İlk Hangi Hayvanı Gördünüz? Her Hayvanın Farklı Bir Anlamı Var

Negatif alan kavramının yaratıcı yanımsamalarıyla oluşturulmuş bu görselde sizin ilk gördüğünüz hayvan ne? Aşağıdaki görsele ilk baktığınızda hemen dikkatinizi hayvanı seçin ve ne anlama geldiğini inceleyip sizinle uyumlu olup olmadığını test edin!

Kaynak: filoji.com

 1. Bu görselde en çok dikkatinizi çeken hayvan hangisi?

  1. KÖPEK
  2. KEDİ
  3. FARE

İlk Hangi Hayvanı Gördünüz? Her Hayvanın Farklı Bir Anlamı Var

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  KÖPEK GÖRDÜNÜZ

  Kırmızı daire ile işaretlenen kısmı göz, sarı daire ile işaretlenen kısmı ise burum olarak düşünürseniz beyaz kaplı bölgenin bir köpeği andırdığını göreceksiniz. En önce köpeği farkeden bireylerin en büyük özelliği olaylara geniş bir çerçeveden bakabilme yetenekleridir. 

  Karşılaştıkları olayları ve insanları tek bir yönleriyle değil, genel olarak yönüyle değerlendirerek bir kanıya varmanın daha doğru olduğunu düşünürler. Bulundukları ortamda genellikle önder konumdadırlar. Gereksiz detaylarla uğraşmak onlara yersiz gelir. Olayın ve kişilerin özüne odaklanmanın esas olduğunu düşünürler.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  KEDİ GÖRDÜNÜZ

  Yukarıda kırmızı daire ile işaretlenen kısmı göz, sarı daire ile işaretlenen kısmı ise kedi tasması olarak hayal ederseniz siyahh bir kedi göreceksiniz. Eğer sizin bu resimde ilk gözünüze çarpan hayvan kedi ise, siz dengeli olmanın önemine inanan bir insansınız. 

  Hem hayalci hem de sorumluluklarını bilen birisiniz yani ne gereğinden fazla detaycı ne de, gereğinden fazla hayalcisiniz. Hayatın zorlu gerçekleriyle yüzleşebilecek cesaretiniz olduğu gibi, çocuksu tuttuğunuz saklı bir tarafınız daha var. Bu halinizle diğer insanlardan ayrılmaktasınız.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  FARE GÖRDÜNÜZ

  Yukarıda kırmızı ok ile gösterilen kısımdaki fare, sizin ilk dikkatinizi çeken hayvan ise, bu oldukça dikkatli ve detaycı biri olduğunuz anlamına gelmektedir ve ilk olarak fareyi görenler bu testte azınlık kısmı oluşturmaktadırlar. Detaycı ve plancı yapınız sizi olaylara ve kişilere yaklaşırken iyice düşünmeye itiyor. 

  Bu sebepten ötürü, diğer insanlara çabuk güvenmeyip, kendinizi hemen açmamanız gayet olasıdır. Hayatınıza aldığınız insanlara konusunda da oldukça seçici olmanız hiç şaşırtıcı değil. Ayrıca bir karar almadan önce bunu etraflıca düşünerek doğru olan seçimi yapmak için ekstra çaba sarfediyorsunuz.  Sonuçlarınızı Paylaşın