YOUTUBE GENEL MERKEZİNE SİLAHLI SALDIRI

Youtube’un Kaliforniya’daki Ofisine Silahlı Saldırı!

0x0-youtube-genel-merkezine-silahli-saldiri-1522789540914-1.jpeg

ABD’de video paylaşım sitesi Youtube’un genel merkezine silahlı saldırı düzenlendi..

Küresel görüntü paylaşım ağı YouTube’un Kaliforniya eyaletinin San Bruno kentindeki ana merkezinde silahlı bir olay yaşandığı bildirildi.

San Bruno polisinden yapılan açıklamada, YouTube’un ana merkez kampüsünde silah sesleri duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, polis ekiplerinin bölgeye intikal ettiği ve vatandaşların bölgeye yaklaşmamaları gerektiği belirtildi.

ABD basınında yer alan haberlere göre de kampüsteki bazı çalışanların silah sesi duyduktan sonra ana merkez binalarını terketmeye başladıkları, bazı çalışanların ise ofislerine barikat kurarak dışarıya çıkmadıkları ifade edildi.

616x321-youtube-genel-merkezine-silahli-saldiri-1522789529033.jpeg

Bölgeden ABD televizyonlarına yansıyan ilk görüntülerde, binalardan çıkan yüzlerce çalışan üstleri polis memurları tarafından arandıktan sonra güvenli bölgeye götürüldü.

YouTube’un sahibi olan Google’dan yapılan açıklamada, şirketlerin yetkililerle koordine halinde olduğu ve resmi bilgilerin elde edilmesinin ardından kamuoyuna bilgi verileceği kaydedildi.

youtube-un-kaliforniya-daki-ofisine-silahli-saldiri-1522788266.jpg

Ofiste çalışanlardan biri olan Vadim Lavrusik‏’in açıklamalarına göre kendisi silah sesleri duymuş ve masasınının önünden çalışma arkadaşlarının kaçıştığını görmüş.

mhjkghjk.jpg

Son gönderdiği tweet ise şu anda güvende olduğu ve herhangi bir röportaj verecek durumda olmadığı yönünde. Bununla birlikte maalesef konuyla alakalı henüz yeni bir gelişme yok. Yaşanan durumda herhangi bir yaralı ve ölü olmaması en büyük dileğimiz. Durum  hakkında yeni bir bilgi geldikçe sizlerle paylaşacağız.

San Bruno’daki ana merkezinde toplam 4 binası bulunan YouTube’un burada yaklaşık 2 bine yakın çalışanı yer alıyor.

.

.