Buraya Buz Koyduğunda Ne Olur Biliyor Musun?

Tek bir buz küpünün seni daha genç gösterebileceğini ve enerjini artırabileceğini hayal edebiliyor musun? Buna ek olarak, bazı bozuklukları dengelemek için buz küpleri kullanılabilir.

Buz küpleri vücudun her yerinde aynı güce sahip değildir. En iyi sonuçlar için ideal basınç noktasını bulman gerekir. Baş ve boynun birleştiği noktada yatan noktayı ara. Çin akupunkturunda bu nokta Feng Fu olarak bilinir.

Karnına uzan ve doğrudan Feng Fu bölgesine veya başının arkasındaki boşluğa bir buz küpü yerleştir. Oturarakta yapabilirsin. Buz küpünü 20 dakika boyunca yerinde tut. Buz küpünü sabitlemek için bir bandaj, fular veya yararlı bulduğun başka bir şey kullanabilirsin.

Bu tedaviyi sabahları herhangi bir şey yemeden veya içmeden önce ve akşamları yatmadan önce tekrarla, ancak tedaviler arasında 2 günlük bir mola vermelisin.

İlk başta soğuk hissedebilirsin, ancak 30 veya 40 saniye sonra ısının doğrudan Feng Fu noktasına nasıl gittiğini hissetmelisin. Endorfinlerin kan dolaşımına salınması sayesinde ilk birkaç gün yaşayacağın öforiye dikkat et.

Yararları:

– Daha iyi uyuyacaksın.

– Keyfin yerinde olacak ve canlılığın olacak.

– Düzgün sindirime sahip olacaksın.

– Soğuk algınlığına elveda diyeceksin (aynı tedavi vücudun yüksek sıcaklığını düşürmek için kullanılır).

– Baş ağrısı, diş ağrısı veya eklem ağrısı durumlarında rahatlama

Bu tedaviyi bu hastalıklara karşı kullanabilirsin:

– Solunum yolu hastalıkları.

– Kardiyovasküler hastalıklar.

– Nörolojik hastalıklar ve omurgadaki dejeneratif değişiklikler.

– Gastrointestinal hastalıklar ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar.

– Tiroid bezi

– Artrit, hipertansiyon ve hipotansiyon.

– Bronşiyal astım.

– Gastrointestinal sistem, obezite ve yetersiz beslenme ile ilgili sorunlar.

– Selülit (özellikle erken bir aşamada)

– Düzensiz adet döngüsü ve kısırlık.

-Psiko-duygusal bozukluklar, stres, kronik yorgunluk, depresyon, uykusuzluk. Bu tedavinin herhangi bir hastalığı tedavi etmediğini unutma. Feng Fu noktasını tedavi etmek fizyolojik dengeyi koruyacak, vücudunu gençleştirecek ve organizmanı güçlendirecektir. Hamileysen, kalp pili, epilepsi veya farklı bir hastalığın varsa bu tedaviyi kullanma.

Çin tıbbında vücut bir enerji sistemi olarak kabul edilir. Akupunktur ve masaj organlarının enerji akışını ve işlevini etkiler.