Resimde Gördüğün İlk Şey Kişiliğinin Tüm Özelliklerini Ortaya Çıkaracak

Sigmund Freud, psikiyatrinin babası olarak kabul edilir. Pek çok başarısı arasında, muhtemelen psikolojideki en geniş kapsamlı kişilik şeması vardır: Freudyen kişilik teorisi.

Freud’a göre yetişkin kişiliği, bu deneyimlerin insan gelişiminin aşamalarında bilinçli ve bilinçsiz olarak nasıl işlendiğine ve bu deneyimlerin kişiliği nasıl şekillendirdiğine bağlı olarak erken çocukluk deneyimlerinin bir bileşimi olarak ortaya çıkar.

Deneyimlerin insan zihninin her üç seviyesinden süzüldüğü bu gelişim aşamaları sırasındadır. Bu yapılardan ve zihinde ortaya çıkan içsel çatışmalardan kişilik oluşur. Freud’a göre bu üç düzey arasında bir karşılıklı bağımlılık olsa da, her düzey kişiliğin gelişiminde bir amaca da hizmet eder. Bu teoride, bir kişinin gelişiminin belirli aşamalarında içsel çatışmaları çözme yeteneği, gelecekte tam olarak olgun bir yetişkin olarak başa çıkma ve işlev görme yeteneklerini belirler.

Şimdi bu resimde gördüğün ilk şey, hangi kişilik teorisinin kişiliğini temsil ettiğini belirleyebilir. Resme bak ve ilk gördüğün şeyin ne olduğunu cevapla.

Resimde İlk Olarak Ne Gördün?

Resimde Gördüğün İlk Şey Kişiliğinin Tüm Özelliklerini Ortaya Çıkaracak
Gözü Gördün
Kendi Kimliğin tarafından temsil ediliyorsun!Hayatı kurallara göre yaşamayı değil, hayallerinin peşinden gitmeyi tercih ediyorsun. Bu kişilik teorisi, başkalarının görüşlerinden etkilenmemeni sağlar ve bu nedenle mutlu olabilirsin.Sana doğal gelen şeyi fazla düşünmeden yapıyorsun. İçsel benliğini dinlemeyi öğrendin. Bazen doğru olduğunu düşündüğün ve istediğin şey arasında bir denge bulduğundan emin olman gerekir. Eğer yaparsan, iyi olacaksın.
Suyu Gördün
Ego tarafından temsil ediliyorsun!Ego, hayatta bir denge bulabileceğimizden emin olmaktan sorumludur. Kaygısız ve keyifli bir hayat yaşamana yardımcı olurken aynı zamanda yaptıklarından sorumlu olmanı sağlar. Hayatın sadece 'iş ve eğlencesiz' olmadığına ve dengeli olması gerektiğine güçlü bir şekilde inanıyorsun. Sorumlu düşünür ve işleri dikkatli yaparsın, ancak bu rahatlama ve eğlenme ihtiyaçlarını karşılamaya istekli olmadığın anlamına gelmez. Ego, bencil olmanın duygularınla başa çıkmanın iyi bir yolu olmadığını bilir, kendinle barışık olduğun sürece, karanlık tarafının kurbanı olmazsın.
Bitki Örtüsünü Gördün
Süper ego tarafından temsil ediliyorsun!Süperego, her durumda en adil kararı vermeni sağlar! Muhtemelen hayatında güçlü akıl hocaların var ve onları gururlandırmak için elinden gelen her şeyi yapacaksın. Doğru kararları vermene yardımcı olan güçlü değerler ve ilkelerle yetiştirildin ve bu değerlere ve ilkelere derinden kök saldın. Doğru ve yanlış anlayışın kusursuz. Tek yapman gereken, büyüdüğün değerlere bağlı kalmak.

Share your Results: