İyi Sağlık Ve Güçlü Bir Biyo-Alan İçin Günde Ne Kadar Su İçmen Gerekir

Su sadece bir içecek değildir. İyileştirici özelliklere sahiptir, enerjiyi arttırır ve bizi güçlerle doldurur. Su çok güçlü bir maddedir, çünkü enerji temizliği için tuz ve ateşle eşit olarak kullanılır. İnsan su olmadan yaşayamazdı – ne fiziksel ne de enerji açısından.

Bilim İnsanlarının Görüşleri

Son araştırmalara göre, bir yetişkin günde en az bir buçuk ila iki litre su içmelidir. Her şey kaç yaşında olduğuna, hangi iklimde yaşadığına, fiziksel aktivitenin ne olduğuna ve diyetine bağlıdır.

Sporcuların, kilo verenlerin ve hasta insanların bol su içmesi özellikle önemlidir. Gerçek şu ki, su yardımı ile vücudumuz doğru sıcaklığı düzenleyebilir ve koruyabilir.

Unutulmaması gereken en önemli kural, kilon ne kadar fazlaysa, o kadar çok içmen gerektiğidir. 50 kilogram ağırlığındaki bir kişi günde 1,5 ila 1,7 litre su içmelidir. 60 kilogram ağırlığındaki birinin zaten yaklaşık 2 litre içmesi gerekiyor. 80 kilogram ağırlıkta günlük oran 2,5 litreye yaklaşıyor. Çoğu durumda yetişkin bir kişi günde en az bir buçuk litre su içmelidir. Çocuklar ise en az bir litre.

İdeal olarak, suyun herhangi bir katkı maddesi olmaksızın temiz olması gerekir. Dahası, bu tür içeceklerde çeşitli maddelerin varlığı, tüketilen sıvının sayımını daha az doğru hale getirebilir.

Temel bilim ve tıp bize ne kadar su içmemiz gerektiğini söylese de, biyoenerji uzmanları bunun nasıl yapılması gerektiğini söylerler. İlk ve en önemli kural – zaman ayırmaktır. Aynı anda çok fazla içmene gerek yok. Gerekli toplam hacmi vücudunun gerektirdiği kadar resepsiyona bölmek önemlidir. Vücudun sana ne içmen gerektiğine dair bir işaret verecektir. Kayıtlarını koru veya kendine bir hatırlatma ile bir program hazırla.

Enerjini arttırmak için ikinci koşul zevkle içmendir. İstediğin kadar içiyorsan, zaten bu senin için bir zevktir. Yavaşça iç, suyun vücuduna nasıl aktığını hayal et ve her çakrayı kuvvetle besle.

Üçüncü şart ise, iş arasında su içmemektir. Susuzluğun giderilmesi, yemek yemenin yanı sıra gerçek bir ritüel olmalıdır. Arkana yaslan, tüm düşüncelerini bir kenara bırak, biraz su içtikten sonra kaldığın yere geri dön.