Mısır Burcunuz Hayatınız Hakkında Ne Diyor?

Mısırlılar da bizim yaptığımız gibi on iki burca sahipler ve bir insan hakkında çok şey söylüyorlar. İşaretlerin her biri, size rehberlik ettiğine inanılan bir Mısır Tanrısı tarafından sembolize edilmiştir. Aşağıda, tüm Mısır burçlarının ayrıntılı bir açıklaması bulunmaktadır.

1. Nil (1-7 Ocak, 19-28 Haziran, 1-7 Eylül, 18-26 Kasım)

Mısır burç sisteminin ilk işareti başlangıcı gösterir. Bu işaret altında doğan insanlar çatışmalardan nefret ederler ve konu yaşamaya geldiğinde çok azimli olurlar. Tutkulu ve hayalperestlerdir. En uyumlu oldukları işaretler Amon-Ra ve Set’tir.

2. Amon-Ra (8-21 Ocak 1-11 Şubat)

Sistemdeki bir sonraki işaret Amon-Ra’dır. Bu, iyi liderlik yeteneklerinin işaretidir. Bu işaret altında doğan insanlar her zaman diğer insanları motive eder ve cesaretlendirir. Bu kişiler iyi bir takımın nasıl kurulacağını ve sürdürüleceğini gerçekten bilir. Konumlarında her zaman kendinden emin ve güvenlidirler. Horus ve Nil ile uyumludurlar.

3. Mut (22-31 Ocak, 8-22 Eylül)

Bu burcun altında doğan herkesin besleyici bir doğası vardır ve neredeyse ebeveyn gibidirler. İdealizm ve pratikliğin mükemmel dengesidirler. Hemşirelik ve öğretim mesleklerine mükemmel bir şekilde uygundurlar. Amon-Ra ve Thoth ile uyumludurlar.

4. Geb (12-29 Şubat, 20-31 Ağustos)

Geb burcundakiler içlerinde en hassas olanlardır. Onlar, yaşadıkları dünyayı gerçekten önemseyen nazik ve yumuşak kalpli insanlardır. Doğanın hissettiği acıyı hissediyorlar ve Dünya’nın zarar gördüğünü görmekten nefret ediyorlar. Horus ve Set, Geb ile en uyumlu iki işarettir.

5. Osiris (1-10 Mart, 27 Kasım – 18 Aralık)

Osiris’in kişiliğinin iki farklı yanı vardır – ikisi de aynı anda hem güçlü hem de savunmasızdır. İçlerinde sahip oldukları her şeyle hayallerini kovalarlar. Thoth ve Isis ile çok uyumludurlar.

6. Isis (11-31 Mart, 18-29 Ekim, 19-31 Aralık)

Isis, Osiris ve Thoth ile uyumludur. Bu burç altında doğan insanlar çatışmayı sevmezler ve doğrudan konuya girmeyi severler. Yanlış anlamaları sevmezler; Bu nedenle, olaylara çok doğrudan bir yaklaşımları vardır.

7. Thoth (1-19 Nisan, 8-17 Kasım)

Bu burcun altında doğan kişi bir problem çözücüdür. Thoth, bilgeliğin Tanrısıdır. Mısır burcu Thoth olan insanlar mükemmel hafızaya sahiptir, iyi şeyler yapan ve her zaman minnettar kalan insanların yüzlerini asla unutmazlar. İstikrarlı bir ilişki istiyorlar ve arıyorlar çünkü yürekten gerçek romantikler. Isis ve Bastet ile en uyumludurlar.

8. Horus (20 Nisan-7 Mayıs, 12-19 Ağustos)

Horus, en cesur burçtur. Risk almayı ve sınırda yaşamayı severler, ancak güvenlik duygusu onları gerçekten çok sakinleştirir. Parlak gözlü ve iyimserlerdir. Geb ve Bastet ile uyumludurlar.

9. Anubis (8-27 Mayıs, 29 Haziran – 13 Temmuz)

Anubis yalnızlığı seven ve bundan zevk alan burçtur. Huzurlu ve sakin ortamlardan hoşlanan içe dönük kişilerdir. Tutkulu ve tüm yelpazede yoğun duyguları var. Bastet ve Isis uyumludurlar.

10. Seth (28 Mayıs – 18 Haziran, 28 Eylül – 2 Ekim)

Bunlar gerçek mükemmeliyetçilerdir. Durgun olmaktan hoşlanmazlar ve her zaman değişim için can atarlar. Uzun süre tek bir yerde olmak onları mutsuz ve rahatsız eder. Bu burç en çok Nil ve Geb ile uyumludur.

11. Bastet (14-28 Temmuz, 23-27 Eylül, 3-17 Ekim)

Hayatta tek istedikleri denge, yapı ve huzurdur ve sürekli onu ararlar. Metafizik ile derin bir bağ hissederler ve güçlü bir sezgileri vardır. Sekhmet ve Horus ile son derece uyumludurlar.

12. Sekhmet (29 Temmuz – 11 Ağustos, 30- 7 Kasım)

Bu burcun altında doğan insanlar son derece topraklıdır. Olağanüstü bir adalet duygusuna sahipler, bu yüzden bu insanlar mükemmel kanun insanları ve kanun koyucuları olacaktır. Geb ve Bastet, en uyumlu oldukları iki burçtur.