Vazoyu Kim Kırdı? Seçiminiz Kişiliğiniz Hakkında Çok Şey Söylüyor

Vazoyu Kim Kırdı?

Vazoyu Kim Kırdı? Seçiminiz Kişiliğiniz Hakkında Çok Şey Söylüyor
Seçiminiz A

Çocuk A en belirgin seçim gibi görünüyor. Diğerleri ona bakıyor o da yaptıkları yüzünden kafasını öne eğiyor. Ancak, o suçu her seferinde üstüne alan kişi de olabilir. Grubun tipik bir günah keçisi olabileceği gibi, kanıt yokluğu olduğunda herkesin parmaklarını işaret ettiği kişi de olabilir.Belki de aslında alçakgönüllü olan biri olarak sık sık başkasının suçlamasını alıyordur.Resimdeki çocuğun, suçlu olduğuna inanmamızı sağlayacak bir şekilde resmedilmesi de mümkündür, ama gerçekte suçlu olan odeğildir. Daha önce de söylediğimiz gibi, burada tam bir cevap yok. Bu seçime dayanarak kişiliğinizi size anlatacağız.Seçiminize bağlı olarak, siz sorumlu bir kişi gibi görünüyorsunuz. Her yerde ve çevrenizdeki herkesle çok dikkatlisiniz. Başka bir seçenek seçtiyseniz, okumaya devam edin.
Seçiminiz B

Bir sonraki seçenek Çocuk B’dir. Bütün çocukların en büyüğü gibi gözüküyor ve anneleri meşgulken ya da etrafta değilken küçük kardeşleriyle ilgileniyor. Çocuk A’ya suçluyu güvence altına alacak şekilde bakıyor. Onu başarılı bir şekilde günah keçisi haline getirdikten sonra bu onun kazanan gülümsemesi olması olasıdır. Öte yandan, çocuğa anlayışlı bir bakışla baktığını düşünen, yargılamaksızın sevgisini göstermek için gülümsediğini düşünen insanlar da var.Bu seçeneği seçtiyseniz, çok vicdalı bir insansınız. Bir kişiyi yargılamadan önce onu anlamaya inanıyorsunuz ve adalet arayışındasınız. Sevgiye ihtiyacı olan birini rahatlatmakta başarısız olmuyorsunuz. Arkadaşlarını sıkıntıya sokan kişi siz değilsiniz. Bir bireyin problemini kendi sağduyunuzdan yola çıkarak -mantıksal nedenlere de dayanarak- akıl yürütme ile anlayabilirsiniz.Kız B’yi seçtiyseniz, bunlar sahip olabileceğiniz şahane niteliklerdir.
Seçiminiz C

Çocuk C, aralarında kendini en kapatandır. Gizemli beden dili var: sanki duygularını saklamaya çalışıyormuş gibi, ellerini cebinde nasıl tuttuğuna bakın. Düşünüyor gibi görünüyor, “sadece bunu yapacak kadar aptal. ”Çocuk C’nin aslında düşündüğü şey “Evet! Bunu ben yaptım ama herkes seni suçladığı için bundan kurtulacağım. ”Çocuk C’yi mi seçtiniz? Kişiliğiniz hakkında neler ortaya çıktığını öğrenmek için okumaya devam edin.Eğer Çocuk C’yi seçtiyseniz ve şartlar onu bunu yapmaya ittiği için duygularını sakladığını düşünüyorsanız, o zaman bir liderin kişiliğine sahipsiniz demektir. İnsanların neden olduğu sorunları, durumları pek tanımamış olabilirsiniz. Bu yüzden, etrafınızdaki insanlara daima dikkat edin, ancak bunu çok belli etmeyin. Önder olduğunuza inanıyorsunuz ve bu yüzden neredeyse her konuda kendi fikirlerinizi paylaşıyorsunuz.Şimdi mümkün olan tek suçlu, ailede son ve muhtemelen en genç olanıdır. Vazoyu kıran kişi olarak onu mu seçtiniz?
Seçiminiz D

Çocuk D, annesine yaklaşırken, önlükten de tutunarak, büyük ihtimalle kırık vazodan korktuğunu ve onun suçlu olması halinde ortaya çıkacak sonuçları bildiğini gösteriyor. Vazoya bakan tek çocuk o. Diğer herkes başka yerlere bakıyor. Küçük kız, annesine (cellat) yakın bir şekilde gizlenir, onun öfkesinden ve pençesinden kaçınmaya çalışır.Psikolojik bir bakış açısıyla, Çocuk D’yi seçmek sizin sorumlu ve güvenilir bir insan olduğunuzu kanıtlar. Bu, hayatta yaptığınız her şeyde başarılı olmanızı sağlayan özelliklerden biridir. Her gün zihninizdeki kusurlarınızı ve eksikliklerinizi farkederek daha iyi bir insan olmaya çalışıyorsunuz. Başkalarına kolayca güvenirsiniz ve bu yüzden çok duyarlısınız.