Szondi Testi: Aşağıdaki Şahıslar Arasından Size En Korkutucu Geleni Hangisi?

20. yüzyılın ünlü psikiyatrlarından Macar Leopold Szondi tarafından hazırlanan bu test, görsel imgelerden yola çıkarak, bizim bastırılmış duygularımızı özellikle de korkularımızı bularak, onların hangi yollarla su yüzüne çıktığını keşfetmeyi amaçlıyor.

Aşağıdaki resme ve portrelere dikkatlice bakın ve ıssız bir ormanda karşılaşmaktan en çok çekineceğiniz şahsı seçin. Her şahıs farklı bir anlamı temsil etmektedir. İki kişi arasında kalıyorsanız, ikisininde değerlendirmesine göz gezdirin.

Kaynak: filoji.com/szondi-testi-asagidaki-sahislar-arasindan-size-en-korkutucu-geleni-hangisi/

 1. Aşağıdaki Şahıslar Arasından Size En Korkutucu Geleni Hangisi?

  1. 1.KİŞİ
  2. 2.KİŞİ
  3. 3.KİŞİ
  4. 4.KİŞİ
  5. 5.KİŞİ
  6. 6.KİŞİ
  7. 7.KİŞİ
  8. 8.KİŞİ

Szondi Testi: Aşağıdaki Şahıslar Arasından Size En Korkutucu Geleni Hangisi?

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  1.KİŞİYİ SEÇTİN

  Eğer 1 numaralı kişiyi seçtiyseniz,özellikle çocukluk yıllarında,dominant olma derdinde olan otoriter figürler ile sorunlar yaşayıp, baskı altında kalmış olabilirsiniz. Farkettiyseniz, bu portredeki şahıs ince yapılı bir memur(öğretmen) görünümde. Özellikle okul hayatınızda davranışlarından memnun kalmadığınız bir öğretmeniniz tarafından psikolojik düzeyde kötü etkilenmiş olma ihtimaliniz gayet yüksek. Olgunluk çağınızda tepkisel olarak zayıf birini ezmeye çalıştığını düşündüğünüz kişilere karşı nefret hissetmeniz bu sebepledir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Test sonucu

  2.KİŞİYİ SEÇTİN

  Yuvarlak kafalı ve dolgun suratlı ve  yapılı gözüken bu adamı seçtiniz. Tip olarak daha korkutucu seçenekler varken, fiziksel olarak güçlü ancak düşük zekalı gibi gözüken bu şahıstan korkmanız, size ve çevrenizdeki sevdiklerinize gelecek olan fiziksel tehlikelerden daha çok korktuğunuzu gösterir. İlkokul dönemi ya da daha öncesinde öfkeli, sorunlu ve çevresine zarar veren bir arkadaşınızından etkilenmiş olmanız ve kendinizi bilinçaltı düzeydi korumaya almış olmanız gayet olasıdır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Test sonucu

  3.KİŞİYİ SEÇTİN

  Tüm kişiler arasından açıkça güldüğü belli olan tek şahsı seçmeniz oldukça dikkat çekici. Bu kişiyi seçmeniz, hayatı oldukça ciddiye alan, sorumluluklarını yerine getirmek ve verdiği sözleri tutmak için çaba sarfeden bir birey olduğunuza işaret eder. Çocukluğunuzda, yada ilk gençlik yıllarınızda, verdiği sözü tutmayan, alaycı,ciddiyetsiz bir arkadaş ya da aile ferdinden muzdarip çok çekmiş olabilir, tepki olarak sonraki yıllarınızda sorumlu ve ciddi bir kişiye dönüşmüş olabilirsiniz. İkiyüzlülük ve riyakarlıktan da aynı derecede nefret etmeniz olasıdır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Test sonucu

  4.KİŞİYİ SEÇTİN

  Tüm şahıslar arasından en ifadesiz ve gizemli gözüken kişiyi seçtiniz. Bu kişiyi seçmeniz, düşünce bozukluğu(şizofreni vs) duygu bozukluğu ve bunlardan muzdarip olan şahıslara karşı duyduğunuz korku ve çekinmeyi temsil eder. Çocukluk yıllarında, böylesi psikolojik bozukluklar yaşamış biriyle iletişim kurmuş ve bu korkulara kavuşmuş olma ihtimaliniz yüksektir. Benzeri şekilde aile içinde, psikolojik sorunlar yaşayan veya duygusuz,sevgisiz davranan birinden farkında olmadan etkilenmiş ve ihtimalinizde vardır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 5. Test sonucu

  5.KİŞİYİ SEÇTİN

  Belli belirsiz bir gülümseme takınmış ve yoğun göz makyajına sahip bu kadını seçmeniz, ilgi çekmey çalışan, narsist ve kendinden başkasını düşünmeyen insanlara karşı olan nefret ve korkunuzun dışa vurumudur. Sürekli olarak dikkati üzerinde toplamaya çabalayan kişilerden yaka silkmiş olmalısınız. Listede daha güçlü gözüken şahıslar olmasına rağmen, bu kadını seçmeniz, kişisel hayatınızda, daha çok bencil insanlardan çektiğinizi ve artık bu insanlardan uzak olma dileğinizin dışa yansımasıdır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 6. Test sonucu

  6.KİŞİYİ SEÇTİN

  Listedeki diğer şahıslara göre daha sıradan, güvenilebilir ve zararsız gözüken bu şahsı seçtiniz. Bu sizin arkadaşlık ve yakın ilişkiler konusunda korkular yaşadığınızı ve hep güvendiğiniz ya da güvenmek istediğiniz kişiler tarafından kötülüğe ya da ihanete uğradığınızı göstermektedir. Bu sebeplerden ötürü hayatınıza yeni insan alırken kılı kırk yarıyor olmanız gayet olasıdır. Ciddi biçimde güvendiğiniz insan sayısı oldukça sınırlıdır hatta kimseye gerçekten güvenmiyor bile olabilirsiniz.  Sonuçlarınızı Paylaşın
 7. Test sonucu

  7.KİŞİYİ SEÇTİN

  Orta yaşlıdan biraz hallice ve iri ve sorunlu gözüken bu adamı seçtiniz. Bu mantıksız, düşünmeden iş yapan, sorumsuz kişilere olan nefretinizin dışa vurumudur. Özellikle kendi ailesine çektiren, çocuklarıyla ilgilenmeyen ancak tüm bunlara rağmen otoriter bir figür yaratma çabasında olan kişilere hiçbir şekilde saygı duymuyorsunuz. Sizi bilinçaltı düzeyde böyle düşünmeye iten ve geçmişte sizi bu yönde korkutmuş bir figür olabilir. Bundan dolayı kendi kendinize yetebilme ve dıştan olabildiğince az yardım alma hedefindesiniz.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 8. Test sonucu

  8.KİŞİYİ SEÇTİN

  Temiz yüzlü ve diğerlerine nazaran daha genç gözüken bu kişiyi seçtiniz. Böylesi bir tipin zihninize tehlikeli olarak kazınmasının sebebi, gençlik ya da çocukluk dönemindeyken, bu görünümde genç birinin işlediği bir suçtan ya da kötülükten etkilenmiş olmanızdır. Bu sebeple gündelik hayatınızda, yaşınızdan daha düşünceli tavırlar sergiliyor ve etrafınız tarafından olgun biri olarak anılıyor olmanız yüksek bir ihtimaldir. Bu sebeple, çocukça ve olgun olmayan tavırlar sergileyen kişilere karşı mesafelisiniz.

  Sonuçlarınızı Paylaşın