İnsanların % 90’ının Bilmediği Farklı Sağlık Sorunları İçin 5 Ev İlaçları


Ev ilaçları kullanmanın avantajı, uygun fiyatlı olmalarıdır. Genellikle daha doğaldır ve birkaç nesil tarafından test edilmiştir. Ayrıca, itiraf edelim ki oldukça eğlenceli ve ilginç olabilirler tabii ki, ev ilaçlarını tüm hastalıklar için bir çare olarak kullanmayın gerektiğinde gerçek tıbbi yardım isteyin.

1. Hıçkırık İçin Şeker

Şeker bir karbonhidrattır. Diyabet ve kilo alımından beyin ve sinir sistemi üzerindeki etkilerine kadar aşırı şeker tüketimi ile ilgili sağlık sorunları hakkında hepimiz çok şey duyduk.

Ancak hıçkırık durumunda, şeker en hızlı ve en sık kullanılan ilaçlardan biridir. Kelimenin tam anlamıyla, bir kaşık şeker hıçkırığı ortadan kaldırabilir. Bu, vagus sinirinizi uyararak diyaframın krampının durmasına neden olur.

2. Arı Sokmaları, Dişleri beyazlatmak ve Kokuları Gidermek İçin Kabartma Tozu

Kabartma tozu, sodyum bikarbonatın alkalin kimyasal bileşiğinin kristalize edilmiş bir şeklidir. Hem yıkama hem de pişirme işleminden önce asitleri nötralize etmek için kullanılabilir.

Arı sokmalarından kaynaklanan şişliği azaltmak için suya, kabartma tozu ekleyin. Bir ısırıktan kaynaklanan yanıkları yatıştırmaya, kızarıklığı ve kaşıntıyı azaltmaya ve ayrıca acıyı azaltmaya yardımcı olacaktır. Dişlerinizi beyazlatmak için, kabartma tozunu diş macununuza eklemeyi deneyin.

Kabartma tozu, idrar yolu enfeksiyonlarını yatıştırmak (iyileştirmek değil) için kullanılabilir. Bir bardak suyun içine bir çay kaşığı kabartma tozu eritilir ve idrar yolundaki asidi nötralize etmek için içilir. Kabartma tozu antibakteriyel özellikleri de enfeksiyonun korunmasına yardımcı olur, ancak yine de bu bir tedavi değildir. En kısa zamanda bir doktora görünmeniz gereklidir.

Son olarak, kabartma tozu kötü kokuları emer, böylece buzdolabına koyabilir, ayakkabılara veya halıya dökebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

3. Kuru Bir Şampuan Olarak Mısır Nişastası.

Mısır nişastası, mısır tanelerinden yapılan bir koyulaştırıcıdır. Hamur işleri, çorbalar ve soslar için kullanılan kuru bir toz gibi görünüyor. Ama şampuan olarak da kullanılabilir!

Biraz kakao tozu (renk için) ve herhangi bir uçucu yağ ile karıştırın. Bu bileşim aşırı yağ ve ter emebilir ve saçınızı yıkamak için zamanınız olmadığında saçınızı gür hale getirebilir. Ayrıca, harika kokuyor!

4. Siğiller İçin Yapışkan Bant.

Her evde koli bandı vardır ve onlara bir şey bağlayabilirsiniz. Ancak bu koli bandının tek kullanımı değildir. Siğilleri de giderir!

Siğil büyüklüğünde küçük bir koli bandı kesin, yapıştırın ve düşene kadar unutun. Siğili ıslatın ve tekrar örtün. Siğil gidene kadar işleme devam edin. Nasıl çalıştığını söylemek zor, ama işe yarıyor ve bunun için çok fazla kanıt var.

5. Bulantı İçin Zeytin.

Hamilelik sırasında mide bulantısını veya hareket rahatsızlığını önlemek için birkaç zeytin yiyin. Zeytinlerde yer alan taneler, tatsız bir mide bulantısı hissini gidermek için tükürüğünüzü kurutur. Ayrıca birçok “iyi yağ” ve E vitamini içerirler, bu yüzden diyetinize sağlıklı bir katkı sağlarlar.

İnsanların % 90’ının Bilmediği Farklı Sağlık Sorunları İçin 5 Ev İlaçları

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı