DUYGUSAL YARALARINIZI İYİLEŞTİRMEK İÇİN 5 YOL

Bedenimizdeki yaralar genellikle büyük değilse hiç bir çaba harcamadan kendiliğinden iyileşir. Ama duygusal olarak yaşadığımız durumlar genellikle bir ömür boyu iyileşmez. Duygusal yaralarımızı tedavi etmezsek bir süre sonra başka problemlere neden olabilir.

İşte Duygusal yaralarınızı iyileştirmek için 5 Adım.

 1. 1 Yaranızın bilinçaltı ile bağlantılarını keşfedin.


  Duygusal yaralarımız bilinçaltımızda kalır ve sürekli olarak bizi rahatsız eder. Aynı sızlayan bir yara gibi... Öncelikle yaranızı fark edin. O duygusal anı veya durumu tekrar farkında olarak keşfedin. Duygusal yaranızı (anıyı veya durumu) dışardan izleyen biri gibi izlemeye çalışın. Bu size farkındalık katacaktır.

 2. 2 Duygusal Yaranızı Hatırlatan Şeylerden Kurtulun.


  Çevrenizde yüklenmiş olan bir enerji vardır. Olayı hatırlatan pek çok şey olabilir. Evinizde bu eşyaları tutmanız negatif enerjiyi sürekli olarak yükseltecektir. Olayla ilgili metaryalleri sizin için çok önemli değilse birine verebilirsiniz.

 3. 3 Duygusal yaranıza pozitif enerji yükleyin.


  Yaranızı fark ettikten ve onu tanımladıktan sonra ona pozitif enerji gönderin. Olumlu cümleler ile duygusal enerjinizi pozitife çekin...

 4. 4 Duygusal yaralarınızı paylaşın.


  Sizi anlayan bir dost olabilir veya bir terapi seansı alabilirsiniz. Duygularınızı anlatmalı ve onlardan utanmaktan vazgeçmelisiniz. Yaşanan her şey insan içindir. Duygusal durumunuzu anlattığınızda ve biriyle paylaştığınızda o durum zihinde enerjisini yitirir ve normalleşir.

 5. 5 İyileşme sürecini başlatmak.


  Bu adımları gerçekleştirdikten sonra yaralarınız iyileşme sürecine girecektir. Fakat yaralarınızın iyileşmesi için onlara zaman vermelisiniz. Duygusal enerjinizi sürekli pozitif tutmalı ve modunuzu düşürmemelisiniz.