Resimde Gördüğün İlk Şey Karakterinin Bilinmeyen Yönlerini Ortaya Çıkartacak

‘Görmek inanmaktır’ derler ama gerçekten gördüklerine güvenebilir misin?

Optik illüzyonlar gerçeklik algımıza meydan okur: Şu anda doğru görünen daha sonra yanlış olur.Daha fazla düşünmeyi bırakırsak, görsel girdi gibi bilgilerin hiçbir anlamı olmadığını anlayacaksın.

Görmeyi öğrenmeyi görüyoruz. Beynimiz, kalıpları tanımlamak, gerçek dünyayla etkileşime girerek çağrışımlar yaratmak için evrimleşmiştir.

Bu bir hayatta kalma içgüdüsüdür. Ünlü sinirbilimci Dr. Beau Lotto’nun sözleriyle, “Beyin, dünyayı olduğu gibi görmek için gerçekten gelişmedi. Beyin, görmeye faydalı olan dünyayı görmek için evrimleşmiştir”.

Şimdi resme dikkatlice bir bak ve ilk ne gördüğünü söyle.

Resimde İlk Olarak Ne Gördün

Resimde Gördüğün İlk Şey Karakterinin Bilinmeyen Yönlerini Ortaya Çıkartacak
Ayı Gördün
Resimde ilk olarak ayı gördüysen, sen bir lidersin demektir, nasıl karar vereceğini bilen, diğerlerinden ayrılan bir insansın. Ne yapacağının söylenmesinden hoşlanmıyorsun, bu yüzden iyi ya da kötü önerileri nadiren kabul ediyorsun. Bu, iyi bir lider olduğun için birinin senden üstün olmak istediğini kabul etmenin zor olmasıdır.
Kurt Sürüsü Gördün
Yakın çevrene her zaman yardım etmeye ve korumaya istekli çok sosyal bir insansın. Çok sakin bir karaktere sahipsin, ancak birisi sevdiklerinden birine zarar verirse ya da birinin sevdiklerine acı çektirdiğini görürsen çok agresif bir insan olabilirsin.
Kuşları Gördün
İlk gördüğün şey kuşlarsa, çekingen bir insansın demektir. Bununla birlikte, biri güvenini kazandığında, sonuçlarını düşünmeden bile onlar için bir şeyler yapabilirsin.

Share your Results: