Bir Resim Seçin Ve Duygusal Gelişiminizi Neyin Engelleyebileceğini Öğrenin

Her birimizin karşılaştığı ve kaçınmaya çalıştığı günlük sorunlar var. Ancak herkes bilir ki yıldızlara ancak zorluklarla ulaşılır. Neyin korkutup rahatsız ettiğini bilmek, kendini geliştirmenin ilk ve en önemli adımıdır.

Zihnimizde dik bir dağ şeklini alan şey bizi korkutur. Ve böylece bununla yüzleşmemeye çalışırız. Çoğunlukla bilinçsizce, ancak sakin kalmamızı ve doğru seçimi yapmamızı engelleyen bu korkudur.

Nelerden kaçınmaya çalıştığımıza ya da bizi korkularımızın üstesinden gelmekten alıkoyan şeylere bir göz atalım. Bugünün testi bu anlamda gerçekten yardımcı olabilir.

Bir Resim Seçin

Bir Resim Seçin Ve Duygusal Gelişiminizi Neyin Engelleyebileceğini Öğrenin
1.Resmi Seçtiniz
Seçiminiz ilk görüntü ise, bu, beklenmedik bir şeye uyum sağlama veya belki de ortaya çıkabilecek sorunlara çözüm bulma konusunda çok az güveniniz olduğu anlamına gelir. Kısacası gözlük veya pantolon almaya gelince bile seçim sizin için zor olacaktır.Sahip olduklarınızı riske atmaktan korkuyorsunuz. Bazen, özellikle test edilirken veya bir tür değişiklikle karşı karşıya kaldığınızda korku hissedersiniz.Unutmayın ki sahip olduklarınıza şans eseri ulaşamadınız. Bu, zorlukların üstesinden gelebileceğinizin kanıtıdır. Ve bu nedenle, başkalarıyla güvenle tanışabilirsiniz. Sadece potansiyelinizin daha fazla farkında olmanız ve birikmiş deneyimi doğru şekilde kullanmanız gerekir.
2.Resmi Seçtiniz
Bu resmi seçenler arasında en büyük zorluk, sürekli mükemmellik arayışıdır. Bazen işlevsiz bir uyaran, yeni projelerinize engel olur.Muhtemelen yaptığınız şeyden en iyisini bekliyorsunuz ve hataları kabul etmiyorsunuz. Her zaman bazılarını unutmaktan korkarak yapmanız gereken eylemlerin bir listesini yapın. Aslında, mükemmelliğiniz kendinizle ilgilidir, başkaları ile değil.Elbette, başarılı olma arzusu faydalı olabilir, ancak böyle bir tutum potansiyelinizi sınırlayan bir şey haline gelmezse. Herkesin aynı çabayı hak etmediğini kabul etmenin yanı sıra sizin için biraz özgüven gerekir.
3.Resmi Seçtiniz
Bu resmi seçtiyseniz, her şey için aşırı endişelenme eğiliminiz olduğu anlamına gelir. Bu, genellikle çaresizlik duygularına yol açan bir tür endişedir. Ya yanılıyorsam? Yapabilecek miyim? Bana karşı samimi mi? Ya hastalanırsam? İşimi kaybedecek miyim? Gerekirse birikimlerim yeterli olacak mı?Endişelerin en kötü yanı kendileri değil, kontrol dışı göründükleri ve dolayısıyla eylemleri ve değişiklikleri teşvik etmedikleri için geçersiz hale geldikleri bir tür düşüncedir.Tabii ki, öngörü asla incitmez, ama her şeyin bir sınırı vardır! İşler istediğimiz gibi gitmediğinde, hayal kırıklığına uğrarız ve bu durum bizi daha da endişeli ve güvensiz hale getirir. Her şeyi kontrol altında tutamayız, sürprizler hayatımızın bir parçasıdır.