Vücudunuzun İyileşmesine Yardımcı Olan 5 Şifalı Gıda


Yemek, sadece kendinizi korumak için yiyebileceğiniz bir şey değildir. Yiyecekler ayrıca yağmurlu bir günde rahatlık sağlayan sağlıksız atıştırmalıklar ve tatlılar da değildir.

Yemek bundan çok daha fazlasıdır, çünkü vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olma, ruh halinizi yükseltme ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlama yeteneğine sahiptir.

Ancak yiyeceklerin mucizevi özelliklerini ortaya çıkarmak için çeşitli besin grupları ve türleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir, böylece en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Diyetinizi daha iyi hale getirmek istiyorsanız, işte yemeye başlamanız gereken en iyi yiyeceklerden bazıları.

Vücudunuzun İyileşmesine Yardımcı Olan 5 Gıda:

1.Yumurta

Yumurta yemek genellikle mükemmel bir kahvaltı olarak kabul edilir, ancak güne başlamak için harika bir yakıt olmasının yanı sıra, yumurta aynı zamanda bir sağlık ve beslenme merkezidir.

İlk olarak, proteinlerle doludur, aynı zamanda A ve B12 vitaminleri ile de doludur.

Bunların yanı sıra yumurta selenyum, çinko ve demir içerir ve bunların tümü vücudunuzu sağlıklı tutmak için önemlidir.

Ayrıca protein alımınızı artırmak istiyorsanız bunu yapmanın en iyi yolu düzenli olarak yumurta yemektir.

2.Fındık ve Tohumlar

Sağlıklı atıştırmalıklar havasındaysanız, fındık ve tohumlar mükemmel bir seçimdir.

Bununla birlikte, bunlara aşina değilseniz, yemek için en sağlıklı kuruyemişlerin ne olduğunu bulmanız gerekebilir ve cevap, hepsi kendi yollarıyla harikadır.

Kaju fıstığı, Brezilya fıstığı, badem ve fındık, diyetinize ekleyebileceklerinizden sadece birkaçıdır.

Ve tohumlar da aynı derecede iyidir, bu yüzden yiyecek bir şeyler bulmayı planlıyorsanız, sadece iki tanesini saymak gerekirse ayçiçeği çekirdeği veya kabak çekirdeği almaktan çekinmeyin.

Hem kuruyemişler hem de tohumlar, protein, manganez, E vitamini, çinko ve magnezyum gibi harika bileşenler açısından zengindir.

3.Muz

Muz lif, protein, C ve B6 vitaminleri ve potasyum açısından zengindir ve en iyi bileşenlerden sadece bazılarını adlandırır.

Kan şekeri seviyelerini düşürmekten sorumlu tüm harika besinleri içerirler, bu yüzden özellikle diyabet veya benzeri hastalıklardan muzdaripseniz onları yemelisiniz.

Ayrıca kalp ve bağırsak sağlığını destekleyebilir ve hedefiniz buysa kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca, dünyanın en sağlıklı atıştırmalık yiyeceklerinden biri oldukları düşünüldüğünde, muzları bulmak ve diyetinize eklemek kolaydır.

4.Yeşil Yapraklı Sebzeler

Ispanak, lahana ve pazı gibi yeşil yapraklı sebzeler, farklı besinler ve diğer faydalı bileşenler açısından zengindir.

Ayrıca, hepsi bağışıklık sistemi ve genel sağlık için önemli olan magnezyum, manganez, C vitamini ve folat bakımından da yüksektir. Bunlar C vitamini açısından zengin olduğundan, bu vitaminin daha hızlı yara iyileşmesinden sorumlu olduğunu bilmek önemlidir, bu nedenle bir ameliyattan veya yaralanmadan sonra bunları tükettiğinizden emin olun.

5.Somon

Somon balığı hakkında harika bir şey var, bu yüzden bu balığın hem yüksek kaliteli yemekler hem de sandviçler için bu kadar popüler bir seçim olması şaşırtıcı değil.

Bu popülerliğin nedeni, somonun B vitamini, çinko, selenyum, demir ve tabii ki omega 3 yağları gibi çok çeşitli vitamin ve besinlerle dolu olması gerçeğinde yatmaktadır.

Bazı çalışmalar, daha hızlı yara iyileşmesinden ve daha iyi bağışıklık tepkisinden sorumlu olduğunu göstermiştir.

Takviye şeklinde somon veya herhangi bir balık türü yemek istiyorsanız, bunların vücudunuzdaki iltihaplanmayı da azaltabileceğini bilmek güvenlidir.

Bu yiyecekler harikadır, özellikle de iyileşme sürecinden geçiyorsanız. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve bu da daha güçlü ve mutlu hissetmenize yardımcı olacaktır. Ancak, diyetinizin çeşitli ve dengeli olması gerektiğini unutmayın, bu nedenle bunlardan herhangi birini yemek istiyorsanız, öz disiplin ve ılımlılık uygulayarak bunu yaptığınızdan emin olun. Ustalaştıktan sonra tüm besinler sizin için faydalı olacaktır.

Vücudunuzun İyileşmesine Yardımcı Olan 5 Şifalı Gıda

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı