Burçların Karakteristik Kodları!

5243-1.jpg

Ben kimim? Olaylar karşısında takındığım tutumların sebebi ne? Burçlarınızın temel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak size bakış açınızı keşfetme yolunu açar. Sahip olduğunuz bu özellikleri yaşamınıza doğru entegre etmek ya da yaşam boyu bunlarla mücadele etmek sizi siz yapar! Burçlarınızı tanıyarak yeteneklerinizi keşfedebilir, üzerine çalışıp geliştirmeniz gereken potansiyellerinizi kavrayabilir, istenmedik davranışlarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Kendini gerçekleştirmenin yolu, önce kendini tanımaktan geçer.

Koç

oglak-20.png

Kendine her durumda, koşulsun güvenen bir burç ile karşı karşıyayız. Öyle ki bu insanlar imkansız kelimesini duydukları anda vücutlarında artan kan basıncına engel olamaz, yüksek bir özgüvenle denemekten kendilerini alıkoyamazlar. Atılgan bir yapıda olan Koçlar, hevesle girdikleri her işte geriden gelenlere yol açarlar. Bazen olmadık güç gösterilerine soyundukları, zekalarının önüne geçen kazanma hırslarıyla kendilerini paraladıkları ve ne yazık ki hüsran yaşadıkları görünür. Aslında çevresinin “Koç yapar, Koç halleder” dediği, koşulsuz güvenilen insanlardır ama nadir de olsa gazı fazla alıp el yüz bulaşıklıklarına sebep oldukları görülür. Fazla aceleci tavırları kimi zaman bulundukları ortamda paniğe yol açar! Bulundukları ortamın tek Koç’uysalar muhtemelen yenilmez olurlar.

Boğa

balik-13.png

Yaşamının alışıldık düzenini kurduktan sonra kontrollü de olsa değişikliklere karşı fazlasıyla tedbirlidir ve çoğu zaman güvenli alanının dışına çıkmamak konusunda direnç gösterir. Konfor alanlarına düşkün olan Boğa keyif zamanını uzatmak için yapılacak işlerin kestirme yollarını bulmak konusunda uzmandır. Yaşam kalitesini yükseltmeyi ve varlıklı olmayı sever. Yıllar sonra kıtlık olup, evinde mahsur kalacakmış gibi yedekli ve istifli yaşar. Muhakkak kenarda hiç dokunmadığı yüksek miktarda parası, dolabında yedek erzağı vardır. Çabuk sıkılıp, maymun iştahlılık yapmaz, karalıdır Boğa, sabrı en çatlamaz burçtur. Yemeyi içmeyi, uzanıp dinlenmeyi, sakinliğin içinde huzurla yaşamayı sever.

İkizler

ikizler-kopya-3.png

Lafı gediğine oturtmak denen eylemi başarıyla uygulayan, konuşkan yapısıyla dikkat çeken İkizler değişken ruhludur. Bugün sevdiğini yarın istemez, bir üzülür bir eğlenir duygunun derinine dalıp, ana takılıp kalmaz, yaşamını renkli bir enerjiyle sürdürür. Zihni molasız çalışır, yalnızlığı sevmez, merak duygusuyla yaşar. Henüz bilmediği her şeye karşı koyulmaz bir arzuyla çekilir. Zekâsı kıvrak, sohbeti koyudur. Özgürlüğüne düşkün olan İkizler, fazla baskıcı ve sahiplenici duygusal ilişkilerde fazla kalmaz, aşkını zihinsel yaşar! Flörtöz oluşuyla namlı İkizler, şeytan tüyüyle sempati toplar ve iletişimi tatlıdır. Çevresi geniş, arkadaş canlısı, zekâsı görünür düzeyde yüksek olan İkizler, öğrenmek konusunda sınırsızdır. Bilgi ayırmaz, ilgi alanım dışında kalıyor deyip yeni deneyimlere sırt çevirmez.

