

Share your Results: