Analitik mi Sezgisel mi? Bu Test Sana Hangi Zihniyete Sahip Olduğunu Söyleyecek

Farklı bir zihniyetle doğarız: analitik veya sezgisel. Birisi iç sesine güvenir, diğerleri ise tam tersine sadece zekasına güvenir. Yaşam boyunca düşüncemiz değişebilir: Yetiştirilme, eğitim ve çevre gibi birçok faktöre bağlıdır. Seni, şu anda neyin harekete geçirdiğini söyleyecek basit bir teste davet ediyoruz: zeka mı yoksa sezgi mi? Resme dikkatlice bir bak ve ilk önce ne gördüğünü söyle.

Resimde İlk Olarak Ne Gördün?

Analitik mi Sezgisel mi? Bu Test Sana Hangi Zihniyete Sahip Olduğunu Söyleyecek
Bir Kızın Yüzünü Gördün
Kızın yüzü, sezgisel bir zihniyete sahip insanlar tarafından görülür. Bu anlayışın nereden geldiğini açıklayamasan da, genellikle hayatta hangi kararı vermen gerektiğini bilirsin. Bazen yanlış seçim yaparsın, duygulara yenik düşersin. Ancak bunun için endişelenme: her zaman “başlangıca” dönebileceğini biliyorsun. Sezgilerine ve hislerine çok güvendiğin için bazı insanlar seni tuhaf buluyor. Ancak güçlü olumlu özelliğin, en zor durumlarda bile bir çıkış yolu bulabilmendir.
Vazo Ve Çiçeği Gördüysen
Analitik bir zihnin var. Hayatındaki her şeyin kontrolünün sende olmasını istiyorsun, bu nedenle karar vermen genellikle zordur. Hayır, elbette onları kabul ediyorsun, ama çok yavaş, dikkatlice her şeyi tartıyorsun. Nadiren hata yaparsın. Ayrıca içgüdülerine güvenmiyorsun, bu yüzden insanlarla ilişkilerde bile titiz ve eleştirelsin. Senin sorunun çok esnek olmaman: bu bazen hayattaki hedeflere ulaşmanı engelliyor. Ancak korkma: Bu yön senin için hala bilinmese bile, zihnin herhangi bir girişimde sana yardımcı olacaktır.
Elma Gördün
Fark ettiğin ilk şey buysa, analitik ve sezgisel bir zihniyetin en iyi niteliklerine sahip istisnai bir insansın. Duygularını nasıl kontrol edeceğini biliyorsun ama aynı zamanda iç sesini de dinleyebilirsin. Duygular ve hisler, önemli olduklarını anlasan da asla seni ele geçirmeyecek. Kendinle ve çevrendeki dünyayla uyum içinde yaşıyorsun. Akıllı bir danışmansın ve insanlar genellikle yardım için sana başvuruyor. Sorun şu ki, zor bir durumda olduğunda sadece kendine güvenebilirsin.