Yengeç

terazi-20.png

Sıcacık yuvası, pembe panjuru, pofidik battaniyesi, mutfağının mis kokusu çok mühimdir Yengeç için. Duygularını önceleyip, şefkatle yaklaşır tüm insanlara ve mantığını hep geri planda tutar. Gelişkin empati kabiliyeti sayesinde insanları anlar ve yardım elini kimseden esirgemez. Koruyucu kanatlarıyla sevdiklerine huzurlu alanlar yaratır. Yaşam amacı çoğalıp geniş bir aile kurmak, bu dünyaya kök salmaktır. Aile kavramı ve anıları Yengeç için birincil derecede önemlidir. Aile yadigarlarına korur, gelecek nesillere aktarımı için güvenli bir el olur. İlişkilerinde sadakatli, duygularında sınırsızdır.

Aslan

boga-25.png

Aslan dik ve özgüvenli duruşuyla ilk görüşte tanınır. En çok kendini sevse de sıcak kalbini tüm dünyaya açar. Samimi davranışlarıyla çevresindeki herkes tarafından sevildiği ölçüde saygı görür. Güçlü bir kimlik ve görünür bir karizmanın sahibidir. Aslan’ın çabasız bir gösterişi vardır. Işıldamayı ve gösteri dünyasını sever. Lider ruhlu Aslan herhangi bir çağrı yapmasa da ardından gelen kalabalık bir güruhun alkışıyla yaşar, çokları için rol model olur. Babacan tavrıyla ve yardımseverliğiyle insanlar tarafından sevilir. Varlığı girdiği her ortamda şüphesiz etkileyici, enerjisi yüksek ve samimidir.

Başak

aslan-17.png

İçgüdüsel olarak yaşamdaki eksikleri görmek ve onarılması konusunda çözüm geliştirip eyleme geçirmek konusunda yeteneklidir Başak. Kusurları görüp eleştirir ve mükemmelleşme yolunca yapıcı bir süreç başlatır. Var olan düzeni iyileştirmek yahut dağınıklığı gidermek için çabalar. Sorumluluktan ve rutinlerden kaçmaz, temizlik, düzen, intizam konusunda Zodyak’ın açık ara birinci üyesidir. Yargı sistemi çok gelişkindir. Bütünün parçası olan her bir detayın bulunduğu ortama uygunluğunu denetler, gözünden hiçbir şey kaçmaz. Analitik zekası ve organizasyon kabiliyeti sayesinde, birden çok işi aynı anda ve geliştirdiği birbirinden farklı yollarla çözümleyebilir. Tüm başarısına rağmen tevazu sahibidir Başak, sahnelerde boy göstermeyi, alkış toplamayı sevmez. Özellikle toplumun yararına olan işlerde canla başla çalışır.

Terazi

yengec-24.png

Huzur ortamını koruma ve barışı sağlama konusunda sahip olduğu kabiliyet ve adalet duygusu su götürmez. Her duruma uyumlanacak esnek bir karaktere sahip olan Terazi, birlikte hareket etmek ve ortak kararlara ayak uydurmak konusunda uzmandır. Her koşulda kaosa sürüklenmeyip dengede kalmanın yolunu sakin tavrıyla bulur. Kararsızlığı bazen onaylanmadığı işlerde hareketsiz kalmasına sebep olsa da çoğu zaman huzuru sağlayan kişidir Terazi. Uzlaşımsız kimselerin arabuluculuğunu yapar, nabza göre hazırladığı şerbetlerle gerilimlerin sonunu hazırlar. Mutlu ve huzurlu bir yaşayandır Terazi, oldukça da sevimlidir. Sosyal ortamlarında çok sevilir, yaşamının her döneminde muhakkak eşli yaşar.

Akrep

ikizler-25.png

Azrularının buyruğuyla yaşayan Akrep tüm yaşama kuşkuyla yaklaşır. Ne duyduğuna hemen inanır ne gördüğüne, muhakkak her işin aslını keşfetmek için ardına bakar, altını kurcalar. Ağzı çok sıkıdır, bilgi almak konusunda uzman, paylaşmak konusunda ketumdur. Her koşulda hayatta kalmak en büyük meziyetidir. Akrep yorulur, yaralanır ama yıkılıp, yok olmaz! Her defasında daha da güçlenip, adımını sağlamlaştırır. İlişkilerinde tutku ve gizem arar. Henüz bilmediklerine karşı yüksek bir merak ve karşı koyulmaz bir heyecan duyar. Kıskançtır Akrep, güven duymak konusunda sorun yaşar. Bu nedenle ilişkilerinde sevgilisinin onu aldatmayacağından emin olana dek ipleri sıkı sıkıya elinde tutar, kendini akışa bırakmak konusunda yaşamı boyunca tereddüt yaşar. Bir de kara gün dostudur, iyi gününde yanında yer alamasa da arkadaşlarının, kötü gününde elinden geleni yapar.

