Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Bir Daha Asla Pirinç Suyunu Atmayacaksınız…


rice-800x416-1.png

Çoğumuz, pirinci ıslattıktan sonra suyunu atarız, pirinç suyu saçınız ve cildiniz için harika olan vitamin ve minerallerle doludur.Aslında, pirinç suyu yüzyıllardır Japon geyşalar tarafından kullanılmıştır ve ciltlerini kusursuz tutmak için gizli silah olmuştur.

Bunu bilerek, saçlarınızın ve cildinizin kalitesini ve sağlığını iyileştirmek için pirinç suyu kullanabilirsiniz. Hazırlanması oldukça kolaydır – biraz pirinci bir tencerede kaynatın ve daha sonra da bu suyu uygun gördüğünüz şekilde kullanın.

İşte cildiniz ve saçlarınız için pirinç suyu faydalarından bazıları;

Cildinizi mükemmel tutar

Pirinç, B grubundan gelen ve cildinizdeki kan akışını hızlandıran, yaşlanma sürecini yavaşlatan ve hücresel büyümeyi artıran vitaminler açısından oldukça zengindir. Zamanla, kir ve döküntü gözenekleri tıkayabilir ve cildinizi sıkıştırabilir, bu da görünüşünüze  zarar verebilir. Neyse ki, pirinç suyunun gözeneklerinizi temizleyecek ve cildinizin kusursuz ve parlak görünmesini sağlayan temizleyici, antioksidan ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Pirinç suyu ayrıca cildinizin yaşlanma sürecini geciktirecek ve yaşlılık lekelerini önleyecektir. Yapmanız gereken tek şey bir pedi ıslatmak ve cildinize sürmektir. Bu, pirinç suyunu mükemmel bir doğal yüz toneri ve temizleyicisi yapar. Bunların yanı sıra akne, egzama ve güneş yanıkları için de güzel bir tedavi yöntemidir.

Her türlü cilt rahatsızlığını tedavi eder.

Anti-inflamatuar ve yatıştırıcı özellikleri sayesinde, pirinç suyu her türlü cilt bozukluğunun tedavisi için idealdir. Bir çalışmaya göre, kronik dermatitten muzdarip insanlar pirinç suyunda 15-20 dakikalık bir banyo yaptıktan sonra semptomlarını düzeltebilirler.

Saçınızın kalitesini artırır.

Saçınızın hacmini ve kalitesini arttırmak için şampuanlamadan sonra bir bardak su ile durulayın. Pirinç suyu  saçtaki tüm çatlakları doldurur, saçınızı parlak ve güzel görünmesini sağlar.

Genel sağlığınız için harikadır

Güzel kullanımlarının yanı sıra, pirinç suyu da tüketirseniz genel sağlığınızı iyileştirebilirainiz. Enerji seviyenizi artırabilecek, kasları ve dokuları yeniden üretebilen 8 temel amino asit içeren çok miktarda karbonhidrat içerir. Bunun yanı sıra, pirinç suyu da çeşitli sindirim problemlerine, ateş ve egzamaya karşı yardımcı olabilir.

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Bir Daha Asla Pirinç Suyunu Atmayacaksınız…

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı