Sebzelerin Enerjisi: Sebzelerin Renklerinin Ruh Hali Ve İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkisi


Yiyecekler ruh hali ve insan sağlığında büyük bir rol oynamaktadır. Bazı renk sebzeler sana güç verebilir ve bütün gün enerjini şarj edebilir.

Her renk duyguları ve ruh halini etkiler. Bu bilgi, beslenmeni iyileştirmene ve en kötü günde bile uyanık kalmana yardımcı olacaktır.

Yeşil Renk

Yeşil sebzeler sindirimi iyileştirir ve içerdikleri klorofilin enerji üzerinde olumlu etkisi vardır. Bu renk sakinleştirir, ilham verir ve zor durumlarda uyum bulmana yardımcı olur. Lahana, marul, soğan, kabak ve diğer yeşil renkli sebzeleri diyetine dahil ederek, bağışıklık sistemini ve biyolojik alanını güçlendirmenin yanı sıra güç ve enerji rezervlerini yenilemen daha kolay olacaktır.

Sarı ve Turuncu Renkler

Biber, havuç ve balkabağı gibi sebzeler, bağışıklığı artıran ve güzelliği koruyan beta-karoten içerir. Bu ürünler canlılık verir, sindirime yardımcı olur. Kullanımları, ciddi hastalıkların mükemmel bir şekilde önlenmesini sağlar. Sarı ve turuncu sebzelerin diyete dahil edilmesi sayesinde cilt elastikiyeti artar, görme artar ve erken yaşlanma konusunda endişelenmene gerek kalmaz.

Beyaz Renk

Antioksidanlar flavonoidler enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur, sakinleştirici ve iltihap önleyici etkiye sahiptir. Karnabahar, soğan, sarımsak ve diğer beyaz sebzeler enerji verir ve bağışıklık sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Ayrıca, nazarın ve hasarın sonuçlarından kurtulmanın yanı sıra kötü ruhları da korkutabilirler.

Kırmızı Renk

Kırmızı sebzeler kalp kasını güçlendirmeye, enerjiyi ve gücü geri kazanmaya, biyolojik alanı güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Pancar, kırmızı biber, turp, sağlık ve sinir sistemi üzerinde yararlı etkisi olan potasyum açısından zengindir. Onların yardımıyla kan basıncını kontrol etmek ve kanı toksinlerden temizlemek daha kolaydır.

Mor ve Mavi Renkler

Patlıcan, kırmızı lahana vücuda faydalı etkisi olan ve yaşlanmayı yavaşlatan antioksidanlar içerir. Bu rengin sebzeleri güç verir ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Onların yardımı ile kronik ve inflamatuar hastalıklarla baş etmek daha kolaydır.

Sağlıklı besinler, herhangi bir organizmanın yaşamında çok büyük bir rol oynar ve bunların kullanımı çok daha iyi hissetmeye yardımcı olur.

Sebzelerin Enerjisi: Sebzelerin Renklerinin Ruh Hali Ve İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkisi

Giriş

Tüm Özelliklerden Faydalanmak için giriş yapın !

Şifreyi Yenile

Back to
Giriş
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme, görüş belirleme ve ya oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Bilgileri
Açılan Liste
Açılan Liste
Listelenen
Listelenen
Anılar
Özel anılarınızı oluşturmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları
Görsel
Resim ve ya GIF
Gif
GIF formatı