Yay

basak-21.png

Özgür ve oldukça hareketlidir Yay! Leyleklerin göç vaktinde doğmuş gibi seyahat düşkünü ve enerjiktir. Merakı sayesinde araştırmacı yönü gelişkin ve yeni deneyimin her türlüsüne açıktır. Geleneklerinden sıyrılmış fikrini geniş, ufkunu açık tutar, her yeni deneyime hevesle atılır. Coşkuyla konuşur, coşkuyla yaşar. İyimserliğiyle öne çıkar! İç sıkıntısı yaşamaz, bulutlu hava kasveti vız gelir, pozitif tebessümünden hiçbir şey kaybetmez. Rahat bir yaşayandır Yay, bazen fazlaca umarsız olduğu dahi söylenebilir. Yaşamı bir eğlence parkı olarak görür, dar alanlardan bunalır, gökyüzünün altında heyecanla keyif peşinde koşar! Aklına geleni gerçekleştirmek için uygun vakti beklemez, abartılı bir coşkuyla yaşar.

Oğlak

akrep-13.png

Yaşamında sahip olduğu tüm başarıları ne şansı ne dayısı ne de tümüyle zekâsı sayesinde elde etmiştir, Oğlak sistematik ve disiplinlidir bu sayede yılmaz, usanmaz bir hırsla, gözünü diktiği zirve için çaba gösterir. Prensiple çalışır, tedbirli yaşar. Hesabını kitabını bilir ne keyfe düşkünlüğü ne vaktini ne de parasını çar çur etmişliği yoktur. Ne fazla samimi ne aşırı soğuktur, ilk görüşte ya borsa konuşma isteği uyandırır ya siyaset, ciddi duruşludur. Elini attığı her işte başarıya ulaşır, alanında ismini duyurur. Yaşamında duygusal ilişkileri için kısıtlı bir alan açan Oğlak, eş seçiminde de yaşamına sağladığı katkıyı göz önünde bulundurur.

Kova

koc-12.png

Kova dünyada sağlanamayan eşitliği yapılandırmak üzere, yeni bir toplumsal düzen kurma gayesiyle geleceğe dönük yaşar! Alternatif çözümler bulmak, farklı fikirler yürütmek konusunda uzmandır. Marjinal bir kimliğe sahip olan Kova’lar cool görüntüleriyle dikkat çekerler. Toplumsal olayların çözümlenmesi konusunda iş birlikçi, otorite baskısının karşısındadırlar. Arkadaş canlısı olduğu kadar bireysel alanını koruma altında tutar. Fazlaca mantıklı ve uzmanlaşma eğilimindedir Kova’lar. Birçok alanda sayısız bilgi sahibi olmak yerine, derinlemesine araştırdığı bir alanda uzmanlaşmayı tercih eder. Teknolojiyle arası çok iyi olan, alternatif bir düşünce yapısına sahip olan Kova’lar icat yapmaya eğilimlidirler.

Balık

kova-15.png

Balık tüm merhametini kuşandığı yaşamında, gelişkin sağduyusu ve yüksek duyarlılığıyla yaşar. Hayalcidir, uyanık düşler görme yeteneği sayesinde yalnızlığını taçlandıran bir dünya kurgular ve özgür yaşamını kendiyle baş başa olduğu alanlarda kurar. Tüm canlıya karşı sevgi doludur, ön yargısı önce sevmek üzerinedir. Tüm ilişkilerinde fedakâr olan taraf olmasıyla, menfaatini düşünen herkesten ayrılır. Rutin sevmez, yüksek sorumluluklar almak için can atmaz! Mantıktan tamamen arınmış, maddeler dünyasında uzaklarda düşlerini yeşertmiştir. Para, pul, mal, mülk umurunda değildir, elin sınırsız bir açıklıkta ihtiyaç sahiplerinin üstündedir.

Kaynak: askmoyra.com