Parmaklarınızı Bu Pozisyona Getirin, Sonra Neler Olacağına İnanmayacaksınız

Eller, vücudumuzda en çok hareket ettirdiğimiz parçalardan biridir ve bu yüzden bize sözlü olmayan iletişimin sonsuz imkanlarını veriyorlar. Genellikle ellerimizi vücudumuzun bazı kısımlarına, hatta bazı nesnelere işaret etmek için kullanırız ve bazen beden dilimizin kendisi için konuştuğunu, iletişim kurmanın veya ifade etmenin başka bir yolu olduğunu söylerler.

1. Başparmak

Baş ağrısı ve kaygıyı hafifletmek için bu parmağa beş dakika boyunca basmaktan daha iyi bir doğal çözüm yoktur ve bu sürenin sonunda rahatsızlığın tamamen yok olacağını göreceksiniz.

2. İşaret Parmağı

Beş yıl boyunca işaret parmağına basılarak bazı tedavilerde birkaç test yaptıktan sonra Manchester Üniversitesi’nde yürütülen çalışmalar, hayal kırıklığı, utanç ve hatta korku gibi bazı duyguların dışlandığını belirtti.

3. Orta Parmak

Yüksek tansiyonu kontrol etmek için bu parmağa mümkün olduğunca bastırmanız ve birkaç kez serbest bırakmanız önerilir; bazı öfke anlarında da duygularınızı kontrol etmek istiyorsanız, bu size çok yardımcı olacaktır ve aşırı yorgunluğunuz yavaş yavaş yok olacaktır.

4.Yüzük parmağı

Üzüntü duygularını yok etmek ve kendinizi tüm kötü hislerden arındırmak için yapmanız gereken ilk şey, derin nefes almak, sonra bu parmağa beş dakika boyunca nazikçe masaj yapmak ve yavaşça nefes almaya devam etmek.

5. Küçük Parmak

Bu küçük parmak, bizi tanımlayan temel özelliklerden birinden sorumludur: kendine saygı, gerginlik ve stres seviyemizi kontrol etmenin yanı sıra, rahatlama sağlamak için öncelikle hoşunuza giden bir yer düşünün. Daha sonra nazikçe masaj yapmaya başladığınızda hızlı bir şekilde tamamen rahatlayacağınızı göreceksiniz.

6.Avuç İçi

Ellerimizin avuçlarının merkezine, derin fakat rahat bir nefes alma eşliğinde dairesel şekilde yavaş ama çok sıkı hareketlerle masaj yapmaya başlarsanız, bununla stres, kabızlık, bulantı ve hatta ishali önleyebilirsiniz.

7. Surya Mudra

Bazı vücut yağlarını yakmanız ve metabolizmanızı hızlandırmanız gerekiyorsa, Mudra pozisyonunu yapmanız gerekecek.

8. Alkış Pozisyonu

Bir avucunu diğerine hafifçe bastırarak, odaklanmanın yanı sıra duygularınızı dengeleyebileceksiniz, fikirlerinizi düzene sokabileceksiniz.