Kahve Enerjini Ve Auranı Nasıl Etkiler

Kahve, dünyanın en tartışmalı içeceklerinden biridir. Biri faydalı diyor, biri zararlı diyor. Kahvenin auramızı nasıl etkilediğini anlamanın zamanı geldi.

Kafeinin tüm vücudumuz üzerinde uyarıcı bir etkisi vardır ve vücudumuz herhangi bir “doping”e hızla alışır. Bu yüzden bilim insanları, günde bir ya da iki kez kahve içmeyi tavsiye ediyorlar. Eğer güçlü bir kahve içiyorsan günde bir kez yeterlidir. Ancak hafif kahve tercih ediyorsan, günde birkaç bardak içebilirsin.

Kahve ve İnsan Enerjisi

Kahve geçici olarak bir kişinin tüm çakralarını açar. Kendini çok yorgun hissettiğin sürelerde kahve içmemelisin. Hafif halsizlik ve uyuşukluk anlarında canlanmak için bir bardak içebilirsin, ancak yorgunsan bunu yapma. Çünkü işleri daha da kötüleştirebilirsin.

Biyoenerji alanındaki uzmanlar, aç karnına kahve içilmemesini tavsiye ediyor. Sabah ilk olarak normal yöntemler kullanarak biyolojik alanını aktive etmen gerekiyor. Daha yumuşak bir enerji birikimi için kahveni biraz tatlıyla birlikte içebilirsin.

İnsan enerjisi için ikinci önemli kural doğal ürünlerin seçimidir. Biyolojik alanına zarar vermek istemiyorsan doğal taneli kahve seçmelisin.

Kafein bağımlılığının kötü bir alışkanlık olduğunu ve herhangi bir kötü alışkanlığın kişinin enerjisini yok ettiğini, aurasının gücünü azalttığını unutma. Tüm olumsuz alışkanlıklar bizi iyi şanstan mahrum eder.

Ayrıca biyoenerji alanındaki uzmanlar, yatmadan önce kahve içmemen gerektiği konusunda bilim insanlarıyla tamamen hemfikirdir. Kafeinin etkisi altında uyuyakalsan bile, gücün ve enerjin gerektiği gibi geri yüklenmeyecektir. Sabahları kırık ve hareketsiz uyanacaksın.