5 Dakikalık Bu Parmak Egzersiziyle Enerji Seviyenizi Düzenleyebilirsiniz

vvs238-1.jpg

Vücudumuzdaki bölgesel gerginliklerden kurtulma sanatı olan Jin Shin Jyutsu, antik çağlardan bu yana iyileştirici bir uygulama olarak biliniyor. Japon iyileştirici ve filozof Master Jiro Murai, bu yöntemi 20. yüzyılın başlarında tekrar keşfetmiş. Jin Shin Jyutsu’yu uygulayan kişi her iki elini de kullanıyor ve bu eller bağlantı kablosu olarak adlandırılıyor. Uygulayıcısı için çok az efor gerektiren basit bir egzersiz.

Vücudumuz hücrelerimizde dolaşan birçok enerji yolunu barındırıyor. Bu enerji yolları tıkandığı zaman bedenimizde rahatsızlıklar ve ağrılar oluşabiliyor. Bu tıkanıklıklar yalnızca etkili olduğu bölgeyle kalmıyor ve diğer tüm enerji yollarını da altüst ediyor.

Parmaklarımızdan da geçen birçok enerji yolu vardır.  Jin Shin Jyutsu sayesinde de parmaklarımızdan vücudumuza yeni bir enerji akışı ahengi getirebiliriz.

Endişeyi ve depresyonu yok etmek için elinizle baş parmağınızı birkaç dakikalığına tutun. Bunu yapmak ayrıca sindirim ve strese de iyi gelir.

90olrd.jpg

Korkuyu ve özeleştiriyi yok etmek için işaret parmağınızı tutun. Bunu yapmak ayrıca çenenize, dişlerinize, diş etlerinize ve sırt ağrılarınıza da iyi gelecektir.

hke088.jpg

Öfkeyi ve asabiliği yok etmek için orta parmağınızı tutun. Bu aynı zamanda yorgunluğa, görme kabiliyetinize, baş ağrısına ve kararsızlığa da iyi gelecektir.

uh3brb.jpg

Mutsuzluk ve kederi yok etmek için yüzük parmağınızı tutun. Orta parmağı tutmak kulaktaki çınlamaya, cilt problemlerine ve negatif tutumlara da iyi gelecektir.

8u443p.jpg

Endişeyi yok etmek için serçe parmağınızı tutun. Serçe parmağı tutmak şişkinliğe ve kalbe de iyi gelir.

nf82fs.jpg

Jin Shin Jyutsu yapmanın genel faydalarından bazıları şunlardır:

– Ağrıları giderir.

– Rahatlatır.

– Uykunuzu düzene sokar.

– Endişeyi azaltır.

– Stresi azaltır.

– Kan dolaşımını hızlandırır.

– Konsantrasyonu arttırır.

– Bağışıklık sistemini güçlendirir.

– Vücudun yenileme görevini arttırır.

– Detoks etkisi yaratır.

Kaynak: ceotudent