İnsani Davranış Biçimleriyle Alakalı Oldukça Şaşırtıcı 17 Psikolojik Gerçek

dr-house-psikolojik-bilgiler-758x398-1.jpg

 1. 1 16-26 yaş aralığında kurulan arkadaşlıklarınız daha sağlam ve uzun süreli olur.


 2. 2 Yapılan araştırmalarca derin ve kısık sesli erkeklerin daha güven verici ve de agresif görünmemeleri sebebiyle kadınlar tarafında daha çok tercih edildiği saptanmıştır.


 3. 3 Her zaman iyi ve yerinde tavsiyeler veren birini tanıyorsanız, o kişinin geçmişini mutlaka sorgulayın. Yüksek bir ihtimalle çok sert ve zorlu bir geçmişe sahip olduğu ortaya çıkacaktır.


 4. 4 Baştan savma bir el yazısına sahip birinin zeka seviyesi genellikle yüksektir. Çünkü ne kadar hızlı düşünürlerse, bu yazıya o kadar dağınık bir şekilde yansır.


 5. 5 Duygularımız, nasıl iletişim kurduğumuzu ya da ne söylediğimizi etkilemez bunun Tam tersinine karşımızdaki insanla iletişim kurma biçimimiz duygularımızı etkiler. Konuşma yan iletişim biçimimizin ruh halimiz üzerinde doğrudan etkisi vardır.


 6. 6 Bir kişinin, restoran, kafe ve benzeri yerlerdeki görevli kişilere davranış biçimini iyi inceleyin. Bu o kişinin karakteri hakkında birçok bilgiye ortaya çıkartır.


 7. 7 Güçlü pişmanlık duygusuna sahip ve suçlu hissetme eğilimindeki insanlar, başka insanların duygularını ve düşüncelerini anlamada daha başarılıdırlar.


 8. 8 Utangaç insanlar kendilerini hakkında çok az şey söyleyebilirler. Ancak davranışlarıyla başkalarına, onları çok iyi tanıyormuş hissi uyandırma konusunda başarılıdırlar.

 9. 9 Kadınlar bedenlerinde erkeklere kıyasla iki kat acı algılama hassasiyetine sahiptirler. Aynı zamanda da daha yüksek acılara erkeklerden daha uzun katlanabilme yetisine sahiptirler.


 10. 10 Beyninizin geceleri aşırı düşünmeye maruz kalmasını engelleyemiyorsanız, kalkıp yazmaya çalışın. Bu, düşüncelerinizi organize eder ve zihninize rahatça hakim olmanıza yardımcı olur, böylece uyuyabilirsiniz.


 11. 11 İyi geceler ve günaydın mesajları saçma gibi görünsede, beynin mutluluk merkezini aktif hale getirmektedir.

 12. 12 Korktuğunuz veya sizi sıkan düşüncelerden kaçmak yerine, kendinizi onları bilerek ve isteyerek düşünmeye zorlarsanız, yavaş yavaş bu düşünceler size rahatsız edici gelmemeye başlar. Buna psikolojide “maruz bırakma terapisi” denir.


 13. 13 Herkesi memnun etmeye çalışan insanlar genellikle kendilerini diğer insanlara kıyasla daha yalnız hissederler.


 14. 14 Daha çok mutlu hissettiğimiz zamanlar, daha az uykuya ihtiyaç duyarız.

 15. 15 Bir insanın elini tuttuğunuzda daha az acı ve endişe hissedersiniz. Bu yüzden doğamız gereği acı çeken birine istemsizce elimizi uzatırız.


 16. 16 Zeki insanlar sosyal ortamlarında daha az arkadaşa sahip olma eğilimindedirler. Kişi ne kadar akıllıysa, arkadaş seçimlerinde bir o kadar seçici davranmaktadır.


 17. 17 En yakın arkadaşınızla evlenmek, boşanma riskini% 70 azaltır ve ömür boyu devam etmesi daha olasıdır.